Gegužės 17–19 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyksianti tarptautinė pramonės paroda „BaltTechnika 2011“ lankytojus pasitiks gerokai ūgtelėjusi ir akcentuodama šiuo metu rinkoje ypač aktualias temas – naujas energijos technologijas ir taupymą.
Gegužės 17–19 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyksianti tarptautinė pramonės paroda „BaltTechnika 2011“ lankytojus pasitiks gerokai ūgtelėjusi ir akcentuodama šiuo metu rinkoje ypač aktualias temas – naujas energijos technologijas ir taupymą.
Jau 19–ąjį kartą šiemet vyksiančioje parodoje „BaltTechnika“ dalyvaus per 100 bendrovių iš Lietuvos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Suomijos, Danijos, Čekijos, Vokietijos, Turkijos. Kaip visuomet, jungtinį stendą įsirengs Vokietijos įmonės iš Bavarijos žemės.
Dalyvių stenduose bus demonstruojamos naujausios pramonės technologijos, įranga, metalo apdirbimo inovacijos, valdymo ir matavimo prietaisų sistemos, elektronikos ir elektrotechnikos naujovės, ekologiniai aplinkosaugos sprendimai. Lankytojai galės susipažinti ir su gamtos išteklius tausojančios ateities energetikos be kuro idėjomis.
Pasak parodų ir kongresų centro „Litexpo“ direktoriaus pavaduotojos Kristinos Pladienės, šiais metais parodoje dalyvauja per 100 Lietuvos ir užsienio įmonių, asociacijų, mokslų centrų, o tai net 30 procentų daugiau nei praėjusiais, ypač sunkiais ekonominio sąstingio metais. „Šie džiuginantys skaičiai rodo, kad inžinerinė pramonė atsigauna – ne tik vystydama verslą, bet ir aktyviai diegdama inovacijas, naujas idėjas bei technologijas“, – sako K. Pladienė.
Šiemet parodoje didžiausią dalyvių skaičių sudaro įmonės, supažindinančios su naujausiomis energijos technologijomis – ši tema pasirinkta „Balttechnika 2011“ akcentu.
Parodos metu vyks seminarai bei diskusijos, kuriuose bus aptariama energijos gamyba iš atsinaujinančių šaltinių, jos pranašumai ir atsirandantys nauji iššūkiai, bus kalbama apie vandenilio energetikos galimybes.
Pagrindinė parodos tema, kaip visuomet, lieka pramonė – naujausi pramonės įrengimai ir medžiagos, metalo apdirbimo įranga, elektronika ir automatika. Kaip teigia K. Pladienė, šį sektorių ekonominis sąstingis palietė bene labiausiai, todėl ypač džiugina tai, kad šis sektorius ne tik išgyveno sunkmetį, bet šiemet parodoje ketina pristatyti nemažai naujovių, inovacinių technologijų.
Šios temos atsispindės ir parodos renginiuose. Ypač daug dėmesio bus skiriama mokslo ir verslo bendradarbiavimo galimybėms bei sėkmės pavyzdžiams aptarti.
Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra supažindins su tarptautinėmis programomis smulkiajam bei vidutiniam verslui, besidominančiam naujovėmis ir ketinančiam investuoti į naujų technologijų bei inovacijų kūrimą ar planuojančiam užsiimti mokslinių tyrimų veikla. Dalyvaujantiems šiose programose suteikiama finansinė parama.
Mažoms ir vidutinėms įmonėms bus skirtas ir Lietuvos inovacijų centro rengiamas seminaras „Parama aukštos kvalifikacijos darbuotojų įdarbinimui įmonėse“.
Vyks nemažai seminarų ir apie alternatyviąją energetiką bei jos galimybes Lietuvoje, apie kosmoso technologijas.
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informaciją ir fotoinformaciją be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.