Ateities studijos – parodoje „Mokymasis. Studijos. Karjera 2012“

Publikuota: 2012 m. vasario 1 d. trečiadienis

Abiturientai ir visi norintieji studijuoti, įgyti profesiją, tobulinti kvalifikaciją kviečiami į Vilniuje vyksiančią tarptautinę žinių ir išsilavinimo parodą „Mokymasis. Studijos. Karjera 2012“. Paroda veiks vasario 2 – 4 d. Lietuvos parodų centre „Litexpo“ (Laisvės pr. 5)

Parodoje prisistatys auštosios mokyklos, profesiniai mokymo centrai, amatų mokyklos, kalbų kursus rengiančios, tarptautinių programų organizacijos, vyks specializuoti renginiai.

Šiandien parodą pristatančioje spaudos konferencijoje dalyvavusi švietimo ir mokslo viceministrė Nerija Putinaitė kvietė atidžiau pasidomėti studijų galimybėmis Lietuvoje, kur aukštosios mokyklos ir profesinės mokyklos atsinaujina, modernėja.

„Būsimasis studentas, ieškodamas informacijos mugėje, turėtų ieškoti tų ateities kristalų, kurie jau šiandien yra Lietuvoje. Čia studijuojant atsiveria labai daug galimybių: vieno, dviejų semestrų studijos užsienyje, jungtinės studijos su užsienio universitetais, gretutinės studijos, kai vieną studijų programą pasirinkęs studentas gali studijuoti ir kitą, gretutinę. Tai, kas galėjo būti tik ateityje, daugumoje mokyklų jau yra dabar. Todėl raginame labai atsakingai rinktis,“- sakė viceministrė Nerija Putinaitė.

Vasario 2 d. 11 val. parodos atidaryme dalyvaus švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius.
Švietimo ir mokslo ministerija parodoje organizuoja šiuos renginius:

Vasario 2 d. 12.30–14 val. Konferencijų salėje 5.2 vyks ministro Gintaro Steponavičiaus susitikimas -diskusija su abiturientais, mokytojais, tėvais, visais, kurie domisi studijomis.

Vasario 2-3 d. rengiamos mechatronikos varžybos, kuriose dalyvaus profesinių mokyklų ir kolegijų komandos. Jų tikslas – propaguoti šiuolaikinių technologijų patrauklumą ir skatinti susidomėjimą inžinerinėmis studijomis. Mechatronika yra jungtinė technikos srities technologija, jungianti tradicines technikos kryptis – mechaniką, elektrotechniką, elektroniką ir informatiką.

Vasario 3 d. 10.30–12 val. Konferencijų salėje 5.1 vyks Švietimo ir mokslo ministerijos konferencija „Ateitis prasideda šiandien“. Joje dalyvaus švietimo ir mokslo viceministrė Nerija Putinaitė, Nacionalinio egzaminų centro direktorius Saulius Zybartas, Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendram priėmimui organizuoti prezidentas Pranas Žiliukas, Valstybinio studijų fondo direktorius Sigitas Renčys, dr. Dainius Pūras.

Renginyje bus pristatyta aktuali informacija dėl brandos egzaminų organizavimo ir vykdymo, dėl priėmimo į aukštąsias Lietuvos mokyklas vykdymo, bus suteikta išsami informacija apie valstybės paskolų studentams suteikimą, išmokėjimą ir grąžinimą ir kita aktualiausia informacija norintiesiems studijuoti, kalbama apie psichologinius pasirengimo brandos egzaminams aspektus.

Konferencijos programa http://www.smm.lt/naujienos/docs/perdavimas/Parodos_konferencijos_programa_20120203.pdf

Vasario 2–4 d. Lietuvos profesinio mokymo įstaigos pristatys įvairių sričių šiandienos darbo rinkoje reikalingas specialybes ir profesijas: automobilių diagnostika ir remontas, transportas, viešbučių, restoranų paslaugos, inžinerinė pramonė ir energetika, žemės ūkis ir maisto pramonė, statyba ir medienos technologijos, sveikatinimo paslaugos, floristika, kirpimas, kosmetologija, visažistų, masažuotojų specialybės, senieji tradiciniai dailieji amatai, juvelyrika, reklama ir poligrafija, fotografija, mechatronika ir kt. Taip pat vyks kostiumų, mados ir šukuosenų, barmenų šou ir kt.

Švietimo ir mokslo ministerija parodoje pristatys stendą, kuriame bus pateikiama informacija apie bendrąjį ugdymą, profesinį mokymą, brandos egzaminus, aukštąjį mokslą, studijų galimybes.

Parodoje dalyvaus 120 mokymo įstaigų: visi Lietuvos universitetai ir dauguma kolegijų, profesiniai mokymo centrai, amatų mokyklos, kalbų kursus rengiančios, tarptautinių programų organizacijos, savo studijų programas pristatys mokymo įstaigos iš užsienio.

Pirmą kartą parodoje dalyvaus Europos Komisija ir pristatys projektą „Judus jaunimas“, kuriame bus galima susipažinti su ES judumo programomis moksleiviams, studentams, savanoriams ir norintiems pradėti savo verslą.
Parodos metu bus surengta per 70 seminarų, diskusijų, paskaitų, vyks TV laidos „Gimnazistai“ filmavimas, pranešimus skaitys ir savo sėkmės istorijomis dalinsis garsūs žmonės.

Daugiau informacijos apie parodą, joje vyksiančius renginius www.litexpo.lt

 

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

„Penki“ ir GOODLIFE kviečia į nemokamą treniruotę Verkių regioniniame parke (2)

Šviesolaidinis tinklas „Penki“ ir sporto bei laisvalaikio klubas GOODLIFE kviečia į antrą nemokamą funkcinę treniruotę. Susitikime rugpjūčio 23 d. (ketvirtadienį) 19.30 val. Verkių regioniniame parke. skaityti »

Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti – tarptautinė mokslinė konferencija Seime

Lapkričio 10 d., penktadienį, 9 val. Konferencijų salėje (Seimo III r.) rengiama tarptautinė konferencija „Kalbos, kultūros ir švietimo politika: sąveika ir sankirtos“, skirta Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti. skaityti »

Inovacijų savaitės renginiai – nuo konferencijų iki lankymosi automobilių gamykloje

Septyniuose Lietuvos miestuose vyks konferencijos, diskusijos, praktiniai seminarai, pažintiniai turai po inovatyvias įmones, gamyklas ar mokslines laboratorijas. skaityti »

Maskvoje vyks kasmetinis tarptautinis bankinės ir mažmeninės prekybos įrangos forumas

Spalio 4–5 dienomis Maskvoje 9-ąjį kartą rengiamas tarptautinis „PLUS“ forumas tema „Bankinė savitarnos ir mažmeninės prekybos įranga 2017“. skaityti »

Kodėl inovacijos tokios svarbios smulkiajam verslui?

Apklausa parodė, kad 35,6 proc. smulkaus verslo įmonių nėra girdėję apie konkrečias inovacijų priemones, tinkančius jų verslui. skaityti »

Mūsų pareiga sukurti bendrų vertybių rinkinį politiniams sprendimams priimti

Lietuvoje lankysis prof. Klausas Schwabas, pasauliui žinomas kaip „Davoso forumo“ sumanytojas, įkūrėjas ir vadovas. skaityti »

Europos kalbų dieną Lietuvoje skambės poezija

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena. Šią dieną įvairiuose Lietuvos miestuose daugybe kalbų prabils lietuvių poetų eilėraščiai. skaityti »

„Rinkis priekę lietuvišką“ šiemet nustebins net pačius išrankiausius

Nuo debatų aktualia tema, verslo inovacijų, skonio ar mados naujienų, iki pirmosios Lietuvoje šokolado meninių fotografijų ekspozicijos – visa tai laukia parodoje „Rinkis prekę lietuvišką“. skaityti »

Kaip filologai galėtų padėti informatikams?

Lietuvių kalbos institute vyks tarptautinė mokslinė Jono Jablonskio konferencija „Skaitmeniniai kalbos ištekliai, jų plėtros kryptys ir panaudos galimybės“, atversianti kalbos kelio į informacinių technologijų pasaulį problemas ir ateitį. skaityti »

„TEDxISM“ konferencijoje – netikėti klausimai apie ateitį

„Nesitikėk to, ko tikiesi“ – tokiu intriguojančiu šūkiu šiemet siekia suvilioti dalyvius idėjų konferencija „TEDxISM“. skaityti »