Sukurta programėlė sergantiems Alzhaimeriu

Publikuota: 2015 m. gegužės 28 d. ketvirtadienis

Kompanija „Samsung“ pristatė mobiliąją programėlę „Backup Memory“, skirtą Alzhaimerio liga sergantiems žmonėms. Technologijų bendrovė tai padarė bendradarbiaudama su Tuniso Alzhaimerio asociacija. Rezultatas – taip pat ir lietuviams pasiekiama programėlė išmaniesiems telefonams, kuria naudojantis galima stimuliuoti sergančiųjų atmintį ir taip sulėtinti Alzhaimerio ligos progresą.

Lietuvoje – dešimtys tūkstančių sergančiųjų

Nors idėja sukurti tokią programėlę kilo Tunise, o, jei tiksliau, vienam „Samsung“ bendrovės darbuotojui, priemonės, kaip kovoti su dažniausiai vyresnio amžiaus žmones palaužiančia Alzhaimerio liga, yra aktualios ir mūsų šaliai.

Kaip teigia gydytoja geriatrė prof. habil. dr. Vita Lesauskaitė, oficialaus registro, skaičiuojančio tokius ligonius, nėra, tačiau įvairūs statistiniai duomenys leidžia įvertinti, kad Lietuvoje Alzhaimeriu sergančiųjų gali būti apie 35 tūkstančius. Beje, dėl senėjančios populiacijos tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje, ateityje potencialių ligonių skaičius gali tik augti.

Pagrindinis Alzhaimerio ligos bruožas – tai, užmaršumas, kuris, kaip teigia prof. V. Lesauskaitė, skiriasi nuo natūralaus senatvinio užmaršumo, nes pradeda rimtai trikdyti žmogaus kasdienę veiklą. Vienas iš būdų padedantis sulėtinti ligos progresą yra taip vadinama, neurobika – smegenų mankšta.  „Diagnozavus Alzhaimerį patariama treniruoti atmintį, nes nevartojami dalykai genda greičiau. Į atminties treniravimą įeina tokie metodai, kaip eilėraščių mokymasis, kryžiažodžių sprendimas, įvairūs nauji užsiėmimai“, – pasakojo profesorė.

Progresą galima pristabdyti

Anot „Samsung Electronics Baltics“ vadovo Lietuvoje Simono Skupo, „Backup Memory“ programa –  tai geras pavyzdys, kaip galima panaudoti jau esamas technologijas naujiems reikšmingiems projektams sukurti. Programėlė buvo išbandyta Tuniso Alzhaimerio Asociacijos, kuri patvirtino jos keliamą naudą pacientams. Per pažinimo skatinimą, pacientai gali atmintį išsaugoti kiek ilgiau ir sulėtinti Alzhaimerio ligos plėtimą – būtent tokiu principu buvo sukurta ir „Backup Memory”.

Programėlė veikia „Bluetooth“ pagrindu. Jis naudojamas tam, kad vienas įrenginys galėtų aptikti kitą, turintį ta pačią programėlę 10 metrų spindulio atstumu. Iš karto prisijungus „Backup memory“ programoje parodoma visa informaciją apie šalia esantį įrenginį. Programėlė padeda pacientams susivokti savo artimiausioje aplinkoje, nes identifikuoja šeimos narius, primena jų santykius bei atsiminimus, kuriais jie dalinasi tarpusavyje per įvairias fotografijas ir filmukus.

Vaizdo įrašą apie tai, kaip veikia „Backup Memroy“ programėlė, galite pasižiūrėti čia.

Alzhaimerio ligos progresą sulėtinti skirta programėlė pasiekiama ir Lietuvoje. Ją galima atsisųsti „Google Play“ parduotuvėje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Dar daugiau „Samsung“ įrenginių bus galima suderinti su „Galaxy Gear“

„Samsung Electronics“ pranešė apie operacinės sistemos „Android 4.3“ („Jelly Bean“) atnaujinimą, leidžiantį išmanųjį laikrodį „Galaxy Gear“ naudoti ne tik su „Galaxy Note 3“, bet ir su „Galaxy S4“, „Galaxy S 3“ bei „Galaxy Note 2“ išmaniaisiais telefonais. skaityti »

Išmaniųjų programėlių kūrėjai kviečiami euro iššūkiui

Finansų ministerija skelbia konkursą mobiliųjų programėlių kūrėjams „Mobilusis euro gidas“. skaityti »

Naujoji „Samsung“ mobilioji programėlė – dovana futbolo sirgaliams

„Samsung Electronics“ pristatė KICK – šiuolaikišką mobiliąją programėlę futbolo fanams, kurioje pateikiama futbolo statistika, duomenys bei su šia sporto šaka susijusios naujienos esamuoju laiku. skaityti »

Išmanioji programėlė KTU studentams padės ir mokytis, ir skaičiuoti kalorijas

Kauno technologijos universitetas (KTU) žengė dar vieną žingsnį į priekį, tobulindamas studijų procesą. skaityti »

Mobiliąsias programėles naudoja pusė išmaniųjų telefonų savininkų

Kas antras išmanaus telefono savininkas siunčiasi ir naudoja nemokamas mobiliųjų telefonų programėles, o mokamas įsigyja 7 proc. išmaniuosius telefonus turinčių šalies gyventojų. skaityti »

Sukūriau mobiliąją programėlę: ar tikrai esu jos savininkas?

Intelektinės nuosavybės teisės į mobiliąją programą ir jos elementus lemia, kas turi teisę ja naudotis ir gauti pajamų. Šių teisių turėtojas gali uždrausti kitiems asmenims nesąžiningai nukopijuoti ar kitaip neteisėtai naudoti mobiliąją programą ar jos elementus be jo sutikimo. skaityti »

„Microsoft“ atnaujino „Windows Phone“ programinę įrangą

Neseniai bendrovė „Microsoft“ paskelbė apie programinės įrangos „Windows Phone 8“ atnaujinimą, kurio su nekantrumu laukė mobiliųjų įrenginių savininkai. skaityti »

Sudėtingi virtualūs eksperimentai – VGTU studento programėlėje

Siekdamas palengvinti statybos inžinerijos studentų mokymąsi, Vilniaus Gedimino technikos universiteto technomatematikos studentas Tadas Vysockis sukūrė mokomąją-skaičiuojamąją programėlę, kuri padės praplėsti žinias medžiagų mechanikos srityje. skaityti »

„FlexPod“ atnešė „Cisco“ ir „NetApp“ daugiau nei 3 mlrd. dol. pelno

Kompanijos „Cisco“ ir „NetApp“ pranešė, kad bendrai jų kuriamas infrastruktūrinis sprendimas „FlexPod“ nuo 2010 metų jau atnešė 3 mlrd. JAV dolerių pelną. skaityti »

„Microsoft“ žada, kad naujasis „Internet Explorer“ taps labiau standartizuotas

Korporacija „Microsoft“ pranešė dirbanti su naująja naršyklės „Internet Explorer“ versija. skaityti »

Visame pasaulyje vartotojai gali užsisakyti naująjį „Office 365 Personal“ programų paketą

„Microsoft“ pranešė, kad nuo balandžio 15 dienos visame pasaulyje gyventojai gali pradėti naudotis biuro programų paketu „Office 365 Personal“. skaityti »