Saviinkasacija ir biometrija – pagrindinės tarptautinio bankinio forumo temos

Publikuota: 2018 m. lapkričio 22 d. ketvirtadienis

Neseniai Maskvoje vyko tarptautinis 10-asis bankinių technologijų forumas „Bankinė savitarna, mažmeninė prekyba ir grynųjų pinigų apyvarta 2018“. Dviejų dienų renginio metu vyko konferencija, kurioje finansinės pramonės ekspertai išanalizavo  egzistuojančią grynųjų apyvartos sistemą, pristatė  didelio masto projektų įgyvendinimo rezultatus, aptarė egzistuojančias problemas ir  šio sektoriaus plėtros iššūkius.

„Svarbiausios šiemetinio forumo temos – saviinkasacija ir ypač populiarėjanti biometrija, kurią finansinės organizacijos vis dažniau naudoja klientų identifikacijai“, – pasakoja įmonių grupei „Penki kontinentai“ priklausančios bendrovės „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2) Rinkodaros skyriaus vadovas Kirill Ovsiannikov.  Minėtame renginyje jis dalyvavo kartu su šios įmonės Verslo palaikymo vadovu Daniel Fukson. Rinkodaros specialistą pakalbinome apie forumo įspūdžius išsamiau.

Koks šio renginio tikslas? Kokia buvo jo programa?

–  Forumas skirtas apžvelgti grynųjų apyvartos, bankininkystės ir mokėjimo sistemų būklei bei plėtros perspektyvoms Rusijoje, NVS ir kitose pasaulio šalyse.

Jo metu vyksta konferencija, apvalaus stalo diskusijos ir naujausių šio sektoriaus technologijų paroda. Šiemet į forumą atvyko per 1500 dalyvių, apie 50 pranešėjų. Parodoje naujoves pristatė 75 garsios Rusijos ir užsienio įmonės: „Diebold Nixdorf“, „Glory“, „Profindustry“, Гамма-Центр“, „Saga Technologies“, SFOU, „Deep 2000“ ir daugybė kitų.

– Kokios, Jūsų nuomone, pačios įdomiausios diskusijų temos?

– Pirmoji tema, kuri buvo ypač įdomiai pristatyta – saviinkasacija. Kolegos iš  „Profindustry“ kartu su „Gazprombank“ puikiai pristatė šio populiarėjančio reiškinio ypatumus.

Trumpai tariant, saviinkasacija – procesas, kai įvairių prekybos ir paslaugų organizacijų atstovai gali patys savarankiškai įdėti grynuosius pinigus į specialius įrenginius (automatines depozito mašinas), automatiškai įskaitančius lėšas į atitinkamas sąskaitas banke.  Vienas iš neginčijamų saviinkasacijos privalumų – procesų optimizavimas, tiek iš banko, tiek iš prekybininko ir inkasacijos tarnybos pusės.

Įgyvendinant „Profindustry“ saviinkasacijos projektą,  dalyvavo skirtingi interesantai: saviinkasacijos įrangos gamintojas, paslaugų teikėjas („Gazprombank“), įvairių tipų prekybininkai (prekybos tinklas „Magnit“, „Аšan“  ir degalinių tinklas „Gazprom Neft“), taip pat inkasacijos tarnyba. Saviinkasacija kiekvienai iš šių pusių padeda taupyti laiką, sumažinti sąnaudas ir didina paties proceso saugumą.

Mūsų įmonei ši tendencija nėra nauja, kuriame ir diegiame kompleksinius saviinkasacijos sprendimus finansinėms įstaigoms ir mažmeninės prekybos tinklams. Tačiau kolegų iš Rusijos projektų mastai tikrai stebina.

Antroji tema, kuri vis labiau populiarėja pasauliniu mastu – biometrijos technologijų plėtra. Forumo metu buvo pristatytas ne vienas pranešimas apie šių technologijų taikymą. Tarp jų – pranešimas apie „Sberbank“ bendros biometrijos duomenų surinkimo sistemos kūrimą ir įdiegimo planus. Numatoma, kad „Sberbank“ bankomatų naudotojai Rusijoje bus atpažįstami iš veido ir tokiu būdu patvirtins savo tapatybę jau 2019 metais. Pripažinta, kad biometrija yra patikimesnis asmens tapatybės patvirtinimo būdas, saugesnis už PIN kodus, kuris gali būti puikiai pritaikomas ne tik identifikuojant banko klientus, bet ir aptarnaujantį personalą ir inkasatorius.

Ar forume buvo kalbama apie negrynųjų ekonomiką?

– Be abejo, taip. Apie tai kalbėjo tarptautinės bendrovės „Mastercard“ ir vietinių technologinių lyderių, pvz., „Yandex.Dengi“, atstovai, pabrėždami atsiskaitymo paprastumo svarbą vartotojams. Vis dėlto Rusija nėra ta šalis, kurioje grynųjų mokėjimų  skaičius mažėja. 100 ir 200 rublių kupiūrų mažėja, tačiau jas keičia 1000 ir 2000 kupiūros. Sumažėjus mažų kupiūrų skaičiui, išauga pinigų nominali vertė. Grynieji pinigai šalyje naudojami ir tikrai nesiruošia dingti.

Nauja tendencija – tai, kad savitarnos įrenginiai naudojami ne vien gryniesiems išsiimti, kaip prieš keletą metų, bet ir jiems įdėti, kitoms operacijoms atlikti. Bankomatai taip pat tampa ryšio su banku priemone.

Žinoma, žmonės vertina tai, kad per internetą daug paprasčiau užsisakyti lėktuvo bilietus, įvairias paslaugas ir prekes.

– Kuo forumas nustebino?

– Forume pasigedau grynųjų srautų prognozių ir inkasavimo valdymo  programinius sprendimus kuriančių įmonių. Tačiau renginio metu susitikome su savo ilgamečiais partneriais „Diebold Nixdorf Russia“. Mūsų kolegos pristatė naujausią bankomatą su grynųjų įdėjimo ir išėmimo funkcijomis „CS 4020“. Esu įsitikinęs, kad šis iš tikrųjų įspūdingas įrenginys taps tikru bestseleriu, ypač, kai bus pritaikytas ne tik bekontaktėms kortelėms, bet  ir pas mus kol kas labiau populiarioms tradicinėms kortelėms, kišamoms į jas nuskaitantį skyrių.

Kuo naudinga dalyvauti tokio tipo renginiuose?

– Dalyvavimas tarptautiniuose renginiuose visuomet naudingas, nes čia gali pasisemti naujų žinių, susitikti su partneriais ir susirasti naujų, pasidalinti patirtimi.

Rusijos rinka – puiki erdvė naujų bankinio sektoriaus technologijų bandymams. Atsižvelgus į bandymuose išryškėjusius naujovių privalumus ir trūkumus, novatoriškus sprendimus galima drąsiau diegti ir kitose šalyse – Azerbaidžane, Baltarusijoje, Kazachstane, Kirgizijoje, Sakartvele ir kitose šalyse, kur veikia mūsų įmonių grupė.   

Taigi lankydamiesi tokiuose renginiuose galime įvertinti, kaip sekasi teorinius projektus įgyvendinti praktiškai pakankamai priešiškoje naujovėms ir netgi agresyvioje terpėje. 

Šaltinis: Penki kontinentai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

„ATMeye.iQ“ užtikrins bankomatų apsaugą Turkijoje

BS/2 plečia savo veiklos geografiją – bendradarbiaudama su partneriu Turkijoje „Analistim Bilisim“, siūlo Turkijos bankams vaizdo apsaugos, ginčytinų situacijų sprendimo ir prevencijos nuo sukčiavimo sistemą „ATMeye.iQ“. skaityti »

Lietuvos paštas tęsia bendradarbiavimą su „ASHBURN International“

Didžiausia Lietuvoje pašto paslaugas teikianti bendrovė Lietuvos paštas dar dvejiems metams pratęsė bendradarbiavimo sutartį su mokėjimo kortelių autorizavimo sprendimus kuriančia ir diegiančia bendrove „ASHBURN International“. skaityti »

„Face Detection“: papildoma PIN kodo apsauga naudojantis bankomatu

Viena iš dažniausiai pasitaikančių banko klientų finansinių nuostolių priežasčių vis dar yra banali kortelės ar PIN kodo vagystė. skaityti »

Pokalbiai apie įvairialypę kūrybą ir meno (ne)kolekciją

Ar gali būti susiję IT verslas ir menas? „370“ žurnalo atstovai domėjosi „Penkių kontinentų“ įmonių grupės valdybos pirmininko Idrako Dadašovo meno kolekcija. skaityti »

ATSARGIAI: plinta virusas, skelbiantis melagingas žinutes „Penkių kontinentų“ vardu

Gerbiami „Penkių kontinentų“ klientai ir partneriai, įspėjame apie virusą, neteisėtai skelbiantį žinutes „Penkių kontinentų“ vardu. skaityti »

Kaip keičiasi bankinė savitarna Uzbekistane: pagrindinės konferencijos „Banking Fusion 2019“ įžvalgos

Lapkričio pabaigoje Uzbekistane vykusi bankinės savitarnos konferencija parodė, kad šalis pasiruošusi diegti ir naudoti bankines inovacijas. skaityti »

„Penkių kontinentų“ biure – šventinė Kalėdų atmosfera

Ypatingą Kalėdų laukimo atmosferą ir kūrybiškas idėjas jau ne pirmus metus įgyvendina „Penkių kontinentų“ aplinkotvarkos inžinierius Marius Tomkevičius. skaityti »

Bankomatai ar automatinės grynųjų pinigų įnešimo mašinos? Kas naudingiau bankams, siūlantiems saviinkasacijos paslaugas savo klientams?

Nepaisant sparčiai populiarėjančių atsiskaitymų negrynaisiais pinigais, prekybos ir paslaugų teikimo įmonėse vis dar masiškai cirkuliuoja ir kaupiami grynieji pinigai. Norint surinkti juos iš kasų, kad be reikalo negulėtų talpyklose, o „uždirbtų“ prekybininkui papildomos vertės, praverčia saviinkasacijos įrenginiai. skaityti »

Inovatyvių restoranų tinklas pasirinko „ProfIT“ paslaugas

Bendrovė „Inovatyvūs restoranai“, Vilniuje valdanti aštuonis restoranus ir planuojanti plėsti savo veiklą ne tik Lietuvoje, bet ir Rusijoje bei Lenkijoje, pasirinko UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centro“ teikiamas užsakomąsias „ProfIT“ paslaugas. skaityti »

Konferencijoje „Banking Fusion“ aptartos svarbiausios bankinės savitarnos tendencijos

Lapkričio 26 ir 27 dienomis Uzbekistane, Taškente, vyko tarptautinė konferencija „Banking Fusion“ apie bankinę savitarną. Daugiau nei 100 finansų sektoriaus atstovų iš Uzbekistano, Kazachstano, Kirgizijos, Tadžikistano, Azerbaidžano, Sakartvelo, Rusijos, Baltarusijos, Vokietijos, Lietuvos ir Šveicarijos susirinko Uzbekistano sostinėje aptarti, kaip pastaraisiais metais keičiasi bankinės savitarnos pasaulis ir kokie veiksniai daro įtaką bankiniam sektoriui. skaityti »