„CeBIT 2015 “ tema – skaitmeninė ekonomika

Publikuota: 2015 m. kovo 5 d. ketvirtadienis

Kovo 16–20 dienomis Vokietijoje, Hanoveryje, vyks kasmetė telekomunikacijų ir IT technologijų paroda „CeBIT 2015“. Nuo praėjusių metų paroda pradėta labiau orientuoti į verslą – B2B sektorių (angl. Business to business).

Šiemetės parodos tema – „d!conomy“ (angl. „digital economy“ – skaitmeninė ekonomika). „Šiais laikais gali išlikti tik tie, kurie investuoja į skaitmenizaciją ir lanksčiai reaguoja į pokyčius, – sakė vienas iš „CeBIT 2015“ organizatorių, „Deutsche Messe“ tarybos prezidentas Oiveris Ferse'as. – „D!conomy“ – tai visų gamybos procesų automatizavimas ir skaitmenizavimas. Naujame tūkstantmetyje progreso varikliu tampa išmaniosios technologijos. Kad darbas būtų efektyvus, automatizuotos mašinos turi nuolat palaikyti ryšį viena su kita. „D!conomy“ taip pat pavadina naują epochą, kurioje pats naudotojas yra individualių įrenginių dizaineris ir gamintojas.  

Šiais metais parodos partnerė – Kinija. 2014-aisiais „CeBIT“ parodoje prisistatė 515 dalyvių iš Kinijos. Šiemet joje numato dalyvauti 600. Parodos organizatoriai tikisi, kad šios partnerystės dėka Vokietija ilgam užmegs glaudžius santykius su Kinija technologijų srityje. Parodos metu vyksiančioje konferencijoje pranešimus skaitys Kinijos įmonės „Xiaomi“ įkūrėjas Lei Junas, el. prekybos svetainės „Alibaba“ įkūrėjas Jackas Ma. Vis dėlto daugiausia dėmesio parodoje bus skiriama daiktų internetui, trimačiams spausdintuvams ir skeneriams bei saugumo technologijoms.

­­­Parodoje lankytojams padės orientuotis technologijų grupavimas pagal temas. „CeBIT pro“ sektoriuje bus demonstruojamos informacinės technologijos, skirtos smulkiam, vidutiniam ir stambiam verslui. „CeBIT gov“ sektoriuje bus pristatomos valdžios ir visuomeninėse įstaigose taikomos technologijos, padedančios taupyti ir pagerinti visuomenei teikiamas paslaugas. „CeBIT lab“ supažindins lankytojus su skaitmeninio pasaulio perspektyvomis. Tarptautiniai tyrimų centrai, universitetai demonstruos rytojaus ir ateities technologijas. „CeBIT life“ skirta tiems, kurie ieško naujų formų, investuoja į aukštąsias „High-Tech“ technologijas. Tai naujo turinio ir naujų verslo modelių kūrimo sritis. Ribos tarp darbo ir buities po truputį nyksta, būtent tai demonstruojama „CeBIT life“ sektoriuje. Vokietijos vadovybė palaiko jaunus technikos srities profesijų specialistus, talentingų žmonių laukiama „TectoYou“ sektoriuje. 

Šaltinis: cebit.de
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti – tarptautinė mokslinė konferencija Seime

Lapkričio 10 d., penktadienį, 9 val. Konferencijų salėje (Seimo III r.) rengiama tarptautinė konferencija „Kalbos, kultūros ir švietimo politika: sąveika ir sankirtos“, skirta Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti. skaityti »

Inovacijų savaitės renginiai – nuo konferencijų iki lankymosi automobilių gamykloje

Septyniuose Lietuvos miestuose vyks konferencijos, diskusijos, praktiniai seminarai, pažintiniai turai po inovatyvias įmones, gamyklas ar mokslines laboratorijas. skaityti »

Maskvoje vyks kasmetinis tarptautinis bankinės ir mažmeninės prekybos įrangos forumas

Spalio 4–5 dienomis Maskvoje 9-ąjį kartą rengiamas tarptautinis „PLUS“ forumas tema „Bankinė savitarnos ir mažmeninės prekybos įranga 2017“. skaityti »

Kodėl inovacijos tokios svarbios smulkiajam verslui?

Apklausa parodė, kad 35,6 proc. smulkaus verslo įmonių nėra girdėję apie konkrečias inovacijų priemones, tinkančius jų verslui. skaityti »

Mūsų pareiga sukurti bendrų vertybių rinkinį politiniams sprendimams priimti

Lietuvoje lankysis prof. Klausas Schwabas, pasauliui žinomas kaip „Davoso forumo“ sumanytojas, įkūrėjas ir vadovas. skaityti »

Europos kalbų dieną Lietuvoje skambės poezija

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena. Šią dieną įvairiuose Lietuvos miestuose daugybe kalbų prabils lietuvių poetų eilėraščiai. skaityti »

„Rinkis priekę lietuvišką“ šiemet nustebins net pačius išrankiausius

Nuo debatų aktualia tema, verslo inovacijų, skonio ar mados naujienų, iki pirmosios Lietuvoje šokolado meninių fotografijų ekspozicijos – visa tai laukia parodoje „Rinkis prekę lietuvišką“. skaityti »

Kaip filologai galėtų padėti informatikams?

Lietuvių kalbos institute vyks tarptautinė mokslinė Jono Jablonskio konferencija „Skaitmeniniai kalbos ištekliai, jų plėtros kryptys ir panaudos galimybės“, atversianti kalbos kelio į informacinių technologijų pasaulį problemas ir ateitį. skaityti »

„TEDxISM“ konferencijoje – netikėti klausimai apie ateitį

„Nesitikėk to, ko tikiesi“ – tokiu intriguojančiu šūkiu šiemet siekia suvilioti dalyvius idėjų konferencija „TEDxISM“. skaityti »

Siekdama spartinti inovacijas „Visa“ atveria savo platformą startuoliams

Rugsėjo 25-27 dienomis finansinių technologijų kūrėjai yra kviečiami dalyvauti renginyje „Hack the Money“. skaityti »