Ar jūs saugūs internete?

Publikuota: 2015 m. rugsėjo 30 d. trečiadienis

Naudotojų saugumas skaitmeninėje aplinkoje priklauso nuo daugelio veiksnių. Pirmiausia nuo gebėjimo priimti teisingus sprendimus. Naudojimosi internetu įpročiai gali padėti apsaugoti Jūsų skaitmeninį „aš“, pinigus ir asmeninius duomenis. Arba visa tai gali virsti lengvu nusikaltėlių grobiu. „Kaspersky Lab“ nori atkreipti dėmesį į šią problemą atlikdama bandymą, padedantį vartotojams įvertinti jų žinias apie saugumą internete.

Remiantis metinio tyrimo „Vartotojų saugumo rizikos tyrimo 2015“ rezultatais, žmonės vis labiau nerimauja dėl kibernetinių grėsmių. Jie taip pat savo įrenginiuose saugo daugiau asmeninės informacijos, tačiau netapo vis atsargesni. Pavyzdžiui, respondentų, pasirengusi įvesti asmeninius ar finansinius duomenis į nepatikimas interneto svetaines, skaičius, palyginti su 2014 m., net šiek tiek padidėjo – nuo 30 iki 31 proc. O naudotojų, įsitikinusių, kad kibernetinių atakų aukomis gali tapti bet kas, tik ne jie, padaugėjo nuo 40 iki 46 proc.

Interneto naudotojai dažnai nepripažįsta potencialios grėsmės, rodo „Kaspersky Lab“ atlikto bandymo, kuriame dalyvavo 18 tūkst. žmonių visame pasaulyje, rezultatai. Bandyme siūlomi keli scenarijai, kai susiduriama su keliomis potencialiai pavojingomis situacijomis, pavyzdžiui, naršant internete, siunčiant failus ar lankantis socialiniuose tinkluose. Kiekvienas scenarijus siūlo keletą atsakymų. Priklausomai nuo galimų neigiamų padarinių, kiekvienas atsakymas yra įvertintas balais – kuo saugesnis vartotojo pasirinkimas, tuo aukštesnis balas, ir atvirkščiai.

16 šalių atstovai surinko vidutiniškai po 95 taškus iš 150 galimų. Vadinasi, jie pasirinko saugias galimybes pusėje hipotetinių situacijų; likusiose labai rizikavo įkliūti į kibernetinių nusikaltėlių žabangas, pavyzdžiui, rizikavo nutekinti konfidencialią informaciją.

Bandymo metu tik 24 proc. respondentų galėjo nustatyti tikrą tinklalapį. 58 proc. apklaustųjų pasirinko netikras svetainės, skirtas vogti iš naudotojų sąskaitų. Taip pat nustatyta, kad kas dešimtas naudotojas, gavęs įtartiną laišką, yra pasirengęs atverti pridėtą failą jo nepatikrinęs ir taip paleisti kenkėjišką programą. Kiti 19 proc. išjungtų saugumo sprendimą, jei jis staiga bandytų sustabdyti diegiamą programą, nes tai gali būti pavojinga.

„Savisaugos instinktas yra neatsiejama mūsų egzistencijos dalis. Realiame pasaulyje mes žinome, kaip sumažinti pinigų ar turto praradimo riziką. Apie tai girdime nuo mažens. Kai nesame prisijungę prie interneto, esame saugūs, o prisijungus savisaugos instinktas dažnai nesuveikia. Žinoma, šiandien viskas yra skaitmeninio formato: mūsų asmeninis gyvenimas, intelektinė nuosavybė, pinigai. Visa tai reikalauja, kad mes imtumėmės tos pačios atsakomybės kaip realiame gyvenime, internete padarytos klaidos kaina gali būti lygiai tokia pat didelė. Štai kodėl mes kviečiame visus susipažinti su technologijomis ir tobulinti savo kibernetines žinias“, – pažymėjo Deividas Emas (David Emm), „Kaspersky Lab“ antivirusų ekspertas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Sustabdytas didžiausią grėsmę keliantis „botnet“ tinklas „Gamarue“ (1)

Saugumo sprendimų kompanija ESET drauge su „Microsoft“ tyrėjais, bendradarbiaujant su teisėsaugos agentūromis FTB, „Interpol“, „Europol“ ir kitais kibernetinės apsaugos ekspertais visame pasaulyje, sėkmingai sustabdė daugelį metų internete plitusį kenkėjiškų programų židinį „Gamarue“. skaityti »

Programišiai pergudravo „Google Play“ apsaugos mechanizmus (2)

Aptikta kenkėjiška programa, galinti apeiti programėlių parduotuvės „Google Play“ apsaugos mechanizmus. skaityti »

Sukčiai savo kėslams pasitelkė SEO optimizavimą

Sukčiai pasinaudodami SEO internete platina modifikuotą „Windows Movie Maker“ versiją. skaityti »

Helsinkyje aptarta Lietuvos iniciatyva stiprinti kibernetinės gynybos sritį Europos Sąjungoje

LR Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza susitikime su Suomijos gynybos ministerijos nuolatiniu sekretoriumi Jukka Juusti aptarė Lietuvos ir Suomijos bendradarbiavimą kibernetinės gynybos srityje, skaityti »

Paskelbta apie grėsmę „Wi-Fi“ tinklams: ką reikia žinoti ir kaip apsisaugoti

Spalio 16 dieną belgų mokslininkas Maty Vanhoefas viešai paskelbė apie belaidžio ryšio (angl. Wi-Fi) saugumo spragą, pavadinimu KRACK (angl. Key Reinstallation AttaCK). Ši WPA2 duomenų šifravimo protokolo apsaugos spraga yra visuose apsaugotuose „Wi-Fi“ tinkluose bei juos naudojančiuose įrenginiuose. skaityti »

Mokslininkai pasiūlė Žemę uždengti milžinišku skydu

Mūsų Visatoje yra daugybė pavojų, nuo kurių žmonija turi išmokti apsisaugoti. Nuolat kalbama apie būtinybę išmokti nukreipti asteroidus, tačiau ir be jų galime sulaukti didžiulės grėsmės iš kosmoso. skaityti »

Saugumo ekspertai iš viso pasaulio kviečiami įsilaužti į naftos perdirbimo įmonę

„Kaspersky Lab“ paskelbė tarptautinį saugumo konkursą „Capture the Flag“, kurio dalyviams suteikiama galimybė įsilaužti į naftos perdirbimo įmonę. skaityti »

15 komandų treniruojasi suvaldyti kibernetinius incidentus pratybose „Kibernetinis skydas 2017“

Šių metų spalio 2–4 d. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kituose Lietuvos miestuose įsikūrusios 15 kibernetinio saugumo specialistų komandų treniruojasi atremti ir suvaldyti kibernetinius incidentus. skaityti »

Lietuvos bankas įspėja apie neteisėtus ir rizikingus investavimo pasiūlymus

Pastaruoju metu vis daugiau žmonių skundžiasi nukentėję nuo neteisėtai ir nelegaliai veikiančių investavimo bendrovių. skaityti »

Pirštų atspaudų nuskaitymas – tik gavus sutikimą

Technologijoms sparčiai žengiant į priekį ir populiarėjant tapatybės nustatymui pagal pirštų atspaudus, teisininkai pataria atkreipti ypatingą dėmesį į asmens duomenų apsaugą. skaityti »