Visa matanti akis. Kodėl bankomatų vaizdo stebėjimo sistemos reikalingos ne tik saugumo tikslais

Publikuota: 2018 m. liepos 19 d. ketvirtadienis

Savitarnos įrenginių ir kitos bankinės įrangos saugumas – pati jautriausia finansinių ir kitų su šia sritimi susijusių organizacijų sritis. Programinės įrangos, kuri saugo bankinę įrangą, veiklą reglamentuoja daugybė dokumentų, taip pat ir šalies įstatymai, nacionalinio finansinio reguliatoriaus nustatyti reikalavimai ir įvairūs tarptautiniai apsaugos standartai.

Tačiau vaizdo apsaugos sprendimai, saugantys savitarnos įrenginius nuo atakų ir piktavalių sukčiavimo, turi rūpėti anaiptol ne tik apsaugos tarnybos darbuotojams. Viena iš tokių pat svarbių vaizdo stebėjimo sistemos funkcijų – padėti spręsti su klientais kylančius ginčus ir didinti klientų lojalumą.

Viskas aišku kaip ant delno

Banko darbuotojai, naudodamiesi patikimomis rinkoje pripažintomis bankomatų vaizdo stebėsenos priemonėmis, gali padėti klientams, pamiršusiems iš bankomatų pasiimti kortelę ar grynuosius pinigus.

Peržvelgęs vaizdo kamerų įrašus, sistemos operatorius prireikus gali atkurti visą įvykusią situaciją, nes vaizdo kameros įrašo ne tik aplinkos vaizdą, bet ir bankomate atliekamas operacijas, kortelių skaitytuvo, grynuosius pinigus išduodančio įrenginio ir net bankomato vidinio seifo atliekamus veiksmus.

Vaizdo kamerų nuotraukos ir vaizdo įrašai susiejami su konkrečiais įrenginio vartotojo veiksmais arba su atlikta finansine operacija. Taip sutrumpėja banko darbuotojų reagavimo į netipines situacijas laikas, bankas gali padėti klientui būtent tą akimirką, kai jam prireikia pagalbos.

Daugiau jokių nesusipratimų ir ginčų

Bankams ir nepriklausomų tarnybų operatoriams dažnai tenka susidurti su situacijomis, kai klientai skundžiasi dėl netinkamos bankomatų veiklos ar neišduotų grynųjų pinigų. Neretai tokios pretenzijos būna nepagrįstos. Tai anaiptol nereiškia, kad visais atvejais klientai meluoja, siekdami pasipelnyti iš bankų. Kartais klientai per neapdairumą suklysta į bankomatą įrašydami norimą išsiimti grynųjų sumą arba išsitraukia ne visus išduotus grynuosius. O tuomet puola skųstis.

Išsiaiškinti ir išspręsti tokius skundus finansinėms organizacijoms ne ką lengviau, nei užkirsti kelią pasitaikantiems sukčiavimams.

Laimei, vaizdo stebėsenos sistemos padeda operatyviai susirasti vaizdo įrašus, kurie išaiškintų tiesą, ir pademonstruoti juos besiskundžiančiam klientui, policijos darbuotojams ar kitų susijusių įstaigų atstovams.

Taigi įdiegus tokias apsaugos priemones sąvoka „ginčytina situacija“ tampa nebeaktuali. Banko darbuotojams belieka su klientais tvarkyti tik malonius reikalus.

Klientus atpažįstanti savitarnos įranga

Tobulėjant biometrijos technologijoms, jos pradedamos diegti ir į vaizdo apsaugos stebėsenos sistemas, kur vis dažniau naudojamos klientų identifikacijai.

Sistema, atpažįstanti klientą iš veido, gerokai supaprastina naudojimąsi bankine įranga ir taupo klientų laiką.  Be to, nuasmeninti biometrijos duomenys (pvz., lytis, amžius) gali būti panaudoti tiksliniams reklamos pasiūlymams.

Analizuojant klientų įpročius, jų naudojimosi įranga patirtį, galima ne tik teikti jiems aktualius pasiūlymus, bet ir supaprastinti bei pagreitinti pačių bankinių operacijų atlikimą, pvz., atpažinęs klientą bankomatas gali iš karto rodyti jam kalbą, valiutą, kurią jis iki tol pasirinkdavo. Eilės prie bankomatų, mokėjimo terminalų ir kitokių savitarnos įrenginių sumažėja, o klientų patirtis gerėja.

Pasaulyje populiarėja „ATMeye.iQ“

Lietuvos bendrovės BS/2 sukurta sistema „ATMeye.iQ“ yra viena iš populiariausių specializuotų vaizdo apsaugos stebėsenos sistemų, skirtų savitarnos įrenginiams saugoti. Ji sėkmingai naudojama 80-yje pasaulio šalių.

Per pastaruosius metus sistemos taikymo sritis gerokai išsiplėtė: „ATMeye.iQ“ nebėra vien tik vaizdo stebėsenos sistema, ji dar padeda optimizuoti bankų ir nepriklausomų vaizdo stebėsenos paslaugų teikėjų darbo procesus, sparčiau apdoroti klientų užklausas.

Integravus šią sistemą su „Vision Labs“ platforma „LUNA“ , ji gali būti panaudota rinkti biometrijos duomenims ir patvirtinti savitarnos įranga besinaudojančių techninės priežiūros darbuotojų, inkasatorių ar banko klientų tapatybei. 

Jei patiko šis straipsnis, siūlome prenumeruoti mūsų naujienlaiškį, kad reguliariai gautumėte naujausią informaciją ir išskirtinių BS/2 pasiūlymų.

Šaltinis: Penki kontinentai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

BS/2 dalyvaus 12-ajame tarptautiniame PLUS-forume Maskvoje (8)

Balandžio 26-27 dienomis BS/2 rengiasi dalyvauti Maskvoje vyksiančiame 12-ajame tarptautiniame PLUS-forume „Bankinė savitarna, mažmeninė prekyba ir grynųjų pinigų judėjimas 2021“. skaityti »

Malyje bankomatus saugos „ATMeye.iQ“ (3)

Bendradarbiaudama su regioniniu partneriu, BS/2 pradėjo platinti Malyje savo programinį sprendimą „ATMeye.iQ“, kartu palaikydama vietinių finansų įstaigų bankinės savitarnos optimizacijos iniciatyvą. skaityti »

Nauja verslo realybė ‒ virtualūs renginiai (4)

COVID-19 pandemijai užvaldžius visą pasaulį, vis daugiau bendrovių nuotoliniu būdu ėmė organizuoti ne tik savo veiklą, bet ir savo seminarus bei tarptautinius renginius. skaityti »

„Penkių kontinentų“ įmonių grupė pelnė metų bendruomeniškiausios įmonės vardą (3)

„Penkių kontinentų“ įmonių grupė ‒ 2020-ųjų metų bendruomeniškiausia įmonė. Tokį įvertinimą grupė pelnė LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kasmet organizuojamuose Nacionaliniuose atsakingo verslo apdovanojimuose didelių įmonių kategorijoje. Minėtoje kategorijoje varžėsi – 11 įmonių. skaityti »

Mokėjimo kortelių evoliucija: nuo popierinių iki virtualių ir medinių? (1)

Mokėjimo kortelės vis sparčiau konkuruoja su grynaisiais pinigais, o koronaviruso pandemijos metu paraginus visuomenę vengti grynųjų, ši konkurencija dar sparčiau išaugo. Tačiau, kokia jų ateitis? Ar kortelės pakeis grynuosius pinigus, o gal visai išnyks, taps virtualiomis? Pažvelkime į jų istoriją. skaityti »

Grynieji ar kortelė? Pandemijos įtaka (1)

COVID-19 pandemija visame pasaulyje paskatino skaitmeninių paslaugų diegimą. Reikšmingi pokyčiai įvyko ir atsiskaitymų srityje. Priverstinė izoliacija, rekomendacijos vengti grynųjų pinigų paskatino sparčią elektroninių atsiskaitymų plėtrą. skaityti »

„Penki“ klientams – dar patikimesnis interneto ryšys (1)

UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“, teikianti šviesolaidinio interneto ir IPTV paslaugas sostinės gyventojams, praneša, kad sėkmingai įgyvendina ryšio magistralių spartos didinimo iki 100 Gb/s projektą. skaityti »

„Penkių kontinentų“ grupės pajamos viršijo 60 mln. eurų (3)

„Penkių kontinentų“ įmonių grupės, veikiančios bankinių ir mažmeninės prekybos technologijų, mokėjimo sprendimų, šviesolaidinio interneto bei IPTV, IT užsakomųjų paslaugų sektoriuose, pajamos 2020 metais pasiekė 62,5 mln. eurų. skaityti »

IPTV technologijai Lietuvoje – jau 20 metų (6)

Dar, rodos, taip neseniai populiariųjų TV serialų mėgėjai skubėjo namo iš darbo, kad tik nepraleistų kokios svarbios scenos. Krepšinio sirgaliams ne kartą teko neišsimiegoti belaukiant varžybų ir keiktis pražiopsojus tritaškį. Viskas pasikeitė atsiradus IPTV (angl. Internet Protocol Television), interneto protokolo pagrindu veikiančiai išmaniajai televizijai. skaityti »

HD kokybės „Sport1“ prieinamas visiems „Penki“ TV žiūrovams (4)

Džiaugiamės galėdami pranešti, kad nuo 2021 metų sausio pagrindiniame „Penki“ TV kanalų rinkinyje rasite lietuvišką sporto kanalą „Sport1“ nebe SD, o HD vaizdo raiškos kokybe. skaityti »