Paroda „Mokykla 2015“ griaus stereotipus

Publikuota: 2015 m. rugsėjo 1 d. antradienis

Į mokyklą sugrįžtantys ar pirmą kartą į mokyklos suolą sėsiantys moksleiviai dažnai būna įsitikinę, kad mokytis sunku ir neįdomu. Lapkričio 6–7 dienomis, Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyksiančioje švietimo parodoje „Mokykla 2015“, įvairiomis čia surengtomis veiklomis bus griaunami stereotipai apie tai, kad mokslas yra nuobodus, kartu teigiama, kad šiandien būti mokytoju yra garbinga ir įdomu.

Kaip sako parodos „Mokykla 2015“ projekto vadovė Lina Jurkėnaitė, dvi dienas trunkančioje parodoje bus tęsiama mokyklos be sienų koncepcija, kuri simbolizuoja kiekvieno bendruomenės nario, jo kūrybiškumo, nuomonės ir iniciatyvos svarbą mokykloje. Kartu bus griaunami stereotipai apie tai, kad mokykloje yra nuobodu, o mokytis sunku ir neįdomu. „Šios parodos išskirtinumas – įvairios veiklos ir aktuali renginių programa: vyks konferencijos ir forumai, susitikimai, diskusijos ir debatai, interaktyvūs edukaciniai užsiėmimai bei kūrybinės dirbtuvės mokytojams ir mokiniams. Renginiuose dalyvaus kviestiniai lektoriai ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio šalių“, – teigia L. Jurkėnaitė.

Parodos organizatoriai sako, kad šiais metais švietimo paroda akcentuos kelias svarbiausias temas. Pirmoji – STEAM (angl. Science, Technology, Engineering, Arts, Mathematics) ugdymas, kurio populiarinimui ir plėtrai Lietuvoje šiuo metu skiriama daug dėmesio. Parodos metu bus sukurta galimybė gyvai susipažinti su STEAM ugdymo priemonėmis, geraisiais pavyzdžiais. „Norint pažinti pasaulyje vykstančius reiškinius ir spręsti jame egzistuojančias problemas, mums labai reikia žinių iš gamtos mokslų, matematikos, technologijų, inžinerijos. Taip pat ir kūrybiškumo, kad galėtume integruoti visus šiuos elementus į vieningą pažinimo procesą ir jais pasinaudotume spręsdami problemas. Į tai ir orientuojasi STEAM. Parodoje lankytojai ir patys galės  prisiliesti prie įdomaus mokslo: STEAM laboratorijose konstruos robotus, kurs holograminius atvaizdus ir susipažins su neribotomis vandens panaudojimo galimybėmis. Sukursime erdvę, kur dalyviai praktiškai pritaikys STEAM disciplinų žinias“, – pasakoja Ugdymo plėtotės centro Informacinių technologijų skyriaus metodininkė Justina Sajė.

Dar vienas svarbus akcentas – mokytojo profesijos prestižas ir atsakymas į klausimą, kodėl šiandien būti mokytoju yra garbinga ir įdomu. Vyks įvairaus pobūdžio konsultacijos besirenkantiems ar pasirinkusiems mokytojo profesiją. „Specialiai mokytojams skirtose mokytojo profesijos prestižo erdvėse siūlysime interaktyvius mokymus apie savivertę, emocijų higieną, stiliaus ir įvaizdžio konsultacijas. Aiškinsimės, kuo vaiko teisių išmanymas yra svarbus mokytojo profesijos prestižui“,  – sako J. Sajė.

Be minėtų „Mokykla 2015“ akcentų, parodoje taip pat bus nagrinėjamos svarbios pilietiškumo, neformaliojo ugdymo temos, daug dėmesio bus skiriama Z kartai ir tėvų bei mokytojų santykiams su ja. Veiklos parodoje bus organizuojamos ne tik mokytojams ir tėveliams, bet ir mokiniams.  Numatytuose parodos renginiuose dalyvaus kviestiniai lektoriai iš įvairių užsienio šalių.

Šiemet parodoje dalyvaus daugiau nei 100 įmonių ir švietimo įstaigų. Ją organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija, Ugdymo plėtotės centras ir LITEXPO.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

„Penki“ ir GOODLIFE kviečia į nemokamą treniruotę Verkių regioniniame parke (2)

Šviesolaidinis tinklas „Penki“ ir sporto bei laisvalaikio klubas GOODLIFE kviečia į antrą nemokamą funkcinę treniruotę. Susitikime rugpjūčio 23 d. (ketvirtadienį) 19.30 val. Verkių regioniniame parke. skaityti »

Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti – tarptautinė mokslinė konferencija Seime

Lapkričio 10 d., penktadienį, 9 val. Konferencijų salėje (Seimo III r.) rengiama tarptautinė konferencija „Kalbos, kultūros ir švietimo politika: sąveika ir sankirtos“, skirta Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti. skaityti »

Inovacijų savaitės renginiai – nuo konferencijų iki lankymosi automobilių gamykloje

Septyniuose Lietuvos miestuose vyks konferencijos, diskusijos, praktiniai seminarai, pažintiniai turai po inovatyvias įmones, gamyklas ar mokslines laboratorijas. skaityti »

Maskvoje vyks kasmetinis tarptautinis bankinės ir mažmeninės prekybos įrangos forumas

Spalio 4–5 dienomis Maskvoje 9-ąjį kartą rengiamas tarptautinis „PLUS“ forumas tema „Bankinė savitarnos ir mažmeninės prekybos įranga 2017“. skaityti »

Kodėl inovacijos tokios svarbios smulkiajam verslui?

Apklausa parodė, kad 35,6 proc. smulkaus verslo įmonių nėra girdėję apie konkrečias inovacijų priemones, tinkančius jų verslui. skaityti »

Mūsų pareiga sukurti bendrų vertybių rinkinį politiniams sprendimams priimti

Lietuvoje lankysis prof. Klausas Schwabas, pasauliui žinomas kaip „Davoso forumo“ sumanytojas, įkūrėjas ir vadovas. skaityti »

Europos kalbų dieną Lietuvoje skambės poezija

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena. Šią dieną įvairiuose Lietuvos miestuose daugybe kalbų prabils lietuvių poetų eilėraščiai. skaityti »

„Rinkis priekę lietuvišką“ šiemet nustebins net pačius išrankiausius

Nuo debatų aktualia tema, verslo inovacijų, skonio ar mados naujienų, iki pirmosios Lietuvoje šokolado meninių fotografijų ekspozicijos – visa tai laukia parodoje „Rinkis prekę lietuvišką“. skaityti »

Kaip filologai galėtų padėti informatikams?

Lietuvių kalbos institute vyks tarptautinė mokslinė Jono Jablonskio konferencija „Skaitmeniniai kalbos ištekliai, jų plėtros kryptys ir panaudos galimybės“, atversianti kalbos kelio į informacinių technologijų pasaulį problemas ir ateitį. skaityti »

„TEDxISM“ konferencijoje – netikėti klausimai apie ateitį

„Nesitikėk to, ko tikiesi“ – tokiu intriguojančiu šūkiu šiemet siekia suvilioti dalyvius idėjų konferencija „TEDxISM“. skaityti »