Per metus piratinės kompiuterių programinės įrangos Lietuvoje padaugėjo 22,6 proc.

Publikuota: 2011 m. gegužės 12 d. ketvirtadienis

Pasaulinis kompiuterių programinės įrangos piratavimo tyrimas atskleidė, kad praėjusiais metais Lietuvoje neteisėtai naudojamos kompiuterių programinės įrangos vertė išaugo 22,6 proc. – nuo 31 mln. iki 38 mln. JAV dolerių. Nors pasaulyje teisėtos programinės įrangos vartotojų daugėja, Lietuva vis dar patenka į aukštą piratavimo lygį turinčių šalių grupę. Per pastaruosius metus programinės įrangos piratavimo rodiklis Lietuvoje nesumažėjo ir siekia 54 proc. Tai reiškia, kad daugiau nei kas antrame parduodame personaliniame kompiuteryje įdiegiama neteisėtai naudojama programinė įranga.

Pasaulinį piratavimo lygio tyrimą aštuntus metus iš eilės atliko tarptautinė ne pelno siekianti organizacija „Business Software Alliance“ (BSA) kartu su partneriais. 2010 metais tyrimas buvo vykdomas daugiau nei 100 pasaulio šalių. Lietuvoje tokie tyrimai atliekami daugiau nei 5 metus. Skirtingai nuo kitų Europos šalių, Lietuvoje nuo 2008 metų piratavimo rodiklis nemažėja.

Rekordinė neteisėtos kompiuterių programinės įrangos vertė

Pasauliniu mastu komerciškai naudojamos kompiuterių programinės įrangos vertė 2010 metais išaugo 14 procentų ir pasiekė rekordinę 59 mlrd. JAV dolerių sumą. Tai didžiausia suma per visą tyrimų istoriją, nuo 2003 metų ji išaugo dvigubai. Pasaulinis piratavimo lygis, palyginus su 2009 metais, nukrito vienu nuošimčiu iki 42 procentų.

Praėjusiais metais daugiau nei pusė naujų kompiuterių buvo pristatomi į besivystančių valstybių rinkas, tačiau teisėtos programinės įrangos šiose šalyse buvo įsigyjama tik penktadalis. BSA specialistai prognozuoja, kad tik 2049 metais vidutinis piratavimo lygis besivystančiose rinkose, kuris dabar siekia 69 proc., pasieks dabartinį išsivysčiusių ekonomikų piratavimo lygį – 26 procentus.

Didžiausias piratavimo lygis praėjusiais metais buvo Gruzijoje (93 proc.), Zimbabvėje (91 proc.), Jemene, Bangladeše ir Moldovoje (po 90 proc.), o didžiausia neteisėtos programinės įrangos vertė užfiksuota JAV (9,5 mlrd. JAV dolerių), Kinijoje (7,7 mlrd.) ir Rusijoje (2,8 mlrd.).

Neteisėtai naudojamų kompiuterių programų vertė Lietuvoje - didžiausia iš visų Baltijos šalių

Centrinė ir Rytų Europa drauge su Lotynų Amerika išlieka aukščiausią programinės įrangos piratavimo lygį turinčiais regionais (po 64 proc.), o pagal komercinę neteisėtai naudojamų kompiuterių programų vertę pirmauja Azijos-Ramiojo vandenyno regionas bei Europos Sąjunga (atitinkamai 18 mlrd. ir 13 mlrd. JAV dolerių).

Nors Lietuvoje neteisėtos kompiuterių programinės įrangos dalis praėjusiais metais buvo mažesnė nei Centrinės ir Rytų Europos šalių vidurkis (64 proc.), mūsų šalis gerokai nusileidžia tokioms šalims kaip Čekija (36 proc.), Vengrija (41 proc.) ar Slovakija (42 proc.).  

Neteisėtai naudojamos programinės įrangos vertė Lietuvoje praėjusiais metais taip pat buvo didžiausia, palyginus su kitomis Baltijos šalimis – Latvija (30 mln. JAV dolerių) ir Estija (23 mln. JAV dolerių).

  

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Dar daugiau „Samsung“ įrenginių bus galima suderinti su „Galaxy Gear“

„Samsung Electronics“ pranešė apie operacinės sistemos „Android 4.3“ („Jelly Bean“) atnaujinimą, leidžiantį išmanųjį laikrodį „Galaxy Gear“ naudoti ne tik su „Galaxy Note 3“, bet ir su „Galaxy S4“, „Galaxy S 3“ bei „Galaxy Note 2“ išmaniaisiais telefonais. skaityti »

„Android 6.0“ leis patvirtinti pirkimą piršto atspaudu

Naujoje „Google Play“ versijoje, naudojant sistemą „Android 6.0“, pasiūlyta galimybė operatyviai patvirtinti pirkimą vienu piršto prisilietimu prie atspaudo jutiklio. skaityti »

„Microsoft“ pristatė „Office 2016“

„Microsoft“ pradėjo platinti naująjį „Office 2016“ programų paketą, padėsiantį žmonėms patogiau dirbti komandose. Atnaujintos „Office 2016“ programos taps debesų kompiuterija paremtos „Office 365“ platformos dalimi skaityti »

Japonai sukūrė programą, padedančią priimti sudėtingus sprendimus

Japonijos bendrovė „Hitachi“ sukūrė kompiuterinę programą, kuri padeda priimti sudėtingus sprendimus. skaityti »

IBM superkompiuteris rūpinsis sveikata

Korporacija IBM paskelbė perkanti medicinos atvaizdų apdorojimo technologiją „Merge Healthcare“. skaityti »

Kuriama nenulaužiama „Windows“ versija

Izraelyje veikianti pradedančioji bendrovė „Morphisec“ kuria 100 proc. nuo programišių apsaugotą operacinės sistemos „Windows“ versiją. skaityti »

„Microsoft“ išleido „Google Translate“ analogą

„Microsoft“ išleido automatinio vertimo programą „Microsoft Translator“, kuri veikia mobiliuosiuose įrenginiuose, taip pat išmaniuosiuose laikrodžiuose. skaityti »

„Windows 10“ jau prieinama 190-yje pasaulio šalių

„Windows 7“ ir „Windows 8.1“ naudotojai, iš anksto užsisakę ir rezervavę naują operacinės sistemos „Windows 10“ versiją, jau ima gauti atnaujinimus. skaityti »

„Facebook“ planuoja naują komunikacijos platformą – trimatę virtualią realybę

Kompanija „Facebook“ išsikėlė užduotį sukurti ir platinti internete naują komunikavimo būdą – trimatę virtualią realybę. skaityti »

„Microsoft“ sukūrė pasaulį greitinančią programą

„Microsoft“ išleido programą „Hyperlapse“, skirtą kurti pagreitintam vaizdo filmui. skaityti »

Vykstantiems atsotogauti – „ECC-Net: Travel“ mobilioji programa

Apsauginis kremas nuo saulės, akiniai nuo saulės ir kelionės dokumentai paruošti? Pasirengę svajonių atostogoms? Būkite pasiruošę ir atsisiųskite naudingą kelionėse mobilijąją programą „ECC-Net: Travel“, kurią specialiai sukūrė Europos vartotojų centrų tinklas (ECC-Net). skaityti »