Virtualūs serveriai – duomenų saugumo garantija

Publikuota: 2016 m. gruodžio 9 d. penktadienis

Tarptautinės rinkos tyrimų ir analizės bendrovės „International Data Corporation“ (IDC) duomenimis, iki 2020 metų skaitmeninių duomenų kiekis išaugs iki 40 trilijonų GB. Didėjant duomenų kiekiui, verslas susiduria su milžinišku iššūkiu – kur ir kaip saugoti šią informaciją.

Saugumu besirūpinančioms įmonėms IT ekspertai siūlo išsinuomoti virtualius serverius. Tai galimybė naudotis aukščiausio patikimumo kompiuteriniais resursais už nustatytą abonementinį mokestį.

Patogu

Kodėl vertėtų atsisakyti turimų serverių? UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ Pardavimo departamento vadovas Romas Rimgaila sako, kad tai įranga, reikalaujanti nuolatinės priežiūros, vadinasi, – pinigų ir laiko. „Prižiūrint serverius, tenka investuoti į būrį kvalifikuotų specialistų, sugedusių įrenginių taisymą, pasenusių serverių keitimą naujais. Be to, augant verslui ir didėjant kaupiamų duomenų kiekiui, serverių tinklą tenka plėsti. O tai ir vėl papildomos investicijos“, – teigia įmonės atstovas.

Užsisakius virtualų serverį, nebereikia sukti galvos dėl įrenginių remonto, atnaujinimo, įsigijimo, taip pat dėl darbuotojų išlaikymo ir jų kvalifikacijos kėlimo. Visu tuo pasirūpina įmonė, nuomojanti serverius. Klientui tereikia nepamiršti kas mėnesį sumokėti abonementinį mokestį, kuris priklauso nuo sunaudojamų resursų.

Ekonomiška

Užsisakius virtualaus serverio nuomos paslaugą, mažėja ne tik išlaidos, skiriamos įrangą prižiūrinčiam personalui ir įrangai atnaujinti. Gerokai mažiau išleidžiama ir mokesčiams už elektros energiją.

Duomenų serveriai veikdami naudoja elektros energiją ir kaista, todėl juos būtina vėsinti, o tam reikalingi įrenginiai, kurie taip pat naudoja elektros energiją. Dėl šios priežasties elektros energijos sąnaudos padvigubėja. Atsisakius nuosavų serverių, nebereikia investuoti į aušinimo įrenginius, o mokestis už sunaudojamą elektrą įskaičiuojamas į paslaugos kainą.

Saugu

Įprastame biure saugomi serveriai sukelia riziką prarasti vertingus duomenis. Pasak R. Rimgailos, optimaliam ir nepertraukiamam serverių bei jų programinės įrangos darbo režimui palaikyti reikalinga nepriekaištinga aplinka, kurią gali užtikrinti tik specializuoti duomenų centrai. „Tokie centrai įrengti specialius saugumo reikalavimus atitinkančiose teritorijose, kurios nuolat stebimos ir prižiūrimos. Duomenų centruose nuolat palaikoma tinkama drėgmė ir temperatūra, o serverių talpinimo patalpos izoliuotos ir saugomos. Čia taip pat įrengtas rezervinis elektros energijos tiekimas – įrengti atskirti elektros įvadai, dyzeliniai generatoriai. Nuo gaisro pastatus apsaugo automatinė gaisro gesinimo sistema“, – duomenų centrų privalumus vardija R. Rimgaila.

Dar didesniam kliento duomenų saugumui užtikrinti daromos atsarginės duomenų kopijos (angl. backup). Tai reiškia, kad duomenys kasdien automatiškai kopijuojami į atsarginių duomenų saugyklą, o tai suteikia galimybę atkurti duomenis įvykus kliento IT įrangos gedimui, netyčiniam ar tyčiniam duomenų ištrynimui. Be to, atsarginėms kopijoms kurti ir administruoti naudojama speciali programinė įranga, tad klaidų galimybė labai maža.

Lankstu

Užsisakius virtualų serverį, lengvai išsprendžiama ir resursų trūkumo problema. Visų pirma duomenų saugojimo sprendimai parenkami ir suprojektuojami pagal individualius verslo poreikius. Taip pat suteikiama galimybė virtualų serverį išsinuomoti trumpam laikui, pvz., mėnesiui ar dviem.

Patogi klientams ir galimybė greitai išplėsti išsinuomotus ir iki šiol naudotus serverio resursus. Pavyzdžiui, suaktyvėjus prekybai ar tam tikro sezono metu.

Remiantis globaliu „Ponemon“ instituto tyrimu, 2016 metais bendra duomenų praradimo kaina vidutiniškai išaugo nuo 3,8 mln. iki 4 mln. JAV dolerių. Taigi, įvertinus turimos informacijos svarbą ir naudojamų serverių galimybes, verslui tereikia nuspręsti – rizikuoti ar pasirūpinti tinkamais duomenų saugumo mechanizmais.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Naujovė Lietuvos rinkoje: palikite arbatpinigius pačiame kortelių skaitytuve (1)

Nuo šiol užtenka vieno mosto mokėjimo kortele kortelių skaitytuvo link, kad apmokėtumėte sąskaitą ir kartu paliktumėt padavėjui arbatpinigių, kurie pervedami į jo sąskaitą. skaityti »

„Diebold Nixdorf“ partnerių suvažiavimas skirtas aktualioms finansų pramonės tendencijoms aptarti (1)

2022 m. rugsėjo 20-22 d. Bankoke vyks pasaulinės bankininkystės ir mažmeninės prekybos įrangos rinkos lyderės „Diebold Nixdorf“ partnerių suvažiavimas. skaityti »

„Kavos galia“ sušildė ir sugrąžino šypsenas (1)

„Penkių kontinentų“ kiemelyje jau antrą kartą šiais metais lankėsi Vilniaus Verkių mokyklos-daugiafunkcinio centro jaunuoliai. skaityti »

IT parko atidaryme „Penkių kontinentų“ grupės valdybos pirmininkas susitiko su Uzbekistano ministrais

2022 m. rugpjūčio 27 d. Uzbekistane, Taškente, vyko IT parko atidarymas, kuriame dalyvavo ir įmonių grupės „Penki kontinentai“ valdybos pirmininkas Idrakas Dadašovas. skaityti »

Interviu su bankininku: Umid Chodžibekov karjeros „Ipak Yuli“ banke paslaptys

BS/2 Marketingo departamento vadovas pakalbino „Ipak Yuli“ Mažmeninės bankininkystės departamento vadovą. skaityti »

Azerbaidžano bankas ABB renkasi „Vynamic View“ (4)

BB bankomatuose bus įdiegta programinė įranga „Vynamic View“, skirta savitarnos įrenginių veiklai stebėti ir IT paslaugoms valdyti. skaityti »

„BS/2 Georgia“ tapo oficialiu Sakartvelo fiskalinių duomenų operatoriumi (2)

„BS/2 Georgia“ siūlo Sakartvelo rinkai mokėjimo kortelių skaitytuvus, kurie gali atlikti fiskalizavimo funkciją ir atstoti kasos aparatus. skaityti »

„Penki kontinentai“ meno galerijose – jaunimo socialinė akcija (2)

„Penkių kontinentų“ meno galerijose vyko jaunimo socialinė akcija „Protas, grožis, sveikata – mūsų ateities pradžia“. skaityti »

BS/2 tęsia bendradarbiavimą su „Halyk Bank“ (3)

BS/2 jau ne vienerius metus bendradarbiauja su stambiausiu Kazachstano banku „Halyk Bank“. skaityti »