Atskleistos kelerius metus duomenis vogusios kibernetinės atakos

Publikuota: 2013 m. gegužės 22 d. trečiadienis

Pasaulinė saugumo sprendimų kūrėja ESET atskleidė pasauliniu mastu vykdytas kibernetines atakas, kurių metu iš verslo organizacijų bei valstybinių institucijų kibernetiniai nusikaltėliai vogė konfidencialią informaciją. Nustatyta, kad kibernetinės atakos mažiausiai dvejus metus vykdytos prieš tikslingai pasirinktus objektus JAV, Kinijoje, Ispanijoje, Rusijoje, Ukrainoje ir kitose šalyse, o didžioji dauguma jų – Pakistane.

ESET ekspertų atskleistos kibernetinės atakos buvo vykdomos elektroniniu paštu siunčiant užkrėstus „Microsoft Office“ ar PDF dokumentus. Vos gavėjas atidarydavo dokumentą, jame slypinti kenkėjiška programa patekdavo į kompiuterį. Nustatyta, jog šie užkrėsti dokumentai buvo siunčiami prisidengus tariamai teisėtos kompanijos vardu, kuri įkurta 2011 m. Indijoje.

„Norėdami sudominti potencialias aukas, kibernetiniai sukčiai pasinaudodavo skirtingomis, atitinkamai šaliai aktualiomis ekonominėmis ar politinėmis temomis. Pakistano atveju, kur aptikta 79 proc. visų kibernetinių atakų, nemažai dokumentų buvo tariamai susiję su Indijos ginkluotosiomis pajėgomis“, – sakė ESET ekspertas Jean-lan Boutin, tyrinėjantis kibernetines grėsmes.

Patekusi į kompiuterį kenkėjiška programa vogė konfidencialią informaciją ir siuntė ją į kibernetiniams sukčiams priklausančius serverius. Duomenų vagystei buvo naudojama įvairi technika, pvz., fiksuojant klavišų paspaudimus ar padarant ekrane atversto dokumento vaizdo kopiją (angl. screenshot) ir įkeliant ją į kibernetinio sukčiaus kompiuterį.

Visa techninė kibernetinės atakos analizė prieinama „WeLiveSecurity.com“ – tai ESET platforma, kurioje pateikiama naujausia kibernetinių grėsmių informacija ir analizės, naudingi saugumo patarimai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kriptovaliutą kasantis kenkėjas naudojasi „Microsoft“ saugumo spraga

Nustatytas naujas kenkėjas, kuris pasinaudodamas užkrėstais „Windows“ interneto serveriais kasa virtualią valiutą „Monero“. skaityti »

Pavojingas bankininkystės trojanas vėl siaučia „Google Play“

Šių metų pradžioje aptiktas pavojingas „Android“ bankininkystės trojanas „BankBot“ sugrįžo į „Google Play“ su naujomis kenksmingomis funkcijomis. skaityti »

Interneto paslaugų tiekėjai galėjo dalyvauti šnipinėjimo kampanijose

Paaiškėjo, kad vartotojų šnipinėjimo kampanijose buvo naudojama naujausia gerai žinomos šnipinėjimo programos „FinFisher“, dar vadinamos „FinSpy“, versija. skaityti »

Programišiai „kasė“ virtualią valiutą rusiškose svetainėse

Virtualios valiutos kelia susidomėjimą ne tik siekiantiems užsidirbti vartotojams, bet ir kibernetiniams nusikaltėliams. skaityti »

Lietuva ES valstybėms siūlo kurti karinį Šengeną ir glaudžiau bendradarbiauti kibernetinės gynybos srityje

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis rugsėjo 6-7 dienomis dalyvavo Taline vykusiame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime, kuriame aptarė naująsias ES gynybos iniciatyvas ir praktinius bendradarbiavimo projektus. skaityti »

Piktavaliai pasinaudojo „Facebook“ reklamai platinti

Užpuolikai pasinaudojo „Facebook“ keitimosi žinutėmis programa ir socialine inžinerija kenkėjiškai „JavaScript“ programai platinti skaityti »

Kas skatina kibernetinių nusikaltimų augimą?

Europolo duomenimis, globalus kibernetinių nusikaltimų poveikis šiuo metu yra vertinamas 3 trilijonais JAV dolerių ir viršija pasaulinę narkotikų rinką. skaityti »

Sukčiai pasipelnė iš „WannaCry“ epidemijos

2017 m. antrąjį ketvirtį kibernetiniai nusikaltėliai įsitraukė į šlamštalaiškių platinimą, bandydami pasinaudoti visuomenės baime dėl „WannaCry“ išpirkos reikalaujančių virusų epidemijos gegužę. skaityti »

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mokymų projekto vadovė. skaityti »

Torentų keliami pavojai nuo piratavimo dar neatgrasė

Nepaisant didelio populiarumo tarp vartotojų, torentai išlieka vienu rizikingiausių veiklų internete. skaityti »