14 proc. lietuvių nežino, ar naudoja legalią programinę įrangą

Publikuota: 2016 m. vasario 10 d. trečiadienis

Kas septintas lietuvis nesupranta, ar jo naudojama programinė įranga yra legali, tačiau beveik visi puikiai suvokia, kad  nelegalios programinės įrangos naudojimas gali kelti grėsmę jų asmeninių duomenų saugumui, rodo visuomenės nuomonės tyrimas.

„Microsoft Lietuva“ užsakymu visuomenės nuomonės tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta reprezentatyvi gyventojų apklausa parodė, kad 14 proc. apklaustųjų, turinčių kompiuterį, nežino, ar naudoja legalią programinę įrangą. Taip pat tyrimo metu atskleista, kad lietuviai labai stipriai vertina savo asmeninių duomenų saugumą. Net 93 proc. apklaustųjų nuosavuose kompiuteriuose laikomą informaciją laiko itin reikšminga bei svarbia.

„Turime dviprasmišką situaciją – beveik visi lietuviai itin vertina savo kompiuteriuose slypinčią informaciją, tačiau dalis jų nežino, ar naudoja legalią programinę įrangą. Pastariesiems kyla net dvi rizikos. Pirmoji: jie nežinodami gali ne savo noru naudoti nelicencijuotus programinius sprendimus, o antroji – nelegali programinė įranga dažniausiai atveria kelią programišiams prie vartotojų taip saugumų asmeninių duomenų“, – tikina Ainis Kavaliauskas, „Microsoft Lietuva“ vadovas.

Pasak jo, legali programinė įranga – originalios ir licencijuotos programos, kurias naudotojas įsigijo tiesiai iš gamintojo ar iš jo oficialių partnerių. Taip pat yra ir kitų rodiklių, pavyzdžiui, kompiuteriai su jau įdiegta licencijuota „Windows“ versija atkeliauja su specialia „Windows“ holograma bei autentiškumo sertifikatu, kurie dažniausiai būna užklijuoti ant kompiuterio korpuso.

Suprasdami asmeninių duomenų apsaugos svarbą savo kompiuteriuose, lietuviai pritaria teiginiui, kad naudojant nelegalią programinę įrangą egzistuoja didesnė tikimybė nukentėti nuo įvairių virusų, kenkėjų bei priešiškai nusiteikusių programišių. Taip mano 78 proc. respondentų.

A. Kavaliauskas pastebi, kad legali programinė įranga svarbi ne tik paprastiems gyventojams, bet ir įmonėms, ypač – mažoms bei vidutinėms bendrovėms: „Daugiau nei septyni iš dešimties elektroninių nusikaltimų incidentų įvyksta kompanijose, kuriose yra mažiau nei 100 darbuotojų. Esminė šių atakų prieš bendroves priežastis – nelegali ar nelicencijuota programinė įranga, negaunanti naujausių saugumo atnaujinimų, todėl paliekanti saugumo spragas ir suteikianti prieigą prie organizacijos klientų duomenų“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Dar daugiau „Samsung“ įrenginių bus galima suderinti su „Galaxy Gear“

„Samsung Electronics“ pranešė apie operacinės sistemos „Android 4.3“ („Jelly Bean“) atnaujinimą, leidžiantį išmanųjį laikrodį „Galaxy Gear“ naudoti ne tik su „Galaxy Note 3“, bet ir su „Galaxy S4“, „Galaxy S 3“ bei „Galaxy Note 2“ išmaniaisiais telefonais. skaityti »

„Microsoft“ pristato „Windows 10 Fall Creators Update“ atnaujinimą

„Windows 10 Fall Creators Update“ siūlo naujas galimybes vartotojams, didesnį saugumą, inovatyvius kūrybiškumo ir produktyvumo įrankius. skaityti »

5 programėlės, kurios turi būti kiekvieno keliaujančiojo telefone

Artėjant vasaros atostogų sezonui, pateikiame penkias išmaniąsias programėles, kurios palengvins atostogų planavimą bei padės išvengti nemalonumų kelionės metu. skaityti »

„Microsoft“ ruošiasi pristatyti „Windows 10 Cloud“

„Microsoft“ paskelbė šių metų gegužės 2 d. planuojanti pristatyti naują savo programinę įrangą. skaityti »

Žaidimų entuziastams: kas naujo virtualioje realybėje?

Pastaruoju metu atsiranda vis daugiau naujų žaidimų ir jų platformų, specialiai pritaikytų virtualiai realybei. skaityti »

„Messenger“ papildytas dirbtinio intelekto funkcijomis

Jei bendraudamas per „Messenger“ draugas užsimins apie skolą, programa pasiūlys tuoj pat atsiskaityti. skaityti »

5 programėlės, kurios pakeis požiūrį į išmaniuosius laikrodžius

Išmanieji laikrodžiai pretenduoja tapti itin patraukliais pagalbininkais, praverčiančiais daugelyje gyvenimo sričių. skaityti »

„Windows 10 Creators“ atnaujinimas – jau balandžio 11 dieną

„Microsoft“ skelbia, kad naujausias „Windows 10 Creators“ atnaujinimas visame pasaulyje taps prieinamas balandžio 11 d. skaityti »

Pristatoma mobilioji programėlė „VilniusGO“

2016 m. Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka „išlydi į gyvenimą“ savo naują kūrinį – mobiliąją programėlę „VilniusGO“. skaityti »

Lietuvos studentai galės nemokamai naudotis „Microsoft“ programine įranga

Jau netrukus didžioji dalis Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų galės visiškai nemokamai naudotis „Windows 10 Education“, „Office“ ir „Office 365“ programomis. skaityti »

„Microsoft“ pristatė į debesį iškeltą ir programėlėmis grįstą „Dynamics 365“

„Microsoft“ viešai pristatė naują platformą „Dynamics 365“, kuri į vieną visumą debesyje sujungia klientų ir verslo valdymo sistemas. skaityti »