Lietuva veržiasi į pasaulio „FinTech“ žemėlapį

Publikuota: 2016 m. rugsėjo 14 d. trečiadienis

Puikią ryšių ir komunikacijos infrastruktūrą bei naujovėms imlius specialistus turinti Lietuva gali tapti nauja investicijų vieta finansinių technologijų (FinTech) sektoriaus bendrovėms, teigia finansų sektoriaus ekspertai.

Spalio 6 d. Finansų ministerija kartu su Lietuvos banku ir Londono Sičiu organizuoja konferenciją, į kurią iš viso pasaulio susirinks finansų rinkų politikos formuotojai, reguliuotojai, akademikai, verslo atstovai ir kiti besidomintys FinTech sektoriaus plėtra.

Konferencijoje planuojama aptarti ne tik pasaulines FinTech tendencijas, bet ir Finansų ministerijos kartu su Lietuvos banku ir kitomis valstybės institucijomis rengiamus siūlymus Vyriausybei, padėsiančius skatinti šio sektoriaus plėtrą Lietuvoje.

Finansų ministrė Rasa Budbergytė pažymėjo, kad mūsų žmonės ir verslas yra imlūs naujovėms, turi daug idėjų ir negaili energijos joms įgyvendinti. „Privalome sukurti tokias sąlygas, kurios skatintų FinTech sektoriaus įmones steigtis Lietuvoje. Šių naujų technologiškai pažangių paslaugų plėtra Lietuvoje ne tik įdarbintų aukštos kvalifikacijos darbuotojus, bet smulkiam ir vidutiniam verslui kurtų alternatyvią prieigą finansavimui gauti. Tikimės, kad konferencija bus puiki galimybė pasidalinti informacija ir patirtimi prieš pateikiant konkrečius siūlymus Vyriausybei“, – sakė R. Budbergytė.   

„Spartūs pokyčiai finansų sektoriuje rodo, kad, siekiant išlaikyti konkurencingą ir inovacijoms atvirą jurisdikciją, reguliuotojui būtina eiti koja kojon su rinka. Tai apima tolesnį barjerų, kurie buvo būtini kadaise, bet jau nebeatitinka laiko realijų, naikinimą ir tinkamos reguliacinės dirvos paruošimą bei finansų sektoriui reikalingos infrastruktūros tobulinimą. Šiomis kryptimis dirbame jau kurį laiką ir tikimės, kad bendros visų valstybės institucijų pastangos reikiamus pokyčius dar paspartins“, – sakė Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

Šaltinis: finmin.lrv.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti – tarptautinė mokslinė konferencija Seime

Lapkričio 10 d., penktadienį, 9 val. Konferencijų salėje (Seimo III r.) rengiama tarptautinė konferencija „Kalbos, kultūros ir švietimo politika: sąveika ir sankirtos“, skirta Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti. skaityti »

Inovacijų savaitės renginiai – nuo konferencijų iki lankymosi automobilių gamykloje

Septyniuose Lietuvos miestuose vyks konferencijos, diskusijos, praktiniai seminarai, pažintiniai turai po inovatyvias įmones, gamyklas ar mokslines laboratorijas. skaityti »

Maskvoje vyks kasmetinis tarptautinis bankinės ir mažmeninės prekybos įrangos forumas

Spalio 4–5 dienomis Maskvoje 9-ąjį kartą rengiamas tarptautinis „PLUS“ forumas tema „Bankinė savitarnos ir mažmeninės prekybos įranga 2017“. skaityti »

Kodėl inovacijos tokios svarbios smulkiajam verslui?

Apklausa parodė, kad 35,6 proc. smulkaus verslo įmonių nėra girdėję apie konkrečias inovacijų priemones, tinkančius jų verslui. skaityti »

Mūsų pareiga sukurti bendrų vertybių rinkinį politiniams sprendimams priimti

Lietuvoje lankysis prof. Klausas Schwabas, pasauliui žinomas kaip „Davoso forumo“ sumanytojas, įkūrėjas ir vadovas. skaityti »

Europos kalbų dieną Lietuvoje skambės poezija

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena. Šią dieną įvairiuose Lietuvos miestuose daugybe kalbų prabils lietuvių poetų eilėraščiai. skaityti »

„Rinkis priekę lietuvišką“ šiemet nustebins net pačius išrankiausius

Nuo debatų aktualia tema, verslo inovacijų, skonio ar mados naujienų, iki pirmosios Lietuvoje šokolado meninių fotografijų ekspozicijos – visa tai laukia parodoje „Rinkis prekę lietuvišką“. skaityti »

Kaip filologai galėtų padėti informatikams?

Lietuvių kalbos institute vyks tarptautinė mokslinė Jono Jablonskio konferencija „Skaitmeniniai kalbos ištekliai, jų plėtros kryptys ir panaudos galimybės“, atversianti kalbos kelio į informacinių technologijų pasaulį problemas ir ateitį. skaityti »

„TEDxISM“ konferencijoje – netikėti klausimai apie ateitį

„Nesitikėk to, ko tikiesi“ – tokiu intriguojančiu šūkiu šiemet siekia suvilioti dalyvius idėjų konferencija „TEDxISM“. skaityti »

Siekdama spartinti inovacijas „Visa“ atveria savo platformą startuoliams

Rugsėjo 25-27 dienomis finansinių technologijų kūrėjai yra kviečiami dalyvauti renginyje „Hack the Money“. skaityti »