XVI tarptautinėje LKTA konferencijoje – dėmesys skaitmeninei TV

Publikuota: 2012 m. birželio 7 d. ketvirtadienis

Vilniuje birželio 6–8 d. vyksta Lietuvos kabelinės televizijos asociacijos (LKTA) XVI tarptautinė konferencija „Skaitmeninės TV era – iššūkiai ir galimybės“. Konferencijos programa ir svečiai buvo pristatyti LKTA surengtoje spaudos konferencijoje „Skaitmeninė televizija – viskas kontroliuojama?“

Televizijos paslaugas teikiančios įmonės, įvairios su televizijos rinka vienaip ar kitaip susijusios valstybinės ir kitos institucijos viešbutyje „Le Meridien Villon Ressort“ vykstančioje konferencijoje aptaria daugybę įvairių temų: „retransliavimo paslaugos“ sąvokos sampratas, ES struktūrinę paramą informacinių ryšių technologijų plėtrai, skaitmeninės kabelinės TV plėtrą ir kt. LKTA prezidentė Vaiva Žukienė renginyje apžvelgia antžeminės analoginės televizijos išjungimo temą, LR Ryšių reguliavimo tarnybos Radijo ryšio departamento direktorius dr. Mindaugas Žilinskas nagrinėja galimas antžeminės skaitmeninės TV priėmimo problemas, „FTTH Council Europe“ prezidentė Karin Ahl dėmesį skiria technologinėms galimybėms tiesti plačiajuosčius elektroninių ryšių tinklus ir informacinės visuomenės poreikių tenkinimo galimybėms.

Remiantis „FTTH Council Europe“ asociacijos 2011 metų ataskaita, pagal šviesolaidinio tinklo plėtrą trečią kartą iš eilės tarp Europos valstybių pirmąją vietą užėmė Lietuva. Tyrimas buvo vykdomas Europos Sąjungos (ES) valstybėse ir dar 8 šalyse: Andoroje, Kroatijoje, Islandijoje, Izraelyje, Norvegijoje, Serbijoje, Šveicarijoje ir Turkijoje. Pagal šviesolaidžio tinklo plėtros reitingą (į jį įtrauktos šalys, kuriose daugiau nei 1 proc. namų ūkių naudoja šviesolaidinį ryšį) lyderėmis išliko tos pačios valstybės: Lietuva (šviesolaidinį internetą naudoja 28,3 proc. vartotojų), Norvegija (14,7 proc.) ir Švedija (13,6 proc.). Tarp pasaulio valstybių pagal šviesolaidžio technologijų plėtrą Lietuva užima ketvirtąją vietą.

Pagal namų ūkių, prisijungusių prie interneto šviesolaidžio ryšio linijomis, skaičių Lietuva taip pat trečius metus iš eilės išlieka pirmoji ES ir yra ketvirtoji pasaulyje (pernai buvo šeštoji). Pirmoji šviesolaidiniu tinklu teikti paslaugas Lietuvoje ėmė bendrovė „Penkių kontinentų komunikacijų centras“, valdanti modernų ir nuolat plečiamą šviesolaidinį tinklą „Skynet“ ir šiandien jau siūlanti itin spartų 1 Gb/s šviesolaidinį internetą. Įmonė savo klientams siūlo ne tik itin didelės spartos interneto paslaugų, bet ir interaktyviąją IP televiziją bei platų su ja susijusių paslaugų ir produktų spektrą.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

susiję straipsniai

Kovas – Klientų mėnuo!

Kovo 19-oji paskelbta Tarptautine kliento diena. Šiemet ji minima 10-ąjį kartą. Ar žinote, kad šios šventės iniciatoriai – Lietuvos verslininkai? Būtent iš Lietuvos šventė paplito po visą pasaulį. Jos tikslas – parodyti dar didesnį dėmesį klientams, padėkoti jiems. skaityti »

„Penki“ ir GOODLIFE kviečia į nemokamą treniruotę Verkių regioniniame parke (2)

Šviesolaidinis tinklas „Penki“ ir sporto bei laisvalaikio klubas GOODLIFE kviečia į antrą nemokamą funkcinę treniruotę. Susitikime rugpjūčio 23 d. (ketvirtadienį) 19.30 val. Verkių regioniniame parke. skaityti »

Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti – tarptautinė mokslinė konferencija Seime

Lapkričio 10 d., penktadienį, 9 val. Konferencijų salėje (Seimo III r.) rengiama tarptautinė konferencija „Kalbos, kultūros ir švietimo politika: sąveika ir sankirtos“, skirta Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti. skaityti »

Inovacijų savaitės renginiai – nuo konferencijų iki lankymosi automobilių gamykloje

Septyniuose Lietuvos miestuose vyks konferencijos, diskusijos, praktiniai seminarai, pažintiniai turai po inovatyvias įmones, gamyklas ar mokslines laboratorijas. skaityti »

Maskvoje vyks kasmetinis tarptautinis bankinės ir mažmeninės prekybos įrangos forumas

Spalio 4–5 dienomis Maskvoje 9-ąjį kartą rengiamas tarptautinis „PLUS“ forumas tema „Bankinė savitarnos ir mažmeninės prekybos įranga 2017“. skaityti »

Kodėl inovacijos tokios svarbios smulkiajam verslui?

Apklausa parodė, kad 35,6 proc. smulkaus verslo įmonių nėra girdėję apie konkrečias inovacijų priemones, tinkančius jų verslui. skaityti »

Mūsų pareiga sukurti bendrų vertybių rinkinį politiniams sprendimams priimti

Lietuvoje lankysis prof. Klausas Schwabas, pasauliui žinomas kaip „Davoso forumo“ sumanytojas, įkūrėjas ir vadovas. skaityti »

Europos kalbų dieną Lietuvoje skambės poezija

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena. Šią dieną įvairiuose Lietuvos miestuose daugybe kalbų prabils lietuvių poetų eilėraščiai. skaityti »

„Rinkis priekę lietuvišką“ šiemet nustebins net pačius išrankiausius

Nuo debatų aktualia tema, verslo inovacijų, skonio ar mados naujienų, iki pirmosios Lietuvoje šokolado meninių fotografijų ekspozicijos – visa tai laukia parodoje „Rinkis prekę lietuvišką“. skaityti »

Kaip filologai galėtų padėti informatikams?

Lietuvių kalbos institute vyks tarptautinė mokslinė Jono Jablonskio konferencija „Skaitmeniniai kalbos ištekliai, jų plėtros kryptys ir panaudos galimybės“, atversianti kalbos kelio į informacinių technologijų pasaulį problemas ir ateitį. skaityti »

„TEDxISM“ konferencijoje – netikėti klausimai apie ateitį

„Nesitikėk to, ko tikiesi“ – tokiu intriguojančiu šūkiu šiemet siekia suvilioti dalyvius idėjų konferencija „TEDxISM“. skaityti »