Visos prognozės pildosi…

Publikuota: 2013 m. sausio 7 d. pirmadienis


„Penkių kontinentų“ valdybos pirmininkas Idrakas Dadašovas

Dabartiniais laikais prognozavimas neturint duomenų nieko vertas. Tik tuomet, kai turi nuolat realiuoju laiku kaupiamą informaciją, kai ją struktūrizuoji ir analizuoji, gali priimti svarbius sprendimus, susidaryti nuomonę ir prognozuoti.

2013 metais IT rinkoje vyraus keletas tendencijų: ženkliai augs mobiliųjų taikomųjų programų segmentas, didės informacijos analizės ir apsaugos sistemų paklausa bei drąsių ir ryžtingai inovacijas diegiančių žmonių poreikis.

Milžinų karai – kliento naudai

2013 metai bus svarbūs ir lemtingi daugumai mobiliųjų įrenginių gamintojų. Pastaruoju metu vis dažniau tenka išgirsti frazę „mobiliųjų programų proveržis“. Neseniai analitinės kompanijos IDC atlikto tyrimo duomenimis, 2017 metais pasaulinė mobiliųjų mokėjimų rinka pasieks 1 trilijoną JAV dolerių. Didžioji dalis šios sumos atiteks vadinamajam mobiliosios komercijos segmentui, kuriam priklauso tiek skaitmeninė medija telefonu, tiek interneto parduotuvės. Kita pagal dydį kategorija, mano nuomone, bus bekontaktės NFC (angl. Near Field Communication) technologija pagrįstos transakcijos.

Reikėtų patikslinti, kad NFC – tai belaidis duomenų perdavimo būdas iki 10 cm atstumu. Veikimo principu jis panašus į „Bluetooth“, bet prisijungiant prie kito prietaiso NFC nereikalauja skirti daug laiko identifikacijai, ryšys užmezgamas beveik akimirksniu (per kelias dešimtąsias sekundės dalis). Specialistų nuomone, pagrindinė NFC taikymo sritis – bekontakčiai mokėjimai per mobiliuosius telefonus, kuriuos, taikant specialų lustą ir programinę įrangą, lengvai galima paversti el. piniginėmis. Pasauliniai mobiliųjų įrenginių tiekėjai ir pardavėjai jau pradėjo rimtai kovoti už vietą šioje rinkoje. Norėdami išsaugoti pozicijas, jie nuolat kuria naujus sprendimus ir siūlo vis patrauklesnių bei patogesnių paslaugų.

Telekomunikacijų srityje norėčiau išskirti „Hybridcast“. Tai infrastruktūros sistema, kuri artimiausiu metu turėtų tapti komercine paslauga, kuriama derinant televizijos galimybes ir internetą bei siekiant sukurti daugybę televizijai skirtų paslaugų.

Kitas pavyzdys – išmanioji „Skynet“ IP televizija, savo žiūrovams siūlanti išplėstą interaktyvių galimybių rinkinį. Šios televizijos kūrėjai TV ekrane siūlo ne tik peržiūrėti savo ir savo draugų socialinių tinklų paskyras, bet ir parašyti komentarą ant draugo sienos ar pažymėti patikusias publikacijas, nuotraukas.

Taigi, konkurencinė didžiųjų rinkos žaidėjų kova naudinga galutiniams vartotojams. Esu įsitikinęs, kad ir ateityje mobiliųjų programų rinka augs bei taps dar paklausesnė tiek socialinėje, tiek korporatyvinėje srityse.

Informacijos saugojimo sistemos – universalus sprendimas

Didžiausiose pasaulio korporacijose mobilieji įrenginiai jau pritaikomi informacijos srautams valdyti. Didėjant šiems srautams, be informacijos saugojimo, sisteminimo ir analizės neįmanoma vykdyti pagrindinių įmonės funkcijų ir priimti sprendimų. Taigi, vis dažniau kyla klausimas, kur saugoti tokį milžinišką duomenų kiekį.

Mano nuomone, didelės apimties duomenų problemą padeda ir ateityje padės spręsti duomenų saugyklos (įskaitant mobiliąsias programas ir tokius instrumentus kaip „Dashboard“). Bet kokią nestruktūruotą informaciją jos padaro skaidrią ir prieinamą klientui. Beje, kalbėdamas apie duomenų saugyklas turiu galvoje ne tik telekomunikacijų ar bankų sektorių, bet ir tokias sritis kaip medicina, energetika, švietimas ir kt.

Pastaruoju metu pasaulyje itin populiarėja ir „Big Data“ (liet. „dideli duomenys“) – tai naujas požiūris į inovacijas, konkurencingumą bei darbo našumą. 2013 metais daugelis pradės taikyti technologijas, leidžiančias apdoroti didelį duomenų kiekį. Taigi, „Big Data“ rinka taps didesnė ir kasmet augs.

Struktūrizuoti informaciniai duomenų srautai

Duomenys – sprendimo priėmimo ir strategijos kūrimo pagrindas. Vis dėlto tie, kas siekia mažinti riziką ir patiriamus nuostolius, dirbdami bei analizuodami turimus duomenis ima suprasti, kad siekiant tikslų neužtenka vien surinkti informaciją. Naujos duomenų apdorojimo technologijos, įsitvirtinusios 2012 metais, 2013-aisiais taps dar paklausesnės.

Šiandien strategiškai svarbu ne tik kaupti informaciją, bet ir gauti ją susistemintą bei apdorotą. Būtent tokia informacija tampa efektyviu prevencijos, rizikos bei išlaidų mažinimo instrumentu ir padeda prognozuoti bei ruoštis būsimam rinkos plėtros scenarijui.

Informacijos srauto greitis didėja, kuriamų ir gaunamų duomenų apimtis sparčiai auga. Taigi įmonės be jokių specialių instrumentų gali gauti prieigą prie didžiulio duomenų srauto, nustatyti ryšį tarp šių duomenų ir jais remdamosi daryti išvadas. Na, o įvertinant aplinkybę, kad šiandieniai duomenys atnaujinami vis dažniau ir tradiciniai informacijos metodai nebegali padėti, atveriami keliai didelių duomenų srautų technologijoms. Nuolat kintančioje aplinkoje, kur egzistuoja greičiai ir formatai, gaunamą informaciją reikia nuolat analizuoti realiuoju laiku. Būtent čia laukiama proveržio. Ir tai tinka bet kuriai verslo sferai.

Sėkmingai ir efektyviai galima prognozuoti viską – savo pačių, savo komandos galimybes rinkoje, produktų ir paslaugų konkurencingumą. Mūsų taikomi „.iQ“ produktų šeimos prognozavimo instrumentai – tai žingsnis optimizacijos ir efektyvaus resursų valdymo link. Šiuo atveju vadovaujamasi ne šiaip prognozėmis, o mokslinėmis technologinėmis kompetencijomis pagrįstais modeliais, kuriami programiniai instrumentai, gebantys atlikti įvairių verslo procesų monitoringą, analizę, planavimą, modeliavimą ir prognozavimą.

Bet kuris sektorius – tai pirmiausia didžiulis skaičius įvairių procesų, operacijų ir įvykių. Tie, kurie naudojasi šiuolaikiniais prognozavimo instrumentais, gauna individualių kliento poreikių sąrašą ir praktinių rekomendacijų, kaip optimizuoti verslo procesus, kur esama kokių nors kliūčių. Visgi sprendimus bet kuriuo atveju priima pats žmogus, o duomenų saugojimo priemonės tik sujungia techninius instrumentus ir technologijas, padedančias teikti apdorotus ir maksimaliai praktiškai pritaikomus duomenis bei visuose etapuose valdyti verslo procesus. Taigi, 2013 metais jų taikymo klausimas taps dar aktualesnis.

Informacijos apsauga – pagrindinis plėtros veiksnys

Didelių duomenų srautų valdymas lemia informacijos apsaugos priemonių paklausos įvairiuose sektoriuose augimą. Žinoma, pirmiausia kalbama apie apsaugą nuo žalingo poveikio, prieigos ribojimo, duomenų šifravimo. Bet kurios įmonės informacijos bazėje esama privačių duomenų. Tai ir asmeninė darbuotojų informacija, duomenys apie darbo užmokestį, sąskaitų numeriai ir t. t. Be to, esama itin konfidencialių duomenų, kurie sudaro komercines įmonės paslaptis. Verta atkreipti dėmesį ir į tokį reiškinį kaip kompiuterinis piratavimas, kai internete pažeidžiamos intelektinės programinių produktų ar turinio (filmų, muzikos ir pan.) teisės.

Šiuolaikinėmis sąlygomis kiekviena bendrovė paprastai siekia apsaugoti tiek asmeninius darbuotojų duomenis, tiek vidinę korporatyvinę informaciją. Kaip pavyzdį galiu pateikti „ATMeye.iQ“ – mūsų įmonės sukurtą ir sėkmingai taikomą intelektinį vaizdo stebėsenos ir konfliktų su klientais reguliavimo sprendimą. Tai visiškai naujas požiūris į įrenginių saugumo užtikrinimą. „ATMeye.iQ“ suteikia galimybę mažinti apsaugai skirtas išlaidas bei mažina nusikaltimų ir vandalizmo atvejus.

Kitas pavyzdys – kompanijos „MasterCard“ sukurta interaktyvi bankinė kortelė „Display Card“, kuri bus prieinama jau 2013 metų pradžioje. Ji turi jutiklinę klaviatūrą ir miniatiūrinį skystųjų kristalų ekraną, o tai leidžia kortelės savininkui savarankiškai įvesti vienkartinį slaptažodį sumokant už prekes ir paslaugas. Savo parametrais „Display Card“ nesiskiria nuo paprastos banko kortelės, todėl ją galima naudoti tiek bankomatuose, tiek atsiskaitant už prekes kasoje. Ekspertų nuomone, bankiniame sektoriuje „Display Card“ gali sukelti revoliuciją, nes ją naudojant nebereikalingos tampa sudėtingos apsaugos sistemos.

Gyvenimas reikalauja ryžto

Sprendimus priimantys žmonės – ryžtingos asmenybės. Protingas ir ryžtingas žmogus gerai išmano savo sritį, analizuoja įvairius nuolat kintančius parametrus, turi rizikos valdymo įgūdžių ir žino, kokie pokyčiai artimiausiu metu ir vėliau vyks jo gyvenime, versle, paslaugų ir prekių sektoriuose.

Prognozavimas – tokių žmonių gyvenimo dalis. Siekiant mažinti sąnaudas, reikia kasdien kaupti naujus duomenis. Esu įsitikinęs, kad šiandienės konkurencijos sąlygomis išgyvena ir norimų rezultatų pasiekia tik drąsūs bei ryžtingi žmonės. Pabaigoje norėtųsi palinkėti, kad 2013 metais atsirastų daugiau ryžtingų žmonių, ieškančių idėjų ir gebančių jas realizuoti.

Apibendrinant galima teigti, kad 2013 metų prognozės teigiamos: duomenų valdymo technologijos taps dar paklausesnės, visose srityse išaugs mobiliųjų taikomųjų programų, el. parašo naudojimas, o svarbiausia 2013 metų žmogiškoji savybė, mano nuomone, bus ryžtingumas.

„Penkių kontinentų“ valdybos pirmininkas Idrakas Dadašovas

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Diebold Nixdorf“ partnerių suvažiavimas skirtas aktualioms finansų pramonės tendencijoms aptarti (1)

2022 m. rugsėjo 20-22 d. Bankoke vyks pasaulinės bankininkystės ir mažmeninės prekybos įrangos rinkos lyderės „Diebold Nixdorf“ partnerių suvažiavimas. skaityti »

„Kavos galia“ sušildė ir sugrąžino šypsenas (1)

„Penkių kontinentų“ kiemelyje jau antrą kartą šiais metais lankėsi Vilniaus Verkių mokyklos-daugiafunkcinio centro jaunuoliai. skaityti »

IT parko atidaryme „Penkių kontinentų“ grupės valdybos pirmininkas susitiko su Uzbekistano ministrais

2022 m. rugpjūčio 27 d. Uzbekistane, Taškente, vyko IT parko atidarymas, kuriame dalyvavo ir įmonių grupės „Penki kontinentai“ valdybos pirmininkas Idrakas Dadašovas. skaityti »

Interviu su bankininku: Umid Chodžibekov karjeros „Ipak Yuli“ banke paslaptys

BS/2 Marketingo departamento vadovas pakalbino „Ipak Yuli“ Mažmeninės bankininkystės departamento vadovą. skaityti »

Azerbaidžano bankas ABB renkasi „Vynamic View“ (4)

BB bankomatuose bus įdiegta programinė įranga „Vynamic View“, skirta savitarnos įrenginių veiklai stebėti ir IT paslaugoms valdyti. skaityti »

„BS/2 Georgia“ tapo oficialiu Sakartvelo fiskalinių duomenų operatoriumi (2)

„BS/2 Georgia“ siūlo Sakartvelo rinkai mokėjimo kortelių skaitytuvus, kurie gali atlikti fiskalizavimo funkciją ir atstoti kasos aparatus. skaityti »

„Penki kontinentai“ meno galerijose – jaunimo socialinė akcija (2)

„Penkių kontinentų“ meno galerijose vyko jaunimo socialinė akcija „Protas, grožis, sveikata – mūsų ateities pradžia“. skaityti »

BS/2 tęsia bendradarbiavimą su „Halyk Bank“ (3)

BS/2 jau ne vienerius metus bendradarbiauja su stambiausiu Kazachstano banku „Halyk Bank“. skaityti »

„ASHBURN International“ įžengia į Vakarų Europą (8)

„Penkių kontinentų“ grupės įmonė „ASHBURN International“ pasirašė partnerystės sutartį su tarptautine įmone DECTA. skaityti »

Uzbekistane vyko mokymai „Ipak Yuli“ banko darbuotojams (3)

BS/2 Kompetencijos centro specialistai reguliariai organizuoja mokymus finansų įstaigų inžinieriams, prižiūrintiems bankomatų tinklus. skaityti »