Šviesolaidinis internetas švenčia gimtadienį

Publikuota: 2015 m. spalio 28 d. trečiadienis

Oficialiu interneto Lietuvoje gimtadieniu laikoma 1991 m. spalio 10 d. Tą dieną ant Lietuvos Respublikos Seimo pastato buvo įrengta palydovinio ryšio įranga, suteikusi ryšį su pasaulio kompiuterių tinklais ir leidusi naudotis 64 kilobitų per sekundę (Kb/s) spartos ryšiu, kuriame, be telefoninių, buvo ir 9,6 Kb/s kompiuterinių duomenų perdavimo kanalas.

Iki šio amžiaus pradžios prie interneto žmonės jungdavosi naudodami vadinamuosius „dial-up“ modemus ir įprasto telefono linijas. 1998 m. spalio 28 d. Lietuvos gyventojai gavo priėjimą prie interneto optiniais tinklais. Tą dieną bendrovė „Penkių kontinentų komunikacijų centras“, priklausanti įmonių grupei „Penki kontinentai“, pirmoji Lietuvoje pradėjo teikti šviesolaidinio interneto paslaugas.

Pirmiausia šviesolaidinis internetas „Skynet“ pasiekė Vilniaus Šeškinės mikrorajoną. Šiuo metu tinklas jungia jau daugumą Vilniaus miesto mikrorajonų: Šeškinę, Fabijoniškes, Pašilaičius, Viršuliškes, Justiniškes, Lazdynus, Karoliniškes, Žvėryną, Žirmūnus, Pilaitę, Antakalnį, Baltupius, Jeruzalę, Naujamiestį, Santariškes, Šnipiškes, Perkūnkiemį. „Skynet“ paslaugomis naudojasi per 118 tūkst. sostinės būstų gyventojai. „Skynet“ tinklas driekiasi 278 kilometrus.

UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ taip pat viena iš pirmųjų Lietuvoje išbandė ir įdiegė išmaniąją televiziją (angl. Internet Protocol Television, IPTV). 2001 m. vasario 14 d., panaudojant IPTV technologiją, pirmą kartą Lietuvoje per internetą buvo įgyvendinta tiesioginė transliacija iš Vilniaus profsąjungų kultūros rūmų, kur vyko „Techno Valentino“ šventė. Nuo 2007 m. išmanioji televizija tapo prieinama visiems „Skynet“ klientams. Šiandien išmaniosios televizijos žiūrovai gali ne tik rinktis, ką žiūrėti iš šimto skirtingų TV kanalų, bet ir patys valdyti vaizdo medžiagą: sustabdyti vaizdą, atsukti tiesioginę transliaciją atgal, įsirašyti programą vėlesnei peržiūrai ir kt. Grafinė TV vartotojo sąsaja „IPTV.iQ“, leidžianti įprastą televiziją paversti išmaniąja, yra apdovanota nacionalinio konkurso „Lietuvos metų gaminys 2012“ aukso medaliu.

Pirmojo interneto sparta Lietuvoje tesiekė 9,6 Kb/s. 2001 m., pradėjus taikyti DSL (angl. Digital Subscriber Line) technologiją, sparta augo nuo 256 iki 512 Kb/s. 2007-aisiais, telefoninius tinklus pakeitus optiniais, duomenų perdavimo sparta siekė 10 Mb/s. Šiuo metu „Skynet“ duomenų perdavimo sparta užsienio tinkluose siekia 500 Mb/s, o Lietuvoje – net iki 1024 Mb/s. Taigi, per visą istoriją interneto greitis išaugo daugiau nei 100-u tūkstančių kartų.

Bendrovės „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ Komercijos departamento vadovas Robertas Ragauskas teigia, kad privatiems ir verslo klientams interneto sparta yra bene svarbiausias tinklo pasirinkimo veiksnys. „Populiarėjant planšetiniams kompiuteriams, išmaniesiems įrenginiams, interneto sparta tampa ypač svarbi. Per įvairius įrenginius naudotojai siunčia ne tik žinutes, nuotraukas, bet ir vaizdo medžiagą, dalyvauja vaizdo konferencijose, stebi interneto transliacijas. Kad vaizdų perdavimas vyktų stabiliai ir greitai, duomenų perdavimo sparta turi būti kuo didesnė. Interneto greitis negali atsilikti nuo spartaus šiuolaikinio gyvenimo tempo“, – sako R. Ragauskas.

Planuojama, kad „Skynet“ interneto sparta ir toliau augs, o šviesolaidinis tinklas per artimiausius penkerius metus aprėps visą Vilnių.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

susiję straipsniai

Kodėl įmonės nesiryžta atlikti duomenų migracijos?

Kiekviena įmonė turi kur nors saugoti daugybę įvairiausių sistemų ir jose esančių svarbių duomenų: tai interneto svetainės su daugybe informacijos, el. pašto sistema su visomis darbuotojų pašto dėžutėmis ir jose saugomais laiškais, apskaitos ir kitokios verslo valdymo sistemos su... skaityti »

Atgijusios legendinės lenktynės į 31-ą verslo centro „Europa“ aukštą

Po daugelio metų pertraukos Vilniuje vyko ekstremalusis bėgimas į 31-ą aukščiausio Baltijos šalyse verslo centro „Europa“ aukštą. skaityti »

„Penki kontinentai“ išleido knygą apie grynųjų pinigų judėjimą

Dar visai neseniai įmonių grupė „Penki kontinentai“ išleido Tachmasib Dadašev knygą „Šiuolaikinės vaizdo apsaugos platformos“, o šiandien vartome jau antrąją šio autoriaus knygą – „Grynųjų pinigų judėjimas: istorija ir technologinės perspektyvos“. skaityti »

Apie pinigų ciklo evoliuciją ir grynųjų judėjimo valdymo strategiją – tarptautiniame seminare

Tarptautinis seminaras apie grynųjų pinigų operacijas yra vienas iš autoritetingų forumų, suburiančių grynųjų pinigų srautų valdymo specialistus iš komercinių ir valstybinių bankų. skaityti »

V. Nazarenko: apie S&G 2019-ųjų planus ir partnerystę su BS/2

Jau daugiau nei 160 metų pasaulyje žinomas „Sargent and Greenleaf“ (S&G) vardas. skaityti »

BS/2 pristatė naują bankomatų apsaugos sprendimo „ATMeye.iQ“ interneto svetainę

UAB „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2) pristatė naują programinio sprendimo „ATMeye.iQ“ interneto svetainę – atmeye.com. skaityti »

„Penki kontinentai“ – masiškiausia įmonė „Walmark“ ėjimo varžybose

Įmonių grupė „Penki kontinentai“ antrus metus iš eilės laimėjo masiškiausios „Walmark“ ėjimo varžybų įmonių komandos vardą. skaityti »

BS/2 teikia grynųjų pinigų srauto stebėsenos paslaugas VTB bankui Sakartvele

„VTB Bank (Georgia)“ yra vienas iš stambiausių Sakartvelo (Gruzijos) bankų. Per beveik 15 veiklos metų jis išaugo į šiuolaikinę finansų organizaciją, nuolat diegiančią inovacijas ir tobulinančią paslaugų kokybę. skaityti »

„BankExpo 2019“: pažangūs IT sprendimai ir savitarnos kanalų plėtra

Uzbekistano sostinėje Taškente neseniai šurmuliavo paroda „BankExpo 2019“, kurioje aktyviai dalyvavo „Penkių kontinentų“ grupės įmonės BS/2 ir „ASHBURN International“. skaityti »

Svarbus bankomatų apsaugos žingsnis: BS/2 stiprina partnerystę su S&G

Įmonių grupei „Penki kontinentai“ priklausanti bendrovė „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2) pasirašė partnerystės susitarimą su pasauline seifų sistemų gamintoja „Sargent and Greenleaf“ (S&G). skaityti »