„TransLink.iQ“ užtikrins darbą daugiau nei 250 tūkst. el. kortelių skaitytuvų Uzbekistane

Publikuota: 2018 m. spalio 16 d. antradienis

Įmonių grupei „Penki kontinentai“ priklausanti bendrovė „ASHBURN International“, diegianti elektroninių kortelių skaitytuvų (EKS) tinklų stebėjimo ir valdymo programinius sprendimus, pasirašė ilgalaikę strateginę partnerystės sutartį su Uzbekistano bendruoju respublikiniu duomenų centru.

Šis centras šalyje kontroliuoja beveik 250 tūkst. EKS ir yra atsakingas finansinių duomenų perdavimą. Susitarta dėl specializuoto EKS tinklų valdymo programinio sprendimo  „TransLink.iQ“, kuris leidžia per nuotolį kontroliuoti EKS darbą, atnaujinti funkcijas bei programinę įrangą, licencijų pardavimo ir eksploatavimo.

Remiantis pasirašytu susitarimu, „ASHBURN International“ diegs savo plėtojamą ir Uzbekistano rinkai pritaikytą programinį sprendimą „TransLink.iQ“ bei teiks jo priežiūros paslaugas mažiausiai dešimt metų. Sutarta dėl 250 tūkstančių šio sprendimo licencijų, kurios bus įdiegtos į duomenų centro prižiūrimus EKS, kurie priklauso 28-iems Uzbekistano bankams. Prognozuojama, kad per ateinančius metus prie „TransLink.iQ“ platformos kasmet papildomai bus prijungiama apie 50 tūkstančių EKS.

„Uzbekistano elektroninių atsiskaitymų rinka sparčiai auga. Vien mūsų administruojamos nacionalinės mokėjimo sistemos UZCARD kortelių šalyje naudojama apie 22 mln., neskaičiuojant „Mastercard“, „UnionPay International“ ir kt. sistemų, kurias taip pat prižiūrime. Nuolatos diegiame pažangius sprendimus, kurie užtikrintų tinkamą mūsų teikiamų paslaugų kokybę. „ASHBURN International“ pasirinkome savo partneriais, nes jų pasiūlyta platforma „TransLink.iQ“ yra ypač funkcionali, padeda apdoroti didelius duomenų srautus. Ši partnerystė garantuoja Uzbekistano bankinio sektoriaus plėtros stabilumą ir  efektyvumą“,  – sako Uzbekistano bendrojo respublikinio duomenų centro generalinis direktorius Achror Abramovič Machmudov.

„ASHBURN International“ vykdomasis direktorius Žoržas Šarafanovičius pasidžiaugė, kad sutarties detalių derinimas su stambiausiu Uzbekistano EKS tinklo valdytoju vyko sklandžiai, kadangi abiejų pusių vizijos dėl būsimo projekto įgyvendinimo sutapo. Derybų metu buvo vykdomi ir bandomieji sistemų integracijos darbai, atlikti bandymai, galiausiai, rastas optimaliausias sprendimas, labiausiai tinkantis Uzbekistano rinkai.

„Vienas iš esminių „TransLink.iQ“ privalumų  – didelis jo funkcionalumas. Sistema leidžia dirbant prie vieno terminalo valdyti visas įvairių mokėjimų sistemų ir lojalumo korteles, veikiančias Uzbekistane (UZCARD, „Mastercard“ ir kt.). Toks funkcionalumas patogus tiek Uzbekistano bendrajam respublikiniam duomenų centrui, tiek bankams, tiek prekybininkams, kurie skirtingų mokėjimų sistemų atsiskaitymus galės priimti per vieną EKS.

Įdiegus „TransLink.iQ“, prekybininkai nepajus jokių darbo veiklos pokyčių, nes nereikia jokių EKS pakeitimų, nereikia ir papildomų mokymų, – sako „ASHBURN International“ vykdomasis direktorius. 

„TransLink.iQ“ yra ne tik suderinamas su įvairių tiekėjų EKS, bet ir optimizuoja tinklo valdymo procesus,  padeda mažinti išlaidas, atlikti programinius atnaujinimas nuotoliniu būdu ir valdyti platų EKS tinklą, atliekant mokėjimų stebėseną realiuoju laiku.  Platforma leidžia automatizuoti kriptografijos raktų valdymą ir vykdyti skirtingų gamintojų EKS tinklo veiklos stebėseną, fiksuoti bei nuotoliniu būdu reaguoti į galimus gedimus. „TransLink.iQ“ sprendimas sukurtas ir plėtojamas, atsižvelgiant į tarptautinių mokėjimo sistemų reikalavimus, atitinka EMV ir naujausius PCI saugumo standartus, todėl užtikrina patikimą kortelių savininkų duomenų apsaugą. 

Uzbekistano bendrasis respublikinis duomenų centras diegia Uzbekistane bankines technologijas ir elektronines atsiskaitymo priemones; užtikrina perduodamų duomenų saugumą ir sėkmingą kitų funkcijų, susijusių su finansinėmis operacijomis, veiklą. Organizacija atsakinga už nacionalinės sistemos UZCARD, kuriai šiuo metu priklauso 28 šalies bankai, duomenų apdorojimą. 

Šaltinis: Penki kontinentai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Šviesolaidinis internetas Lietuvoje švenčia 22-ąjį gimtadienį (5)

Lietuvoje šviesolaidinio interneto era prasidėjo 1998 m. spalio 28 dieną, kai „Penkių kontinentų“ grupės įmonė „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ pirmoji pradėjo siūlyti sostinės gyventojams tuo metu sparčiausią interneto ryšį optinio kabelio linijomis. Taigi šią dieną švęsime ne tik dabartinio „Penki“ tinklo, bet ir apskritai šviesolaidinio interneto Lietuvoje gimtadienį! skaityti »

COVID-19 diagnozuotas penkiems UAB „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ darbuotojams (2)

„Penkių kontinentų“ grupės įmonėje „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ nustatyti penki COVID-19 atvejai. Apie tai informuotas Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. skaityti »

Pandemija spartina perėjimą prie skaitmeninių atsiskaitymų (2)

Pasaulio jau seniai nestebina mokėjimo kortelės, elektroniniai atsiskaitymai ar kitos nuotolinės finansinės paslaugos. Pernai prasidėjusi COVID-19 pandemija šią transformaciją dar paspartino. Daugybė šalių septynmyliais žingsniais žengia į naują realybę, kurioje nėra nei monetų, nei kupiūrų. Grynųjų pinigų atsisakymo spartai įtakos turi daug veiksnių: naujų patogių bei saugių atsiskaitymo būdų atsiradimas, inovacinių technologijų plėtra ir netgi ekstremalios situacijos – šiuo metu pasaulį užvaldžiusi COVID-19 pandemija. skaityti »

Teniso turnyre „BFI Cup“ ir vėl triumfavo SEB (3)

Šiemet jau 13-ąjį kartą Lietuvoje organizuojamame bankų ir finansinių įstaigų teniso turnyre „BFI Cup“ geriausiai sekėsi SEB banko žaidėjams. skaityti »

Pasaulis investuoja į kriptomatus. Kaip sekasi? (2)

Daugiau nei 10 tūkstančių. Tiek pasaulinės kriptovaliutų tyrimų svetainės „Coin ATM Radar“ duomenimis šiuo metu pasaulyje yra kriptomatų. Pirmasis iš jų buvo įrengtas prieš septynerius metus Vankuveryje. Norvegų finansų įmonės „AksjeBloggen“ tyrimai rodo, kad vien per metus šių įrenginių skaičius išaugo 167 proc. skaityti »

„ASHBURN International“ mezga bendradarbiavimą su elektroniniais bankais (1)

„Penkių kontinentų“ grupės įmonė „ASHBURN International“ pasirašė mokėjimo paslaugų sutartį su skaitmeniniu banku „Travel Union“. Įmonė teiks kompleksines atsiskaitymo infrastruktūros plėtros paslaugas. skaityti »

BS/2 plečia bendradarbiavimą su finansų įmonių grupe „Halyk Group“ (1)

Vidurinės Azijos regiono finansinės įstaigos aktyviai investuoja į naują šiuolaikišką bankinę įrangą. Šiame regione veikiančios „Halyk Group“ strategija orientuota į naujų technologijų produktų ir paslaugų diegimą. Vienas iš grupės bankų prioritetų – bankinės savitarnos kanalo plėtra, todėl bankai ypač domisi bankomatais su grynųjų pinigų recirkuliacijos sistema, taip pat specializuota programine įranga, išplečiančia savitarnos įrenginių funkcijas. skaityti »

5 šiuolaikinės banko veiklą efektyvinančios priemonės bankomatų tinklui valdyti (1)

Daugumoje Rytų Europos ir Centrinės Azijos šalių bankomatų skaičius ir toliau auga. Sakartvele ir Azerbaidžane 2020 metais augimas siekė beveik 10 proc., Uzbekistane – daugiau nei 20 proc. Taigi, nepaisant spartaus interneto bankininkystės ir mobiliųjų finansinių programų populiarėjimo, finansinės organizacijos ir toliau investuoja į savitarnos įrenginius. skaityti »

BS/2 dalyvaus virtualioje parodoje „Self-Service Banking Asia 2020“

Rugsėjo 23–24 dienomis vyks tarptautinė konferencija „Self-Service Banking Asia 2020“. Renginį organizuoja garsi pasaulinė bendrovė RBR, teikianti strateginių tyrimų ir konsultavimo paslaugas organizacijoms, dirbančioms mažmeninės prekybos bankininkystės, bankinės veiklos automatizavimo, mažmeninės prekybos technologijų, mokėjimo kortelių ir atsiskaitymo paslaugų srityje. skaityti »

Kaip technologijos padeda prekybos sektoriui pandemijos metu

Koronaviruso pandemija gerokai pakeitė ir vis dar tebekeičia pirkėjų įpročius visame pasaulyje. skaityti »