Ketvirtojoje turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodoje „Adventur“ – rekordinis dalyvių skaičius

Publikuota: 2016 m. sausio 22 d. penktadienis

„Litexpo“ parodų ir kongresų centre prasideda ketvirtoji tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur“. Svarbiausias šių metų parodos akcentas – miestų turizmas, o parodos organizatoriai džiaugiasi rekordiniu dalyvių skaičiumi – iš viso dalyvauja 230 šio verslo atstovų iš 37 šalių. Tarp dalyvių – 5 skrydžių bendrovės, 50 Lietuvos miestų ir miestelių.

„Jei lyginsime šiuos ir praėjusius metus, parodos dalyvių skaičius išaugo 15 proc. 84 proc. padaugėjo užsienio šalių, kurios nori prisistatyti mūsų parodoje Vilniuje. Tarp jų – Australija, Brazilija, Filipinai, Indonezija, Malaizija, Portugalija, Rumunija, Šveicarija, Ukraina, Marokas ir kiti, ne mažiau turistams įdomūs kraštai“, – sako „Adventur“ projekto vadovė Dovilė Vertelytė-Saldukienė.

Šiais metais parodoje ypatingai daug dėmesio skiriama miestų turizmo temai. Tema pasirinkta neatsitiktinai - Lietuvos apgyvendinimo įstaigų pateikta statistika rodo, kad 2015 metais vietos turizmas augo daugiau negu 11 procentų. „Šių metų parodos „Adventur“ akcentas – miestų turizmas. Metus pradedame su ypatinga naujiena – Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacija (PTO) Anykščių šilelio medžių lajų taką paskelbė geriausia 2015 metų inovacija. Lietuva gali pasiūlyti aukštos kokybės ekologinius, verslo, sveikatingumo, istorijos ir kultūros produktus. Dinamiškoje, inovatyvioje aplinkoje reikia žinoti ne tik savo stiprybes, bet ir nuolat keistis, išnaudoti vis naujas turizmo galimybes“, – per „Adventur“ atidarymą sakė Valstybinio turizmo departamento vadovė Jurgita Kazlauskienė.

Ketvirtosios tarptautinės parodos atidaryme taip pat dalyvavo Ūkio ministras Evaldas Gustas, Aplinkos ministerijos viceministras Kęstutis Trečiokas, Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius, Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.  

„Kiekvienas miestas yra išskirtinis, turi savo istoriją, kultūrą, tradicijas ir lankomus objektus. Lietuvos miestams ir miesteliams skyrėme trečiąją mūsų centro salę, kurioje lankytojams pasakosime apie tai, ką įdomaus galima rasti Lietuvoje“,  sako D. Vertelytė-Saldukienė.

2016 metų Lietuvos kultūros sostinė Telšiai pristatys projektą „Ant septynių kalvų – septynios meno kalbos“. Septynias kultūros ir meno šakas reprezentuoja iš Telšių kilę ar čia gyvenantys žymūs žmonės – profesorė Viktorija Daujotytė, profesorius Donatas Katkus, profesorius Algirdas Žebrauskas, baleto primarijus Nerijus Juška, televizijos laidų vedėjai Loreta Sungailienė ir Stasys Kavaliauskas, aktorė Nijolė Narmontaitė.

Zarasai parodos lankytojams pasakos apie dešimt mieste vykstančių festivalių ir duos startą išskirtinam paplūdimiui Zaraso saloje.

Turizmo specialistai šiandien kviečiami į Miestų forumą, kuriame bus aptarta miestų ženklodara ir turizmas, vyks diskusija „Didysis marketingas mažose savivaldybėse – ar tai įmanoma?“ Forumui vadovaus apžvalgininkas ir televizijos laidų vedėjas Andrius Tapinas.   

„Turizmas, kurio Lietuvoje nėra“, „Nacionalinis lankytojų centras – vartai į saugomas teritorijas“, „Kazio Pakšto kelias – Belizas 2015“, „Paspirtukų žygis per Lietuvą“, „Paukščių kaimo“ edikacinė programa, „Gurmaniški malonumai mažuose ir dideliuose Izraelio miestuose“, „Šiaurietiško ėjimo pamokos“, Kaunas – UNESCO dizaino miestas“, „Kelionių razinos“ geografo akimis“ „Kitoks keliavimas automobiliu“ – tai tik keletas temų, kurios bus aptariamos parodos scenose. Jose taip pat laukia susitikimai su garsiais keliautojais, fotografais, be kelionių savo gyvenimo būdo neįsivaizduojančiomis Lietuvos garsenybėmis.

Socialinis projektas „We Love Lithuania“ parodoje pristatys gražiausių Lietuvos nuotraukų parodą, šeštadienį, sausio 23 dieną vyks Lietuvos nuotraukų čempionato finalas.

Moksleiviams rengiamas žinių konkursas „Pažink Lietuvos miestus“, taip pat jie kviečiami į „Geografija kitaip“ pamoką kartu su keliautoju Makaliumi ir geografu Rytu Šalna.

Tradiciniame „Kelionės - mano gyvenimo būdas“ pokalbyje šiais metais dalyvaus drabužių kūrėjas Juozas Statkevičius ir dainininkė Dovilė Filmanavičiūtė-Miss Sheep. Jie dalinsis ne tik savomis kelionių patirtimis, bet ir karščiausiais kelionių įspūdžiais, kuriuos visai neseniai patyrė Romoje.

Temą „Paragauk pasaulio“ parodoje įgyvendins specialiai parodai žiemos sezoną atidarę „Open Kitchen“ – atviro restorano organizatoriai.

Trečioje salėje „Pažink Lietuvą“ įsikurs net 50 Lietuvos miestų ir miestelių.

Vilniaus miestas parodoje turės ypatingą – Parodos miesto – statusą. Vilniaus stende bus akcentuojamos miesto naujovės, lankytojai bus kviečiami į renginius, įvairias ekskursijas, pristatomos naujos vietos. Jaunus žmones ypatingai sudominti turėtų visiškai naujas maršrutas-komiksas „Vilnius. Eime“.

Ketvirtojoje salėje įsikurs aktyvaus laisvalaikio organizatoriai. Čia bus galima nusipirkti sporto, laisvalaikio prekių, susipažinti su aktyvaus laisvalaikio, sporto būrelių organizatoriais, įsigyti pigesnių abonementų į sporto klubus bei pramogų kompleksus.

Penktoji „Adventur“ salė skirta turizmo verslui. Parodoje dalyvauja ir turizmo galimybes pristato net 37 šalyse.

Turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur“ vyks sausio 22–24 d.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

„Penki“ ir GOODLIFE kviečia į nemokamą treniruotę Verkių regioniniame parke (2)

Šviesolaidinis tinklas „Penki“ ir sporto bei laisvalaikio klubas GOODLIFE kviečia į antrą nemokamą funkcinę treniruotę. Susitikime rugpjūčio 23 d. (ketvirtadienį) 19.30 val. Verkių regioniniame parke. skaityti »

Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti – tarptautinė mokslinė konferencija Seime

Lapkričio 10 d., penktadienį, 9 val. Konferencijų salėje (Seimo III r.) rengiama tarptautinė konferencija „Kalbos, kultūros ir švietimo politika: sąveika ir sankirtos“, skirta Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti. skaityti »

Inovacijų savaitės renginiai – nuo konferencijų iki lankymosi automobilių gamykloje

Septyniuose Lietuvos miestuose vyks konferencijos, diskusijos, praktiniai seminarai, pažintiniai turai po inovatyvias įmones, gamyklas ar mokslines laboratorijas. skaityti »

Maskvoje vyks kasmetinis tarptautinis bankinės ir mažmeninės prekybos įrangos forumas

Spalio 4–5 dienomis Maskvoje 9-ąjį kartą rengiamas tarptautinis „PLUS“ forumas tema „Bankinė savitarnos ir mažmeninės prekybos įranga 2017“. skaityti »

Kodėl inovacijos tokios svarbios smulkiajam verslui?

Apklausa parodė, kad 35,6 proc. smulkaus verslo įmonių nėra girdėję apie konkrečias inovacijų priemones, tinkančius jų verslui. skaityti »

Mūsų pareiga sukurti bendrų vertybių rinkinį politiniams sprendimams priimti

Lietuvoje lankysis prof. Klausas Schwabas, pasauliui žinomas kaip „Davoso forumo“ sumanytojas, įkūrėjas ir vadovas. skaityti »

Europos kalbų dieną Lietuvoje skambės poezija

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena. Šią dieną įvairiuose Lietuvos miestuose daugybe kalbų prabils lietuvių poetų eilėraščiai. skaityti »

„Rinkis priekę lietuvišką“ šiemet nustebins net pačius išrankiausius

Nuo debatų aktualia tema, verslo inovacijų, skonio ar mados naujienų, iki pirmosios Lietuvoje šokolado meninių fotografijų ekspozicijos – visa tai laukia parodoje „Rinkis prekę lietuvišką“. skaityti »

Kaip filologai galėtų padėti informatikams?

Lietuvių kalbos institute vyks tarptautinė mokslinė Jono Jablonskio konferencija „Skaitmeniniai kalbos ištekliai, jų plėtros kryptys ir panaudos galimybės“, atversianti kalbos kelio į informacinių technologijų pasaulį problemas ir ateitį. skaityti »

„TEDxISM“ konferencijoje – netikėti klausimai apie ateitį

„Nesitikėk to, ko tikiesi“ – tokiu intriguojančiu šūkiu šiemet siekia suvilioti dalyvius idėjų konferencija „TEDxISM“. skaityti »