Daugiausiai nuo „WannaCry“ viruso nukentėjo kompiuteriai su „Windows 7“ operacine sistema

Publikuota: 2017 m. gegužės 23 d. antradienis

Dviejuose iš trijų kompiuterių, nukentėjusių nuo viruso „WannaCry“ atakos, buvo įdiegta operacinė sistema „Windows 7“ be saugumo sistemos atnaujinimų.

Po viruso atakos dauguma puolė piktažodžiauti ant „Microsoft“ ir jos sukurtos operacinės sistemos „Windows XP“, tačiau kompiuterių su šia sistema buvo apkrėsta palyginti nedaug.

Kasperskio laboratorijos duomenimis, nustatyta, kad daugumoje užkrėstų kompiuterių įdiegta operacinė sistema „Windows 7“, kurios atnaujinimas buvo išleistas du mėnesiai prieš „WannaCry“ ataką.

Nors „Windows XP“ paskutinis atnaujinimas buvo išleistas net prie 37 mėnesius iki atakos, o ekstremalus  papildymas pasirodė jau atakos metu, kompiuterių, veikiančių su šia sistema, nukentėjo gerokai mažiau. Nustatyta, kad 67 proc. užkrėstų kompiuterių įdiegta „Windows 7“, 15 proc. –„Windows 10“, kituose – dar ankstesnės „Windows“ versijos.

Ekspertų nuomone, organizacijos, kurios laiku įdiegė savo tinkluose kovo 14 d. „Microsoft“ išleistą sistemos modifikaciją, sėkmingai atsilaikė prieš viruso ataką. Taigi ekstremali situacija įrodė nuolatinę sistemų atnaujinimo būtinybę.

Beje, „Windows XP“ sistemai sukurtas dešifratorius tapo bemaž nenaudingas.

Šaltinis: http://www.oszone.net
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

susiję straipsniai

Sustabdytas didžiausią grėsmę keliantis „botnet“ tinklas „Gamarue“

Saugumo sprendimų kompanija ESET drauge su „Microsoft“ tyrėjais, bendradarbiaujant su teisėsaugos agentūromis FTB, „Interpol“, „Europol“ ir kitais kibernetinės apsaugos ekspertais visame pasaulyje, sėkmingai sustabdė daugelį metų internete plitusį kenkėjiškų programų židinį „Gama... skaityti »