Ar jūs saugūs internete?

Publikuota: 2015 m. rugsėjo 30 d. trečiadienis

Naudotojų saugumas skaitmeninėje aplinkoje priklauso nuo daugelio veiksnių. Pirmiausia nuo gebėjimo priimti teisingus sprendimus. Naudojimosi internetu įpročiai gali padėti apsaugoti Jūsų skaitmeninį „aš“, pinigus ir asmeninius duomenis. Arba visa tai gali virsti lengvu nusikaltėlių grobiu. „Kaspersky Lab“ nori atkreipti dėmesį į šią problemą atlikdama bandymą, padedantį vartotojams įvertinti jų žinias apie saugumą internete.

Remiantis metinio tyrimo „Vartotojų saugumo rizikos tyrimo 2015“ rezultatais, žmonės vis labiau nerimauja dėl kibernetinių grėsmių. Jie taip pat savo įrenginiuose saugo daugiau asmeninės informacijos, tačiau netapo vis atsargesni. Pavyzdžiui, respondentų, pasirengusi įvesti asmeninius ar finansinius duomenis į nepatikimas interneto svetaines, skaičius, palyginti su 2014 m., net šiek tiek padidėjo – nuo 30 iki 31 proc. O naudotojų, įsitikinusių, kad kibernetinių atakų aukomis gali tapti bet kas, tik ne jie, padaugėjo nuo 40 iki 46 proc.

Interneto naudotojai dažnai nepripažįsta potencialios grėsmės, rodo „Kaspersky Lab“ atlikto bandymo, kuriame dalyvavo 18 tūkst. žmonių visame pasaulyje, rezultatai. Bandyme siūlomi keli scenarijai, kai susiduriama su keliomis potencialiai pavojingomis situacijomis, pavyzdžiui, naršant internete, siunčiant failus ar lankantis socialiniuose tinkluose. Kiekvienas scenarijus siūlo keletą atsakymų. Priklausomai nuo galimų neigiamų padarinių, kiekvienas atsakymas yra įvertintas balais – kuo saugesnis vartotojo pasirinkimas, tuo aukštesnis balas, ir atvirkščiai.

16 šalių atstovai surinko vidutiniškai po 95 taškus iš 150 galimų. Vadinasi, jie pasirinko saugias galimybes pusėje hipotetinių situacijų; likusiose labai rizikavo įkliūti į kibernetinių nusikaltėlių žabangas, pavyzdžiui, rizikavo nutekinti konfidencialią informaciją.

Bandymo metu tik 24 proc. respondentų galėjo nustatyti tikrą tinklalapį. 58 proc. apklaustųjų pasirinko netikras svetainės, skirtas vogti iš naudotojų sąskaitų. Taip pat nustatyta, kad kas dešimtas naudotojas, gavęs įtartiną laišką, yra pasirengęs atverti pridėtą failą jo nepatikrinęs ir taip paleisti kenkėjišką programą. Kiti 19 proc. išjungtų saugumo sprendimą, jei jis staiga bandytų sustabdyti diegiamą programą, nes tai gali būti pavojinga.

„Savisaugos instinktas yra neatsiejama mūsų egzistencijos dalis. Realiame pasaulyje mes žinome, kaip sumažinti pinigų ar turto praradimo riziką. Apie tai girdime nuo mažens. Kai nesame prisijungę prie interneto, esame saugūs, o prisijungus savisaugos instinktas dažnai nesuveikia. Žinoma, šiandien viskas yra skaitmeninio formato: mūsų asmeninis gyvenimas, intelektinė nuosavybė, pinigai. Visa tai reikalauja, kad mes imtumėmės tos pačios atsakomybės kaip realiame gyvenime, internete padarytos klaidos kaina gali būti lygiai tokia pat didelė. Štai kodėl mes kviečiame visus susipažinti su technologijomis ir tobulinti savo kibernetines žinias“, – pažymėjo Deividas Emas (David Emm), „Kaspersky Lab“ antivirusų ekspertas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Baltijos šalių ir partnerių atstovai stiprino bendradarbiavimą sprendžiant pavojingus kibernetinius incidentus

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte. skaityti »

50 slaptažodžių per valandą: kaip galima sukompromituoti verslo tinklą su 20 JAV dolerių kainuojančiu įrenginiu

„Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė, kad galingą įsilaužimo įrankį per kelias valandas galima sukurti už maždaug 20 JAV dolerių. skaityti »

„Petya“ – ne virusas, o galingas naikinimo ginklas

Pradeda aiškėti, kad Ukrainą atakavęs virusas „Petya“ buvo sukurtas atrodyti kaip išpirkos reikalaujantis kenkėjas, bet pagrindinis jo tikslas buvo naikinti tam tikrų sistemų duomenis, į kurias programišiai nusitaikė tikslingai. skaityti »

Išpirkos reikalaujantys virusai pavojų kelia išsivysčiusioms rinkoms

Išpirkos reikalaujančių virusų platintojai daugiausia dėmesio skiria turtingoms šalims. Išsivysčiusiose rinkose ne tik aukštesnis pajamų lygis, bet ir pažangesnė mobiliojo ir elektroninio mokėjimo infrastruktūra. Pagal skaityti »

Paaiškėjo kompiuterinio viruso „Petya“ plitimo būdas Ukrainoje

Programišiai atakai panaudojo buhalterinės apskaitos programą „M.E.Doc“, kuri yra gana populiari Ukrainoje, naudojama skirtingose industrijose, įskaitant finansines institucijas. skaityti »

Pasaulį atakuoja virusas „Petya“

Birželio 27 d. pasaulį vėl atakavo „WannaCry“ tipo virusas – „Petya“. skaityti »

Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS ir rodyti vartotojams reklamas. skaityti »

Kibernetiniams įsilaužėliams rūpi ne tik pinigai

Internete kasdien pasirodo tūkstančiai naujų virusų atmainų, o didžioji jų dalis išnaudoja jau žinomus, tačiau vartotojų taip ir nepašalintus pažeidžiamumus. skaityti »

Gali pasikartoti „WannaCry“ atakų scenarijus: šįkart taikinyje – „Linux“

Saugumo ekspertai įspėja, kad po globalios „WannaCry“ atakos galime sulaukti dar vienos kenkėjų bangos. skaityti »

Programišiai pasitelkė „Instagram“ savo aukų šnipinėjimui

Kenksminga programa „Turla“ socialiniame tinkle „Instagram“ šnipinėja savo potencialias aukas. skaityti »