Ekspertai pataria, kaip įsiminti patikimus slaptažodžius

Publikuota: 2014 m. lapkričio 5 d. trečiadienis

Norint užtikrinti kompiuterinį saugumą būtina naudotis patikimu slaptažodžiu. Kol nėra patikimesnio identifikavimo būdo kaip slaptažodis, teks sugalvoti, kaip išmokti juos lengvai įsiminti. Deja, ir šiuo atveju teks mokytis atmintinai, ko daugelis nemėgsta. „Kaspersky Lab“ ekspertai pataria, kaip mažiau mokytis, bet geriau įsiminti.

  • Vietoj abstraktaus raidžių derinio pasitelkite slaptažodį, turintį istoriją. Kad ją įsimintumėte, įsivaizduokite tam tikrą vaizdą. Galite netgi nupiešti paveiksliuką tiesiogine to žodžio prasme – pieštuku ar rašikliu. 

  • Stenkitės kuo rečiau naudoti tą patį slaptažodį keliems tinklalapiams.

  • Būtinai kartkartėmis prisiminkite savo slaptažodžius. Ypač svarbu tai padaryti per pirmąsias 12 valandų po to, kai sugalvojote ir įrašėte naują slaptažodį. Kuo dažniau bandysite jį prisiminti – tuo geriau.

  • Slaptažodis turi būti ilgas. Jame gali būti simbolių, bet jis neturi būti nesąmonė. Naudokite aiškų ir gerai įsimenantį išsireiškimą su nežymiomis modifikacijomis, apsunkinančiomis paprastą ataką pagal žodyną: „MANoBatai4BuvoDu“. Įsiminti kodinį išsireiškimą ir porą jo modifikacijų gerokai paprasčiau nei bereikšmį raidžių derinį.

Nors kodinius išsireiškimus įsiminti gerokai paprasčiau nei slaptažodžius iš simbolių derinio, išlieka aktuali unikalumo problema. Remiantis specialios apklausos duomenimis, vidutinis interneto vartotojas turi penkis prisijungimo įrašus. Kiekvienas resursas privalo turėti savo slaptažodį, todėl gali atsirasti painiavos. Be to, nemažai vartotojų turi daugiau nei penkis įrašus, ir tai tikras iššūkis žmogaus atminčiai. Todėl sukurta speciali priedų klasė – slaptažodžių saugykla (pavyzdžiui, toks modulis yra produkte „Kaspersky PURE 3.0“). Joje saugoma lentelė su savininko prisijungimo įrašais prie visų įmanomų tinklalapių, resursų ir t. t. Ši lentelė kruopščiai užšifruota galingais kriptoalgoritmais, ir savininkui telieka sugalvoti vienintelį (ir labai patikimą) slaptažodį lentelei iššifruoti. Šį pagrindinį slaptažodį reikia gerai įsiminti ir saugoti kaip savo akį. Tačiau kitų slaptažodžių įsiminimu jau užsiims kompiuteris.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Baltijos šalių ir partnerių atstovai stiprino bendradarbiavimą sprendžiant pavojingus kibernetinius incidentus

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte. skaityti »

50 slaptažodžių per valandą: kaip galima sukompromituoti verslo tinklą su 20 JAV dolerių kainuojančiu įrenginiu

„Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė, kad galingą įsilaužimo įrankį per kelias valandas galima sukurti už maždaug 20 JAV dolerių. skaityti »

„Petya“ – ne virusas, o galingas naikinimo ginklas

Pradeda aiškėti, kad Ukrainą atakavęs virusas „Petya“ buvo sukurtas atrodyti kaip išpirkos reikalaujantis kenkėjas, bet pagrindinis jo tikslas buvo naikinti tam tikrų sistemų duomenis, į kurias programišiai nusitaikė tikslingai. skaityti »

Išpirkos reikalaujantys virusai pavojų kelia išsivysčiusioms rinkoms

Išpirkos reikalaujančių virusų platintojai daugiausia dėmesio skiria turtingoms šalims. Išsivysčiusiose rinkose ne tik aukštesnis pajamų lygis, bet ir pažangesnė mobiliojo ir elektroninio mokėjimo infrastruktūra. Pagal skaityti »

Paaiškėjo kompiuterinio viruso „Petya“ plitimo būdas Ukrainoje

Programišiai atakai panaudojo buhalterinės apskaitos programą „M.E.Doc“, kuri yra gana populiari Ukrainoje, naudojama skirtingose industrijose, įskaitant finansines institucijas. skaityti »

Pasaulį atakuoja virusas „Petya“

Birželio 27 d. pasaulį vėl atakavo „WannaCry“ tipo virusas – „Petya“. skaityti »

Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS ir rodyti vartotojams reklamas. skaityti »

Kibernetiniams įsilaužėliams rūpi ne tik pinigai

Internete kasdien pasirodo tūkstančiai naujų virusų atmainų, o didžioji jų dalis išnaudoja jau žinomus, tačiau vartotojų taip ir nepašalintus pažeidžiamumus. skaityti »

Gali pasikartoti „WannaCry“ atakų scenarijus: šįkart taikinyje – „Linux“

Saugumo ekspertai įspėja, kad po globalios „WannaCry“ atakos galime sulaukti dar vienos kenkėjų bangos. skaityti »

Programišiai pasitelkė „Instagram“ savo aukų šnipinėjimui

Kenksminga programa „Turla“ socialiniame tinkle „Instagram“ šnipinėja savo potencialias aukas. skaityti »