2016 m. grėsmių apžvalga: serveriai parduoti, globalūs kompiuterių zombių tinklai ir dėmesys mobiliesiems įrenginiams

Publikuota: 2016 m. gruodžio 21 d. trečiadienis

2016 m. didžiausios pasaulio kibernetinės grėsmės buvo susijusios su pinigais, informacija ir noru žlugdyti. Juodojoje rinkoje vykstanti prekyba dešimčia tūkstančių užkrėstų serverių, užgrobtos bankomatų sistemos, išpirkos reikalaujančios ir mobiliosios bankininkystės kenkėjiškos programos, tiksliniai kibernetinio šnipinėjimo išpuoliai ir svarbių duomenų nulaužimas bei dempingas – šios tendencijos, jų įtaka ir patvirtinamieji duomenys įtraukti į šiandien skelbiamas metines „Kaspersky Lab“ biuletenio apžvalgą ir statistikos ataskaitas.

2016 m. „Kaspersky Lab“ tyrimai taip pat nustatė, kiek laiko sugaišo su incidentais susidūrusios įmonės, kol juos pastebėjo. 28,7 proc. sakė, kad prireikė kelių dienų aptikti incidentą, o 19 proc. – kad užtruko kelias savaites ar ilgiau. Nedidelei, bet reikšmingai mažumai – 7,1 proc. – prireikė kelių mėnesių. Labiausiai nukentėjusiems žinia apie incidentą dažnai buvo pateikta per išorinio ar vidinio saugumo auditą, ar gavus perspėjimą iš trečiosios šalies, pavyzdžiui, kliento ar pirkėjo. Daugiau informacijos, kiek verslui kainuoja vėluojantis incidento aptikimas, galite rasti apžvalgos santraukoje.

 

Tarp svarbių metų statistikos duomenų:

  • 36 proc. bankinių išpuolių dabar taikomi prieš „Android“ įrenginius, 2015 m. – tik 8 proc.
  • „Kaspersky Lab“ produktai 262 mln. URL atpažino kaip kenksmingus; visame pasaulyje buvo įvykdyta 758 mln. kenkėjiškų išpuolių, kas trečias jų (29 proc.) – JAV kilmės, 17 proc. – iš Nyderlandų.
  • Atsirado aštuonios naujos „Point-of-Sale“ ir bankomatų kenkėjiškų programų šeimos – 20 proc. augimas, palyginti su 2015 m.
  • Puolėjai pasinaudojo „Google Play“ parduotuve kenkėjiškoms programoms prieš „Android“ įrenginius platinti – užkrėstos programos buvo atsisiunčiamos šimtus tūkstančių kartų.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kriptovaliutą kasantis kenkėjas naudojasi „Microsoft“ saugumo spraga

Nustatytas naujas kenkėjas, kuris pasinaudodamas užkrėstais „Windows“ interneto serveriais kasa virtualią valiutą „Monero“. skaityti »

Pavojingas bankininkystės trojanas vėl siaučia „Google Play“

Šių metų pradžioje aptiktas pavojingas „Android“ bankininkystės trojanas „BankBot“ sugrįžo į „Google Play“ su naujomis kenksmingomis funkcijomis. skaityti »

Interneto paslaugų tiekėjai galėjo dalyvauti šnipinėjimo kampanijose

Paaiškėjo, kad vartotojų šnipinėjimo kampanijose buvo naudojama naujausia gerai žinomos šnipinėjimo programos „FinFisher“, dar vadinamos „FinSpy“, versija. skaityti »

Programišiai „kasė“ virtualią valiutą rusiškose svetainėse

Virtualios valiutos kelia susidomėjimą ne tik siekiantiems užsidirbti vartotojams, bet ir kibernetiniams nusikaltėliams. skaityti »

Lietuva ES valstybėms siūlo kurti karinį Šengeną ir glaudžiau bendradarbiauti kibernetinės gynybos srityje

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis rugsėjo 6-7 dienomis dalyvavo Taline vykusiame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime, kuriame aptarė naująsias ES gynybos iniciatyvas ir praktinius bendradarbiavimo projektus. skaityti »

Piktavaliai pasinaudojo „Facebook“ reklamai platinti

Užpuolikai pasinaudojo „Facebook“ keitimosi žinutėmis programa ir socialine inžinerija kenkėjiškai „JavaScript“ programai platinti skaityti »

Kas skatina kibernetinių nusikaltimų augimą?

Europolo duomenimis, globalus kibernetinių nusikaltimų poveikis šiuo metu yra vertinamas 3 trilijonais JAV dolerių ir viršija pasaulinę narkotikų rinką. skaityti »

Sukčiai pasipelnė iš „WannaCry“ epidemijos

2017 m. antrąjį ketvirtį kibernetiniai nusikaltėliai įsitraukė į šlamštalaiškių platinimą, bandydami pasinaudoti visuomenės baime dėl „WannaCry“ išpirkos reikalaujančių virusų epidemijos gegužę. skaityti »

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mokymų projekto vadovė. skaityti »

Torentų keliami pavojai nuo piratavimo dar neatgrasė

Nepaisant didelio populiarumo tarp vartotojų, torentai išlieka vienu rizikingiausių veiklų internete. skaityti »