Ekspertai pataria, kaip įsiminti patikimus slaptažodžius

Publikuota: 2014 m. lapkričio 5 d. trečiadienis

Norint užtikrinti kompiuterinį saugumą būtina naudotis patikimu slaptažodžiu. Kol nėra patikimesnio identifikavimo būdo kaip slaptažodis, teks sugalvoti, kaip išmokti juos lengvai įsiminti. Deja, ir šiuo atveju teks mokytis atmintinai, ko daugelis nemėgsta. „Kaspersky Lab“ ekspertai pataria, kaip mažiau mokytis, bet geriau įsiminti.

  • Vietoj abstraktaus raidžių derinio pasitelkite slaptažodį, turintį istoriją. Kad ją įsimintumėte, įsivaizduokite tam tikrą vaizdą. Galite netgi nupiešti paveiksliuką tiesiogine to žodžio prasme – pieštuku ar rašikliu. 

  • Stenkitės kuo rečiau naudoti tą patį slaptažodį keliems tinklalapiams.

  • Būtinai kartkartėmis prisiminkite savo slaptažodžius. Ypač svarbu tai padaryti per pirmąsias 12 valandų po to, kai sugalvojote ir įrašėte naują slaptažodį. Kuo dažniau bandysite jį prisiminti – tuo geriau.

  • Slaptažodis turi būti ilgas. Jame gali būti simbolių, bet jis neturi būti nesąmonė. Naudokite aiškų ir gerai įsimenantį išsireiškimą su nežymiomis modifikacijomis, apsunkinančiomis paprastą ataką pagal žodyną: „MANoBatai4BuvoDu“. Įsiminti kodinį išsireiškimą ir porą jo modifikacijų gerokai paprasčiau nei bereikšmį raidžių derinį.

Nors kodinius išsireiškimus įsiminti gerokai paprasčiau nei slaptažodžius iš simbolių derinio, išlieka aktuali unikalumo problema. Remiantis specialios apklausos duomenimis, vidutinis interneto vartotojas turi penkis prisijungimo įrašus. Kiekvienas resursas privalo turėti savo slaptažodį, todėl gali atsirasti painiavos. Be to, nemažai vartotojų turi daugiau nei penkis įrašus, ir tai tikras iššūkis žmogaus atminčiai. Todėl sukurta speciali priedų klasė – slaptažodžių saugykla (pavyzdžiui, toks modulis yra produkte „Kaspersky PURE 3.0“). Joje saugoma lentelė su savininko prisijungimo įrašais prie visų įmanomų tinklalapių, resursų ir t. t. Ši lentelė kruopščiai užšifruota galingais kriptoalgoritmais, ir savininkui telieka sugalvoti vienintelį (ir labai patikimą) slaptažodį lentelei iššifruoti. Šį pagrindinį slaptažodį reikia gerai įsiminti ir saugoti kaip savo akį. Tačiau kitų slaptažodžių įsiminimu jau užsiims kompiuteris.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kriptovaliutą kasantis kenkėjas naudojasi „Microsoft“ saugumo spraga

Nustatytas naujas kenkėjas, kuris pasinaudodamas užkrėstais „Windows“ interneto serveriais kasa virtualią valiutą „Monero“. skaityti »

Pavojingas bankininkystės trojanas vėl siaučia „Google Play“

Šių metų pradžioje aptiktas pavojingas „Android“ bankininkystės trojanas „BankBot“ sugrįžo į „Google Play“ su naujomis kenksmingomis funkcijomis. skaityti »

Interneto paslaugų tiekėjai galėjo dalyvauti šnipinėjimo kampanijose

Paaiškėjo, kad vartotojų šnipinėjimo kampanijose buvo naudojama naujausia gerai žinomos šnipinėjimo programos „FinFisher“, dar vadinamos „FinSpy“, versija. skaityti »

Programišiai „kasė“ virtualią valiutą rusiškose svetainėse

Virtualios valiutos kelia susidomėjimą ne tik siekiantiems užsidirbti vartotojams, bet ir kibernetiniams nusikaltėliams. skaityti »

Lietuva ES valstybėms siūlo kurti karinį Šengeną ir glaudžiau bendradarbiauti kibernetinės gynybos srityje

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis rugsėjo 6-7 dienomis dalyvavo Taline vykusiame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime, kuriame aptarė naująsias ES gynybos iniciatyvas ir praktinius bendradarbiavimo projektus. skaityti »

Piktavaliai pasinaudojo „Facebook“ reklamai platinti

Užpuolikai pasinaudojo „Facebook“ keitimosi žinutėmis programa ir socialine inžinerija kenkėjiškai „JavaScript“ programai platinti skaityti »

Kas skatina kibernetinių nusikaltimų augimą?

Europolo duomenimis, globalus kibernetinių nusikaltimų poveikis šiuo metu yra vertinamas 3 trilijonais JAV dolerių ir viršija pasaulinę narkotikų rinką. skaityti »

Sukčiai pasipelnė iš „WannaCry“ epidemijos

2017 m. antrąjį ketvirtį kibernetiniai nusikaltėliai įsitraukė į šlamštalaiškių platinimą, bandydami pasinaudoti visuomenės baime dėl „WannaCry“ išpirkos reikalaujančių virusų epidemijos gegužę. skaityti »

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mokymų projekto vadovė. skaityti »

Torentų keliami pavojai nuo piratavimo dar neatgrasė

Nepaisant didelio populiarumo tarp vartotojų, torentai išlieka vienu rizikingiausių veiklų internete. skaityti »