Naujovė Lietuvoje – rūšiuoti padedanti programėlė „Žaliasis taškas“

Publikuota: 2016 m. sausio 5 d. antradienis

Didžiausia Lietuvoje pakuočių atliekų tvarkymo organizacija „Žaliasis taškas“ šią savaitę vartotojams pristatė naują mobiliąjąprogramėlę, kurios dėka atliekų rūšiavimas taps dar paprastesniu ir patogesniu.

Programėlės „Žaliasis taškas“ pagalba bus galima sužinoti, kur stovi artimiausiai esantys atliekų rūšiavimo konteineriai, bei po ranka turėti visą naudingą informaciją apie rūšiavimą. Operacinių sistemų Android ir iOS vartotojai programėlę jau gali nemokamai atsisiųsti iš „Google Play“ ir „App Store“ parduotuvių.

Atliktos apklausos rodo, kad namie visada rūšiuoja apie 39% Lietuvos gyventojų. Organizacijos „Žaliasis taškas“ generalinis direktorius Kęstutis Pocius teigia, kad naujoji programėlė pastūmės rūšiuoti tuos, kurie nežino, kur stovi artimiausi atliekų rūšiavimo konteineriai. Atsidarę programėlę, žemėlapyje jie galės matyti savo buvimo vietą ir aplink esančių plastikui, popieriui bei stiklui skirtų atliekų konteinerių koordinates.

„Apie 20 proc. gyventojų nerūšiuoja dėl to, kad šalia namų nėra rūšiavimo konteinerių. Kasmet investuojame į konteinerių infrastruktūros plėtrą, tad jų skaičius visose Lietuvos savivaldybėse kasdien auga – atsiranda nemaža tikimybė, jog vartotojai tiesiog nežino, kad konteineris pastatytas visai šalia“, – teigia K. Pocius.

Taip pat pastebėta, kad gyventojams trūksta informacijos apie atliekų rūšiavimą, tačiau net 61 proc. vartotojų tokios informacijos niekada neieškojo. Tikimasi, kad čia turėtų pagelbėti patogi ir bet kuriuo metu pasiekiama priemonė, kurioje sutalpinta visa kasdien reikalinga informacija.

Programėlė „Žaliasis taškas“ naudotojams bus naudinga ne vien kaip žemėlapis, tačiau ir kaip teisingo rūšiavimo gidas. Joje greitu ir patogiu būdu galima pasitikslinti, į kurį konteinerį išmesti skirtingas atliekas, rasti naudingų patarimų, kaip teisingai rūšiuoti, bei sužinoti įdomių faktų apie atliekas, jų rūšiavimą ir perdirbimą.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Dar daugiau „Samsung“ įrenginių bus galima suderinti su „Galaxy Gear“

„Samsung Electronics“ pranešė apie operacinės sistemos „Android 4.3“ („Jelly Bean“) atnaujinimą, leidžiantį išmanųjį laikrodį „Galaxy Gear“ naudoti ne tik su „Galaxy Note 3“, bet ir su „Galaxy S4“, „Galaxy S 3“ bei „Galaxy Note 2“ išmaniaisiais telefonais. skaityti »

„Microsoft“ pristato „Windows 10 Fall Creators Update“ atnaujinimą

„Windows 10 Fall Creators Update“ siūlo naujas galimybes vartotojams, didesnį saugumą, inovatyvius kūrybiškumo ir produktyvumo įrankius. skaityti »

5 programėlės, kurios turi būti kiekvieno keliaujančiojo telefone

Artėjant vasaros atostogų sezonui, pateikiame penkias išmaniąsias programėles, kurios palengvins atostogų planavimą bei padės išvengti nemalonumų kelionės metu. skaityti »

„Microsoft“ ruošiasi pristatyti „Windows 10 Cloud“

„Microsoft“ paskelbė šių metų gegužės 2 d. planuojanti pristatyti naują savo programinę įrangą. skaityti »

Žaidimų entuziastams: kas naujo virtualioje realybėje?

Pastaruoju metu atsiranda vis daugiau naujų žaidimų ir jų platformų, specialiai pritaikytų virtualiai realybei. skaityti »

„Messenger“ papildytas dirbtinio intelekto funkcijomis

Jei bendraudamas per „Messenger“ draugas užsimins apie skolą, programa pasiūlys tuoj pat atsiskaityti. skaityti »

5 programėlės, kurios pakeis požiūrį į išmaniuosius laikrodžius

Išmanieji laikrodžiai pretenduoja tapti itin patraukliais pagalbininkais, praverčiančiais daugelyje gyvenimo sričių. skaityti »

„Windows 10 Creators“ atnaujinimas – jau balandžio 11 dieną

„Microsoft“ skelbia, kad naujausias „Windows 10 Creators“ atnaujinimas visame pasaulyje taps prieinamas balandžio 11 d. skaityti »

Pristatoma mobilioji programėlė „VilniusGO“

2016 m. Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka „išlydi į gyvenimą“ savo naują kūrinį – mobiliąją programėlę „VilniusGO“. skaityti »

Lietuvos studentai galės nemokamai naudotis „Microsoft“ programine įranga

Jau netrukus didžioji dalis Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų galės visiškai nemokamai naudotis „Windows 10 Education“, „Office“ ir „Office 365“ programomis. skaityti »

„Microsoft“ pristatė į debesį iškeltą ir programėlėmis grįstą „Dynamics 365“

„Microsoft“ viešai pristatė naują platformą „Dynamics 365“, kuri į vieną visumą debesyje sujungia klientų ir verslo valdymo sistemas. skaityti »