„Skaitmeninio sertifikavimo centras“: e. parašą renkasi vis daugiau valdžios institucijų

Publikuota: 2013 m. gruodžio 19 d. ketvirtadienis

Lietuvos verslo ir valdžios institucijos vis dažniau renkasi e. parašo technologiją, kuri suteikia galimybę skaitmeniniu būdu pasirašyti ir užkoduoti dokumentus bei siunčiamus elektroninius pranešimus. Pirmoji Lietuvoje e. parašą diegti klientams 2004 metais ėmėsi bendrovė „Skaitmeninio sertifikavimo centras“ (SSC), priklausanti įmonių grupei „Penki kontinentai“.

Nuo 2005 metų gruodžio SSC teikia kvalifikuotus sertifikatus aukšto lygio valstybės tarnautojams, įskaitant 8 Lietuvos Respublikos ministrus. Planuojama, kad nuo kitų metų pradžios didelę dalį dokumentų e. parašu pasirašinės ir Vilniaus miesto savivaldybė. Anot jos vadovo Artūro Zuoko, tikimasi, kad tai padės taupyti laiką ir užtikrins dar didesnį savivaldybės darbo operatyvumą bei skaidrumą.

„Šiuo metu dauguma siunčiamų ir vidinių dokumentų projektų vizuojami popieriniame variante ir derinami su daugeliu struktūrinių dalinių. Dėl to derinimo procesas užtrunka. Iš viso per metus Vilniaus miesto savivaldybėje paruošiama daugiau nei 600 tūkstančių dokumentų. Todėl, vizuojant ir pasirašant juos e. parašu, paspartės dokumentų rengimas, gyventojai bei įstaigos greičiau gaus reikiamus dokumentus. Be to, padidės skaidrumas, nes bus paprasta identifikuoti pasirašiusį asmenį, bus neįmanoma pakeisti dokumento turinio“, – sako Vilniaus meras Artūras Zuokas. 

SSC komercijos direktoriaus Edgaro Dadašovo teigimu, vis daugiau įstaigų įvertina ir įsitikina el. parašo privalumais.  

„Savivaldybės aktyviai bendrauja su gyventojais bei verslu, tad džiugu, kad Vilniaus savivaldybė įvertino elektroninio parašo technologijos privalumus. E. parašas leis ženkliai padidinti veiklos efektyvumą, pagreitinti darbo procesus. Kiekvienais metais tuo įsitikina vis daugiau verslo bei viešojo sektoriaus organizacijų“, – sako E. Dadašovas.  

E. parašo paslaugas SSC teikia ne tik Lietuvoje, bet ir visoje ES ekonominėje erdvėje. Be to, bendrovė nuolat aktyviai dalyvauja tarptautinėje veikloje: e. saugumo temai skirtos RSA konferencijos, „Porvoo group“, „OpenDocument Foundation Alliance“, NESSI (angl. the Networked European Software and Services Initiative) ir kt.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

BS/2 sėkmingai plečia 13-os tūkst. elektroninių kortelių skaitytuvų tinklo priežiūrą Sakartvele

Bankinių technologijų ir mažmeninės prekybos sprendimus diegianti bendrovė BS/2 prižiūri daugiau nei 20-ies tūkst. elektroninių kortelių skaitytuvų tinklą (EKS) 7-iuose tūkst. prekybos taškų ne tik Baltijos šalyse, bet ir Vidurio Azijos bei Kaukazo regionuose. skaityti »

Kviečiame į nemokamą treniruotę!

Nori gražios figūros? Geros sveikatos? Tiesiog jaustis laimingas? Kad ir kiek egzistuotų būdų tą pasiekti, pats veiksmingiausias ir sveikiausias – mankšta. skaityti »

Kokį automatinį seifą pasirinkti? Populiariausių TOP 5

Automatiniai seifai – specifiniai bankiniai įrenginiai, kurie ilgą laiką buvo nepelnytai nuvertinami. Tačiau pastaruoju metu prekyba šio tipo įranga vis labiau auga. skaityti »

„Diebold Nixdorf“ partnerių suvažiavimas: klientų pažinimas – sėkmingo verslo pagrindas

Verslo sėkmė priklauso nuo vartotojų poreikių išmanymo ir gebėjimo juos įgyvendinti. Bankinių paslaugų sektorius – ne išimtis. skaityti »

BS/2 apdovanota už aktyvią bankinių ir mažmeninės prekybos sprendimų plėtrą

BS/2 kasmetiniame „Diebold Nixdorf“ partnerių suvažiavime Budapešte gavo apdovanojimą „Innovation SPIRIT banking 2018“ už aktyvią inovacinių bankinių technologijų ir mažmeninės prekybos sprendimų plėtrą Azerbaidžane. skaityti »

Šviesolaidinio interneto tiekėjas PENKI siūlo naują paslaugą – mobilųjį internetą

UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“, valdanti šviesolaidinį tinklą PENKI, kuris prieinamas daugiau nei 120 tūkst. būstų daugumoje Vilniaus mikrorajonų, siūlo naują paslaugą – mobilųjį internetą. skaityti »

Kodėl „Vynamic Security“ efektyvesnis už įprastas antivirusines programas

Apsaugos technologijų plėtros tendencijos šiais laikais yra vienakryptės: siekiant garantuoti iš tiesų efektyvią IT sistemų apsaugą, visų pirma svarbi specializuota apsauga. skaityti »

„ASHBURN International“ pirmoji Baltijos šalių rinkai pasiūlė „Ingenico“ naujovę

„ASHBURN International“ , 2018 m. mininti savo veiklos 20-metį, pirmoji Baltijos šalyse sertifikavo naujausios kartos „Ingenico“ elektroninių kortelių skaitytuvus (EKS), veikiančius „TELIUM TETRA" platformos pagrindu. skaityti »

5 patarimai, kaip profesionaliai organizuoti bankinės įrangos priežiūros darbus, naudojantis specializuota programine įranga

Techninės priežiūros tarnybos, prižiūrinčios bankų techninę infrastruktūrą, puikiai žino, kad dėl pasitaikančių savitarnos įrangos (bankomatų, mokėjimo terminalų ir kt.) sutrikimų bankai ne tik nukenčia materialiai, bet ir praranda gerą reputaciją. skaityti »

BS/2 pripažinta „Metų eksporto“ įmone

BS/2 apdovanojimuose „Metų paslauga 2018“ pelnė „Metų eksporto“ nominaciją. skaityti »