Verslas laukia drąsių jaunimo idėjų

Publikuota: 2013 m. sausio 30 d. trečiadienis

Verslas vis garsiau kalba apie tai, kad mokslus baigę jauni žmonės neturi jokių praktinių verslo įgūdžių, nesugeba savarankiškai priimti sprendimų. Kita vertus, jaunimas dažnai turi ne vieną originalią idėją, tik nežino kaip ją įgyvendinti. O gal įmanoma tai suderinti? Gal tarp verslo ir jaunimo įmanomi abipusiai naudingi mainai? Tą šiemet bandys išsiaiškinti studijų paroda „Mokymasis, studijos, karjera“, savo akcentu pasirinkusi jaunimo verslumo skatinimą.

Daugelyje parodos renginių bus kalbama apie įvairias jaunimo iniciatyvas versle, apie tai, kaip svarbu tikėti savo idėja ir kaip svarbu ją tinkamai pristatyti. Specialistai pasakos, kokių reikia asmeninių savybių ir kompetencijų, patrauklių šiandieniniam verslui, patars, kaip išmokti valdyti savo finansus. Čia lauks ir įkvepiančios bendraamžių sėkmės istorijos, pasakojančios apie verslo idėjas, pradėtas įgyvendinti dar mokyklos suole.

Su tokių sėkmės istorijų herojais „BZN start“ stende bus galima net susitikti ir pabendrauti. Kaip pasakoja žurnalo ir portalo „BZN start“ vadovė Živilė Glaveckaitė, parodos lankytojus jie pakvies į susitikimą su jaunu verslininku, kuris savo verslą pradėjo dar mokyklos suole, vėliau nepabūgo sunkumų ir per patį ekonominį nuosmukį įkūrė interneto rinkodaros ir reklamos agentūrą. O šiandien džiaugiasi sėkme.

Tokioms sėkmės istorijoms daug dėmesio skiriančio „BZN start“ vadovė sako, kad pavyzdžių būna unikalių. „Kartais stebiesi, kad jaunimas imasi įgyvendinti neįtikėtinas idėjas kur nors garaže ar senam sandėliuke. O juk jų kišenėse švilpia vėjai, bet noras daryti būna stipresnis už sunkumus. Ir jiems pavyksta“, – neslepia susižavėjimo jaunimo entuziazmu Ž. Glaveckaitė.

Parodoje pirmą kartą bus įgyvendinamas ir naujas projektas – „Verslumo dirbtuvės“, kuriose dalyvaus penkios verslo įmonės. Kiekviena jų įvardys aktualią jai problemą, o parodoje besilankantys moksleiviai galės siūlyti savo sugalvotus problemų sprendimo būdus ir idėjas. Pasibaigus parodai kiekviena įmonė atrinks geriausių idėjų autorius, kuriuos pakvies apsilankyti savo organizacijoje ir įteiks vertingus prizus: mobiliuosius telefonus, ausinukus, investavimo čekius ir pan.

„Dažnai jaunimas gali pasiūlyti netradicinių idėjų, nes sugeba atsiriboti nuo to, kas realybėje įmanoma, o kas ne. Bet moksleiviai patys nepasibels į verslo įmonių duris, todėl sugalvojome pakviesti verslą ten, kur kasmet renkasi jaunimas“, – sako „Verslumo dirbtuvių“ sumanytojas VšĮ „Sėkmės mokykla“ vadovas Nerijus Buivydas.

Tuo tarpu „Verslumo dirbtuvėse“ dalyvaujantys verslo atstovai sako, kad jų įkalbinėti dalyvauti tokiuose projektuose per daug nereikia. „Siekdami skatinti novatoriškas idėjas ir jų įgyvendinimą, nuolatos remiame ir inicijuojame įvairias verslumo skatinimo iniciatyvas. Nusprendėme prisijungti ir prie „Verslumo dirbtuvių“ projekto. Jo metu lauksime jaunų žmonių pažangių idėjų, kurios galėtų būti įgyvendintos kuriant ar tobulinant banko klientams teikiamas paslaugas“, – sako SEB banko Smulkiojo ir vidutinio verslo finansavimo departamento direktorius Vaidas Žagūnis.

N. Buivydo nuomone, moksleiviams tai bus gera proga pagalvoti ne tik apie studijas, bet ir apie tai, ką veiks po studijų arba ką norėtų veikti – kokioje srityje, kokioje įmonėje norėtų dirbti. „Realus darbas nuo studijuojamų teorijų gali labai skirtis, bet jaunimas neturi galimybių to patikrinti, todėl stengsimės kad bent parodos metu jie pamatytų su kokiais verslo iššūkiais susiduria šiuolaikinės įmonės“, – kalba N. Buivydas.

„Verslumo dirbtuvėse“ bus įrengta patogi sėdmaišių zona, surinkta naudingos literatūros bibliotekėlė, įjungtas internetas, o kad jaunimo galvos geriau veiktų, jie bus vaišinami arbata ir šokoladu.

Paroda „Mokymasis, studijos, karjera“ vyks vasario 7–9 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO. Joje dalyvaus apie 190 mokymo įstaigų: visos Lietuvos aukštosios mokyklos, kolegijos, per 70 profesinio rengimo ir verslo mokyklų, profesinio rengimo centrų, daugiau kaip 40 mokymo įstaigų iš Latvijos, Estijos, Rusijos, Lenkijos, Vokietijos, Olandijos, Didžiosios Britanijos, Šveicarijos, Prancūzijos, JAV, Australijos, Kanados, Danijos.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

„Penki“ ir GOODLIFE kviečia į nemokamą treniruotę Verkių regioniniame parke (2)

Šviesolaidinis tinklas „Penki“ ir sporto bei laisvalaikio klubas GOODLIFE kviečia į antrą nemokamą funkcinę treniruotę. Susitikime rugpjūčio 23 d. (ketvirtadienį) 19.30 val. Verkių regioniniame parke. skaityti »

Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti – tarptautinė mokslinė konferencija Seime

Lapkričio 10 d., penktadienį, 9 val. Konferencijų salėje (Seimo III r.) rengiama tarptautinė konferencija „Kalbos, kultūros ir švietimo politika: sąveika ir sankirtos“, skirta Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti. skaityti »

Inovacijų savaitės renginiai – nuo konferencijų iki lankymosi automobilių gamykloje

Septyniuose Lietuvos miestuose vyks konferencijos, diskusijos, praktiniai seminarai, pažintiniai turai po inovatyvias įmones, gamyklas ar mokslines laboratorijas. skaityti »

Maskvoje vyks kasmetinis tarptautinis bankinės ir mažmeninės prekybos įrangos forumas

Spalio 4–5 dienomis Maskvoje 9-ąjį kartą rengiamas tarptautinis „PLUS“ forumas tema „Bankinė savitarnos ir mažmeninės prekybos įranga 2017“. skaityti »

Kodėl inovacijos tokios svarbios smulkiajam verslui?

Apklausa parodė, kad 35,6 proc. smulkaus verslo įmonių nėra girdėję apie konkrečias inovacijų priemones, tinkančius jų verslui. skaityti »

Mūsų pareiga sukurti bendrų vertybių rinkinį politiniams sprendimams priimti

Lietuvoje lankysis prof. Klausas Schwabas, pasauliui žinomas kaip „Davoso forumo“ sumanytojas, įkūrėjas ir vadovas. skaityti »

Europos kalbų dieną Lietuvoje skambės poezija

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena. Šią dieną įvairiuose Lietuvos miestuose daugybe kalbų prabils lietuvių poetų eilėraščiai. skaityti »

„Rinkis priekę lietuvišką“ šiemet nustebins net pačius išrankiausius

Nuo debatų aktualia tema, verslo inovacijų, skonio ar mados naujienų, iki pirmosios Lietuvoje šokolado meninių fotografijų ekspozicijos – visa tai laukia parodoje „Rinkis prekę lietuvišką“. skaityti »

Kaip filologai galėtų padėti informatikams?

Lietuvių kalbos institute vyks tarptautinė mokslinė Jono Jablonskio konferencija „Skaitmeniniai kalbos ištekliai, jų plėtros kryptys ir panaudos galimybės“, atversianti kalbos kelio į informacinių technologijų pasaulį problemas ir ateitį. skaityti »

„TEDxISM“ konferencijoje – netikėti klausimai apie ateitį

„Nesitikėk to, ko tikiesi“ – tokiu intriguojančiu šūkiu šiemet siekia suvilioti dalyvius idėjų konferencija „TEDxISM“. skaityti »