Brukalų kiekis senka

Publikuota: 2012 m. birželio 20 d. trečiadienis

Gegužę elektroninio pašto brukalų srautas sulėtėjo – bendrame elektroninio pašto duomenų sraute jų dalis sumažėjo 3,4 proc. ir nuo metų pradžios pasiekė minimalų lygį – 73,8 proc.

Tačiau didelę riziką vartotojams kelia ne tik pavojingi elektroninio pašto laiškų priedai, bet ir kitos interneto sukčių gudrybės.

Vis dažniau sulaukiama siūlymų bendradarbiauti su įvairių kiniškų prekių tiekėjais. Paprastai tokių trumpų laiškų siuntėjai siūlo didelį pelną parduodant abstrakčius plastiko ar tekstilės gaminius. Pavyzdžiui, gegužę buvo daug kojinių gamintojų pasiūlymų. Tokius laiškus drąsiai galima priskirti prie naujo sukčiavimo būdo, labai primenančio Nigerijos aferistų stilių. Jie naudojasi investuotojų dėmesiu Kinijos rinkoms ir atakuoja verslininkus, ieškančius kinų gamintojų kontaktų, tikėdamiesi iš jų išvilioti pinigus, o paskui tiesiog dingti.

„Elektroninio pašto šiukšlių sumažėjimą galima aiškinti sezoniškumu, tad realu, kad panašus brukalų lygis išsilaikys iki rugpjūčio. Tačiau gali būti, kad šis reiškinys yra sisteminis ir greitai elektroninio pašto brukalų sumažės 70 proc., – komentuoja „Kaspersky Lab“ vyresnioji analitikė Marija Namestnikova. – Nors gegužę mūsų prognozės dėl užsakomųjų brukalų sumažėjimo nepasitvirtino, vis tiek manome, kad jų kiekis vasaros pradžioje sumažės. Tuo pačiu daugės reklaminių brukalų, siūlančių remonto, gerovės ir nekilnojamojo turto pardavimo paslaugas.“

Šaltinis: „Kasperskio laboratorija“
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kriptovaliutą kasantis kenkėjas naudojasi „Microsoft“ saugumo spraga

Nustatytas naujas kenkėjas, kuris pasinaudodamas užkrėstais „Windows“ interneto serveriais kasa virtualią valiutą „Monero“. skaityti »

Pavojingas bankininkystės trojanas vėl siaučia „Google Play“

Šių metų pradžioje aptiktas pavojingas „Android“ bankininkystės trojanas „BankBot“ sugrįžo į „Google Play“ su naujomis kenksmingomis funkcijomis. skaityti »

Interneto paslaugų tiekėjai galėjo dalyvauti šnipinėjimo kampanijose

Paaiškėjo, kad vartotojų šnipinėjimo kampanijose buvo naudojama naujausia gerai žinomos šnipinėjimo programos „FinFisher“, dar vadinamos „FinSpy“, versija. skaityti »

Programišiai „kasė“ virtualią valiutą rusiškose svetainėse

Virtualios valiutos kelia susidomėjimą ne tik siekiantiems užsidirbti vartotojams, bet ir kibernetiniams nusikaltėliams. skaityti »

Lietuva ES valstybėms siūlo kurti karinį Šengeną ir glaudžiau bendradarbiauti kibernetinės gynybos srityje

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis rugsėjo 6-7 dienomis dalyvavo Taline vykusiame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime, kuriame aptarė naująsias ES gynybos iniciatyvas ir praktinius bendradarbiavimo projektus. skaityti »

Piktavaliai pasinaudojo „Facebook“ reklamai platinti

Užpuolikai pasinaudojo „Facebook“ keitimosi žinutėmis programa ir socialine inžinerija kenkėjiškai „JavaScript“ programai platinti skaityti »

Kas skatina kibernetinių nusikaltimų augimą?

Europolo duomenimis, globalus kibernetinių nusikaltimų poveikis šiuo metu yra vertinamas 3 trilijonais JAV dolerių ir viršija pasaulinę narkotikų rinką. skaityti »

Sukčiai pasipelnė iš „WannaCry“ epidemijos

2017 m. antrąjį ketvirtį kibernetiniai nusikaltėliai įsitraukė į šlamštalaiškių platinimą, bandydami pasinaudoti visuomenės baime dėl „WannaCry“ išpirkos reikalaujančių virusų epidemijos gegužę. skaityti »

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mokymų projekto vadovė. skaityti »

Torentų keliami pavojai nuo piratavimo dar neatgrasė

Nepaisant didelio populiarumo tarp vartotojų, torentai išlieka vienu rizikingiausių veiklų internete. skaityti »