2017 m. pirmąjį ketvirtį išpirkos reikalaujančių virusų skaičius išaugo trigubai

Publikuota: 2017 m. gegužės 24 d. trečiadienis

Pasaulinis košmaras dėl išpirkos reikalaujančių virusų nesiliauja.  Pastaruoju metu pasirodė nauja viruso atmaina „XData“, kuri, kaip pranešama, labiausiai atakavo Ukrainos kompiuterius.

„Kaspersky Lab“ 2017 m. I-ojo ketvirčio ataskaitos duomenimis, per kelis pirmuosius šių metų mėnesius šio tipo virusų skaičius išaugo trigubai (3,5 karto). Aptiktų mobiliųjų išpirkos reikalaujančių virusų skaičius pasiekė 218 625 per ketvirtį, palyginti su 61 832 ankstesnį ketvirtį.

Išpirkos reikalaujančių virusų, nukreiptų į įrenginius, sistemas ir tinklus, skaičius taip pat toliau auga, pasipildęs 11 naujų šifruotojų virusų ir 55 679 naujų modifikacijų.

Išpirkos reikalaujantis virusas „Congur“ pirmiausia yra blokuotojas, kuris sukuria arba iš naujo nustato įrenginio PIN (slaptažodį), todėl užpuolikams reikia turėti prietaiso administratoriaus teises. Kai kurie kenkėjiškų programų variantai pasinaudoja šiomis teisėmis įdiegti savo modulį į sistemos aplanką, iš kur jo beveik neįmanoma pašalinti.

Nepaisant „Congur“ populiarumo, „Trojan-Ransom.AndroidOS.Fusob.h“ tebėra plačiausiai naudojamas išpirkos reikalaujantis virusas, kuris paveikė beveik 45 proc. visų užpultų naudotojų. Patekęs į įrenginį, šis virusas prašo administratoriaus teisių, renka informaciją apie įrenginį, įskaitant GPS koordinates ir skambučių istoriją, ir įkelia duomenis į kenksmingą serverį. Pagal surinktus duomenis serveris gali išsiųsti komandą blokuoti įrenginį.

Per pirmąjį ketvirtį JAV tapo labiausiai mobiliojo išpirkos reikalaujančio viruso paveikta šalimi, o „Svpeng“ virusas tapo labiausiai paplitusia grėsme.

Iš viso šį ketvirtį aptikta 55 679 naujų „Windows“ išpirkos reikalaujančių virusų modifikacijų, o tai beveik du kartus daugiau, nei 2016 m. ketvirtąjį ketvirtį (29 450). Dauguma šių naujų modifikacijų priklausė „Cerber“ šeimai.

„Pirmąjį šių metų ketvirtį mobiliosios grėsmės kelia didelį nerimą. Prieš mobiliuosius įrenginius nukreiptų išpirkos reikalaujančių virusų skaičius išaugo ir pasipildė naujomis šeimoms bei modifikacijomis. Reikia turėti omenyje, kad užpuolikai tikrai bandys blokuoti prieigą prie duomenų ne tik naudotojų kompiuteriuose, bet ir mobiliuosiuose įrenginiuose“, – sako Romanas Unučekas (Roman Unuchek), „Kaspersky Lab“ vyriausiasis kenkėjiškų programų analitikas.

2017 m. pirmojo ketvirčio internetinių grėsmių statistika:

  • „Kaspersky Lab“ sprendimai aptiko ir sustabdė 479 528 279 kenkėjiškus išpuolius iš interneto išteklių, esančių 190 šalių visame pasaulyje.
  • Įregistruota 288 tūkst. kenkėjiškų programų išpuolių prieš naudotojų kompiuterius, siekiant vogti pinigus per banko sąskaitų interneto prieigą.
  • Sustabdyta 240 799 išpirkos reikalaujančių virusų šifruotojų išpuoliai prieš unikalių naudotojų kompiuterius.
  • „Kaspersky Lab“ antivirusiniai failai iš viso aptiko 174 989 956 unikalius kenkėjiškus ir potencialiai nepageidaujamus objektus.
  • „Kaspersky Lab“ mobilieji saugumo produktai taip pat aptiko:
  • 1 333 605 kenkėjiškus diegimo paketus;
  • 32 038 mobiliuosius „Trojos“ bankinius virusus (diegimo paketus).

 Siekiant sumažinti užkrėtimo riziką, rekomenduojama:

  • Naudoti patikimus saugumo sprendimus ir įsitikinti, kad jie nuolat atnaujina visą programinę įrangą.
  • Reguliariai tikrinti sistemą, ar ji nėra užkrėsta.
  • Naršant internete neatskleisti asmeninės informacijos: neįvesti asmeninės informacijos interneto svetainėje, jei jos turinys abejotinas.
  • Daryti atsargines vertingos informacijos kopijas.
Šaltinis: Kaspersky Lab
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Sustabdytas didžiausią grėsmę keliantis „botnet“ tinklas „Gamarue“

Saugumo sprendimų kompanija ESET drauge su „Microsoft“ tyrėjais, bendradarbiaujant su teisėsaugos agentūromis FTB, „Interpol“, „Europol“ ir kitais kibernetinės apsaugos ekspertais visame pasaulyje, sėkmingai sustabdė daugelį metų internete plitusį kenkėjiškų programų židinį „Gama... skaityti »

Kriptovaliutą kasantis kenkėjas naudojasi „Microsoft“ saugumo spraga

Nustatytas naujas kenkėjas, kuris pasinaudodamas užkrėstais „Windows“ interneto serveriais kasa virtualią valiutą „Monero“. skaityti »

Pavojingas bankininkystės trojanas vėl siaučia „Google Play“

Šių metų pradžioje aptiktas pavojingas „Android“ bankininkystės trojanas „BankBot“ sugrįžo į „Google Play“ su naujomis kenksmingomis funkcijomis. skaityti »

Interneto paslaugų tiekėjai galėjo dalyvauti šnipinėjimo kampanijose

Paaiškėjo, kad vartotojų šnipinėjimo kampanijose buvo naudojama naujausia gerai žinomos šnipinėjimo programos „FinFisher“, dar vadinamos „FinSpy“, versija. skaityti »

Programišiai „kasė“ virtualią valiutą rusiškose svetainėse

Virtualios valiutos kelia susidomėjimą ne tik siekiantiems užsidirbti vartotojams, bet ir kibernetiniams nusikaltėliams. skaityti »

Lietuva ES valstybėms siūlo kurti karinį Šengeną ir glaudžiau bendradarbiauti kibernetinės gynybos srityje

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis rugsėjo 6-7 dienomis dalyvavo Taline vykusiame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime, kuriame aptarė naująsias ES gynybos iniciatyvas ir praktinius bendradarbiavimo projektus. skaityti »

Piktavaliai pasinaudojo „Facebook“ reklamai platinti

Užpuolikai pasinaudojo „Facebook“ keitimosi žinutėmis programa ir socialine inžinerija kenkėjiškai „JavaScript“ programai platinti skaityti »

Kas skatina kibernetinių nusikaltimų augimą?

Europolo duomenimis, globalus kibernetinių nusikaltimų poveikis šiuo metu yra vertinamas 3 trilijonais JAV dolerių ir viršija pasaulinę narkotikų rinką. skaityti »

Sukčiai pasipelnė iš „WannaCry“ epidemijos

2017 m. antrąjį ketvirtį kibernetiniai nusikaltėliai įsitraukė į šlamštalaiškių platinimą, bandydami pasinaudoti visuomenės baime dėl „WannaCry“ išpirkos reikalaujančių virusų epidemijos gegužę. skaityti »

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mokymų projekto vadovė. skaityti »

Torentų keliami pavojai nuo piratavimo dar neatgrasė

Nepaisant didelio populiarumo tarp vartotojų, torentai išlieka vienu rizikingiausių veiklų internete. skaityti »