Virtualūs serveriai – duomenų saugumo garantija

Publikuota: 2016 m. gruodžio 9 d. penktadienis

Tarptautinės rinkos tyrimų ir analizės bendrovės „International Data Corporation“ (IDC) duomenimis, iki 2020 metų skaitmeninių duomenų kiekis išaugs iki 40 trilijonų GB. Didėjant duomenų kiekiui, verslas susiduria su milžinišku iššūkiu – kur ir kaip saugoti šią informaciją.

Saugumu besirūpinančioms įmonėms IT ekspertai siūlo išsinuomoti virtualius serverius. Tai galimybė naudotis aukščiausio patikimumo kompiuteriniais resursais už nustatytą abonementinį mokestį.

Patogu

Kodėl vertėtų atsisakyti turimų serverių? UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ Pardavimo departamento vadovas Romas Rimgaila sako, kad tai įranga, reikalaujanti nuolatinės priežiūros, vadinasi, – pinigų ir laiko. „Prižiūrint serverius, tenka investuoti į būrį kvalifikuotų specialistų, sugedusių įrenginių taisymą, pasenusių serverių keitimą naujais. Be to, augant verslui ir didėjant kaupiamų duomenų kiekiui, serverių tinklą tenka plėsti. O tai ir vėl papildomos investicijos“, – teigia įmonės atstovas.

Užsisakius virtualų serverį, nebereikia sukti galvos dėl įrenginių remonto, atnaujinimo, įsigijimo, taip pat dėl darbuotojų išlaikymo ir jų kvalifikacijos kėlimo. Visu tuo pasirūpina įmonė, nuomojanti serverius. Klientui tereikia nepamiršti kas mėnesį sumokėti abonementinį mokestį, kuris priklauso nuo sunaudojamų resursų.

Ekonomiška

Užsisakius virtualaus serverio nuomos paslaugą, mažėja ne tik išlaidos, skiriamos įrangą prižiūrinčiam personalui ir įrangai atnaujinti. Gerokai mažiau išleidžiama ir mokesčiams už elektros energiją.

Duomenų serveriai veikdami naudoja elektros energiją ir kaista, todėl juos būtina vėsinti, o tam reikalingi įrenginiai, kurie taip pat naudoja elektros energiją. Dėl šios priežasties elektros energijos sąnaudos padvigubėja. Atsisakius nuosavų serverių, nebereikia investuoti į aušinimo įrenginius, o mokestis už sunaudojamą elektrą įskaičiuojamas į paslaugos kainą.

Saugu

Įprastame biure saugomi serveriai sukelia riziką prarasti vertingus duomenis. Pasak R. Rimgailos, optimaliam ir nepertraukiamam serverių bei jų programinės įrangos darbo režimui palaikyti reikalinga nepriekaištinga aplinka, kurią gali užtikrinti tik specializuoti duomenų centrai. „Tokie centrai įrengti specialius saugumo reikalavimus atitinkančiose teritorijose, kurios nuolat stebimos ir prižiūrimos. Duomenų centruose nuolat palaikoma tinkama drėgmė ir temperatūra, o serverių talpinimo patalpos izoliuotos ir saugomos. Čia taip pat įrengtas rezervinis elektros energijos tiekimas – įrengti atskirti elektros įvadai, dyzeliniai generatoriai. Nuo gaisro pastatus apsaugo automatinė gaisro gesinimo sistema“, – duomenų centrų privalumus vardija R. Rimgaila.

Dar didesniam kliento duomenų saugumui užtikrinti daromos atsarginės duomenų kopijos (angl. backup). Tai reiškia, kad duomenys kasdien automatiškai kopijuojami į atsarginių duomenų saugyklą, o tai suteikia galimybę atkurti duomenis įvykus kliento IT įrangos gedimui, netyčiniam ar tyčiniam duomenų ištrynimui. Be to, atsarginėms kopijoms kurti ir administruoti naudojama speciali programinė įranga, tad klaidų galimybė labai maža.

Lankstu

Užsisakius virtualų serverį, lengvai išsprendžiama ir resursų trūkumo problema. Visų pirma duomenų saugojimo sprendimai parenkami ir suprojektuojami pagal individualius verslo poreikius. Taip pat suteikiama galimybė virtualų serverį išsinuomoti trumpam laikui, pvz., mėnesiui ar dviem.

Patogi klientams ir galimybė greitai išplėsti išsinuomotus ir iki šiol naudotus serverio resursus. Pavyzdžiui, suaktyvėjus prekybai ar tam tikro sezono metu.

Remiantis globaliu „Ponemon“ instituto tyrimu, 2016 metais bendra duomenų praradimo kaina vidutiniškai išaugo nuo 3,8 mln. iki 4 mln. JAV dolerių. Taigi, įvertinus turimos informacijos svarbą ir naudojamų serverių galimybes, verslui tereikia nuspręsti – rizikuoti ar pasirūpinti tinkamais duomenų saugumo mechanizmais.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Taškente vyksta seminaras apie grynųjų pinigų сirkuliaciją

BS/2 rengia seminarą „Grynųjų pinigų cirkuliavimo optimizavimas. Bankinė savitarna“. skaityti »

TV3 teiravosi BS/2 nuomonės apie savitarnos kasas

TV3 žurnalistė pakalbino BS/2 Mažmeninės prekybos įrangos pardavimo skyriaus vadovo pavaduotoją Jurij Mikuckij apie savitarnos kasų populiarėjimą. skaityti »

„Penkių kontinentų“ grupė dalyvauja tarptautiniame forume Uzbekistane

Gegužės 25 d. Taškente prasidėjo tarptautinis PLUS forumas „Bankai ir mažmeninė prekyba. Skaitmeninė transformacija ir sąveika“. skaityti »

„Penki kontinentai“ bėgime į „Europą“ pelnė gausiausios komandos vardą (3)

Vilniuje jau septintą kartą vyko bėgimo į „Europos“ dangoraižį varžybos. skaityti »

Uzbekistane sukurta unikali mokėjimų ekosistema (16)

„Penkių kontinentų“ grupės įmonė „ASHBURN International“, bendradarbiaudama su Uzbekistano Nacionaliniu tarpbankiniu duomenų apdorojimo centru HUMO, įgyvendino kompleksinį „TransLink.iQ“ sistemos diegimo projektą. skaityti »

Sakartvele populiarėja šiuolaikiški SUNMI atsiskaitymo įrenginiai (16)

Sakartvelo bankų „Bank of Georgia“ ir „TBC Bank“ užsakymu, SUNMI įrenginiai buvo apipavidalinti pagal jų prekių ženklus. skaityti »

Kaip užtikrinti bankomatų saugumą: 2021 m. nusikaltimų statistika (16)

Europos saugių mokėjimo operacijų asociacijos, „Finextra“ ir kitų šaltinių statistiniai duomenys rodo, kad bankomatų saugumas pasaulyje tebėra aktuali problema. Bankomatų apiplėšimų polinkiai skirtinguose regionuose skirtingi. skaityti »

PENKI ir FLEXI TV stabdo kai kurių kanalų retransliaciją (63)

Lietuvos radijo ir televizijos komisija ir „Penki TV“ stabdo šešių šešių rusų kalbos TV kanalų veiklą. skaityti »

BS/2 sprendimas „Cash Management.iQ“ integruotas su grynųjų pinigų rūšiuoklėmis (12)

BS/2 integravo savo programinį sprendimą „Cash Management.iQ“ su CPS, G&D, „Glory“ ir kitų gamintojų grynųjų pinigų rūšiuoklėmis. skaityti »

Kazachstane atidarytas visą parą veikiantis BS/2 techninės pagalbos centras (18)

BS/2 Kazachstane atidarė visą parą veikiantį techninės pagalbos skambučių centrą. skaityti »