2017 m. pirmąjį ketvirtį išpirkos reikalaujančių virusų skaičius išaugo trigubai

Publikuota: 2017 m. gegužės 24 d. trečiadienis

Pasaulinis košmaras dėl išpirkos reikalaujančių virusų nesiliauja.  Pastaruoju metu pasirodė nauja viruso atmaina „XData“, kuri, kaip pranešama, labiausiai atakavo Ukrainos kompiuterius.

„Kaspersky Lab“ 2017 m. I-ojo ketvirčio ataskaitos duomenimis, per kelis pirmuosius šių metų mėnesius šio tipo virusų skaičius išaugo trigubai (3,5 karto). Aptiktų mobiliųjų išpirkos reikalaujančių virusų skaičius pasiekė 218 625 per ketvirtį, palyginti su 61 832 ankstesnį ketvirtį.

Išpirkos reikalaujančių virusų, nukreiptų į įrenginius, sistemas ir tinklus, skaičius taip pat toliau auga, pasipildęs 11 naujų šifruotojų virusų ir 55 679 naujų modifikacijų.

Išpirkos reikalaujantis virusas „Congur“ pirmiausia yra blokuotojas, kuris sukuria arba iš naujo nustato įrenginio PIN (slaptažodį), todėl užpuolikams reikia turėti prietaiso administratoriaus teises. Kai kurie kenkėjiškų programų variantai pasinaudoja šiomis teisėmis įdiegti savo modulį į sistemos aplanką, iš kur jo beveik neįmanoma pašalinti.

Nepaisant „Congur“ populiarumo, „Trojan-Ransom.AndroidOS.Fusob.h“ tebėra plačiausiai naudojamas išpirkos reikalaujantis virusas, kuris paveikė beveik 45 proc. visų užpultų naudotojų. Patekęs į įrenginį, šis virusas prašo administratoriaus teisių, renka informaciją apie įrenginį, įskaitant GPS koordinates ir skambučių istoriją, ir įkelia duomenis į kenksmingą serverį. Pagal surinktus duomenis serveris gali išsiųsti komandą blokuoti įrenginį.

Per pirmąjį ketvirtį JAV tapo labiausiai mobiliojo išpirkos reikalaujančio viruso paveikta šalimi, o „Svpeng“ virusas tapo labiausiai paplitusia grėsme.

Iš viso šį ketvirtį aptikta 55 679 naujų „Windows“ išpirkos reikalaujančių virusų modifikacijų, o tai beveik du kartus daugiau, nei 2016 m. ketvirtąjį ketvirtį (29 450). Dauguma šių naujų modifikacijų priklausė „Cerber“ šeimai.

„Pirmąjį šių metų ketvirtį mobiliosios grėsmės kelia didelį nerimą. Prieš mobiliuosius įrenginius nukreiptų išpirkos reikalaujančių virusų skaičius išaugo ir pasipildė naujomis šeimoms bei modifikacijomis. Reikia turėti omenyje, kad užpuolikai tikrai bandys blokuoti prieigą prie duomenų ne tik naudotojų kompiuteriuose, bet ir mobiliuosiuose įrenginiuose“, – sako Romanas Unučekas (Roman Unuchek), „Kaspersky Lab“ vyriausiasis kenkėjiškų programų analitikas.

2017 m. pirmojo ketvirčio internetinių grėsmių statistika:

  • „Kaspersky Lab“ sprendimai aptiko ir sustabdė 479 528 279 kenkėjiškus išpuolius iš interneto išteklių, esančių 190 šalių visame pasaulyje.
  • Įregistruota 288 tūkst. kenkėjiškų programų išpuolių prieš naudotojų kompiuterius, siekiant vogti pinigus per banko sąskaitų interneto prieigą.
  • Sustabdyta 240 799 išpirkos reikalaujančių virusų šifruotojų išpuoliai prieš unikalių naudotojų kompiuterius.
  • „Kaspersky Lab“ antivirusiniai failai iš viso aptiko 174 989 956 unikalius kenkėjiškus ir potencialiai nepageidaujamus objektus.
  • „Kaspersky Lab“ mobilieji saugumo produktai taip pat aptiko:
  • 1 333 605 kenkėjiškus diegimo paketus;
  • 32 038 mobiliuosius „Trojos“ bankinius virusus (diegimo paketus).

 Siekiant sumažinti užkrėtimo riziką, rekomenduojama:

  • Naudoti patikimus saugumo sprendimus ir įsitikinti, kad jie nuolat atnaujina visą programinę įrangą.
  • Reguliariai tikrinti sistemą, ar ji nėra užkrėsta.
  • Naršant internete neatskleisti asmeninės informacijos: neįvesti asmeninės informacijos interneto svetainėje, jei jos turinys abejotinas.
  • Daryti atsargines vertingos informacijos kopijas.
Šaltinis: Kaspersky Lab
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Sustabdytas didžiausią grėsmę keliantis „botnet“ tinklas „Gamarue“

Saugumo sprendimų kompanija ESET drauge su „Microsoft“ tyrėjais, bendradarbiaujant su teisėsaugos agentūromis FTB, „Interpol“, „Europol“ ir kitais kibernetinės apsaugos ekspertais visame pasaulyje, sėkmingai sustabdė daugelį metų internete plitusį kenkėjiškų programų židinį „Gama... skaityti »

Kibernetinio saugumo srityje Europoje lyderiauja Estija

Tarptautinė telekomunikacijų sąjunga paskelbė pasaulinį kibernetinio saugumo indeksą. skaityti »

Nori būti saugus – nesidalink savo įrenginiais ir duomenimis

Beveik pusė naudotojų, kurie dalijosi savo duomenimis internete, buvo praradę duomenis iš išmaniųjų telefonų. skaityti »

Naujas virusas puola „Apple“ įrenginius

Neseniai „Fortinet“ aptiko naują virusą „Macransom“, kuris atakuoja tik „Apple“ kompiuterius. skaityti »

Europos Sąjungos verslo bendrovės privalomai turės laikytis naujojo Bendrojo duomenų apsaugos reglamento

Per pastaruosius kelerius metus nutekinama rekordiškai daugiau bendrovių saugomų asmeninių duomenų, Europos Sąjunga ėmėsi veiksmų užtikrinti duomenų saugumui. skaityti »

Lietuvos vadovybė aptarė kibernetinio saugumo klausimus su Slovėnijos prezidentu

Birželio 13 d. LR Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza ir prezidentė Dalia Grybauskaite susitiko su Slovėnijos prezidentu Borutu Pahoru. skaityti »

Aptiktas grėsmingas kompiuterinis virusas, galintis išjungti net elektros tiekimą

„Industroyer” yra itin pažangi ir labai pavojinga kenkėjiška programa, sukurta perimti ir trikdyti kritinę infrastruktūrą. skaityti »

Lietuvos bankas atliko kibernetines pratybas bankų sektoriuje

Lietuvos bankas savo lėšomis ir pajėgomis pirmasis euro zonoje atliko kibernetines pratybas, kurių metu tikrino mūsų šalies finansų rinkos dalyvių – daugiausia bankų – atsparumą kibernetiniams išpuoliams. skaityti »

Smulkmena, kasmet galinti išgelbėti tūkstančius vaikų

Kaip rodo tarptautinės organizacijos „Dingę Europos vaikai“ duomenys, Europos Sąjungoje kas dvi tris minutes karštąja linija 116000 gaunamas pranešimas apie dingusį vaiką. Lietuvos statistika taip pat nedžiugina, čia kiekvienais metais gaunama apie 2 000 pranešimų dėl dingusių vaikų. skaityti »

Dauguma žmonių dalijasi asmenine informacija internete

Vienas iš penkių žmonių pripažįsta, kad dalijasi slaptais duomenimis su žmonėmis, kurių nelabai gerai pažįsta, ir su visiškai nepažįstamais. skaityti »

„Visa“ pradeda diegti naują saugumo standartą

„Visa“ ruošiasi atnaujinti savo tarnybą „Verified by Visa“. Įdiegta nauja apsaugos sistemos versija „3D Secure 2.0“ užtikrins patogesnį ir saugesnį atsiskaitymo per internetą būdą. skaityti »