FTB skelbia išardę programišių grupuotę „Anonymous“

Publikuota: 2013 m. rugpjūčio 26 d. pirmadienis

Tarptautinė programišių grupuotė „Anonymous“ pastaruoju metu sumažino savo atakų mastą. FTB mano, kad suvaržyti grupuotės veiklą pavyko sulaikius pagrindinius jos aktyvistus.

Nuo 2010-ųjų pabaigos „Anonymous“ išgarsėjo atakomis prieš JAV kompanijas ir valstybines institucijas. Programišiai vogė duomenis, juos viešino ar tiesiog stabdydavo tinklalapių darbą.

Tačiau pernai sulaikius penkis įtakingos atšakinės programišių grupuotės „Lulz Security“ narius, grupuotėje „Anonymous“ išaugo vidinis nepasitikėjimas vieni kitais, teigia FTB kibernetinio saugumo padalinio atstovas Austinas Berglas iš Niujorko.

Sulaikyti įtariamuosius padėjo svarbus informatorius Hectoras Monseguras, slapyvardžiu „Sabu“, kurį FTB sulaikė kiek anksčiau, ir jis sutiko padėti agentams pričiupti kitus programišius. Baimė, kad ir kiti grupuotės nariai gali būti išdavikai, išaugino vidinį nepasitikėjimą.

McGillo universiteto (Kanada) profesorė Gabriella Coleman, tyrinėjanti „Anonymous“ veiklą, pritaria, kad narių sulaikymai turėjo didelę įtaką grupuotės darbui. Tačiau, jos teigimu, „Anonymous“ tebėra labai gyvybinga.

Paklaustas, kaip buvo susektas H. Monseguras, FTB atstovas užsiminė, kad net geriausi programišiai kartais padaro klaidų. Tad nors jie puikiai moka paslėpti savo kompiuterių IP adresus, „Sabu“ kartą užsimiršo ir to pakako, kad FTB išsiaiškintų jo gyvenamąją vietą. Vyras buvo sulaikytas Manhatane.

 

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Buvo įsilaužta į KTU duomenų bazę, paviešinta informacija

Naujienų portalas Delfi.lt, kuris remiasi neprisistačiusio skaitytojo ir portalo cyberwarnernews.info informacija, teigia, jog šią savaitę buvo įsilaužtą į Kauno Technologijos Universiteto Karjeros centro duomenų bazę. Įsilaužėliams pavykto pavogti studentų prisijungimų duomenis. skaityti »

„No More Ransom“ iniciatyva: daugiau nei 28 000 iššifruotų įrenginių

Prieš metus, 2016 m. liepos 25 d., Nyderlandų nacionalinė policija, Europolas, „McAfee“ ir „Kaspersky Lab“ pradėjo iniciatyvą „No More Ransom initiative“. skaityti »

Naujas pavojingas bankinis „Trojos“ virusas pasirengęs pulti

„Kaspersky Lab“ ekspertai aptiko „NukeBot“ – naują kenkėjišką programą, kuri skirta vogti internetinės bankininkystės klientų duomenis. skaityti »

Dėmesio: plinta apgaulingos SMS žinutės

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba informuoja, kad šiuo metu Lietuvoje plinta SMS pranešimai, kuriais piktavaliai siekia išgauti prisijungimo prie el. bankininkystės duomenis. skaityti »

Darbuotojų identifikacijai po oda įsiuvami lustai

Dvi įmonės jau eksperimentuoja savo darbuotojams po oda įsiūdamos mikroschemas. skaityti »

Ar pildosi 2017 m. saugumo prognozės?

Panašu, kad ekspertai nesuklydo prognozuodami išpirkos reikalaujančių kenkėjų gausą ir kitas saugumo grėsmes šiems metams. skaityti »

„Kaspersky Lab“ švenčia 20 metų jubiliejų

1989 m. jaunas programinės įrangos inžinierius nustatė, kad jo kompiuterį užpuolė nežinomas „Cascade“ virusas. Tas inžinierius – tai Eugenijus Kaspersky. skaityti »

„Mastercard“ investuoja į dirbtinio intelekto technologijas

„Mastercard“ įsigijo dirbtinio intelekto technologijas kuriančią įmonę „Brighterion“. skaityti »

Kibernetinio saugumo taryboje aptartas Nacionalinės kibernetinio saugumo strategijos rengimas

Liepos 12 d. įvyko jau penktasis nuo 2015 m. egzistuojančios Kibernetinio saugumo tarybos, vadovaujamos Tarybos pirmininko – Krašto apsaugos viceministro Edvino Kerzos – posėdis. skaityti »

Socialiniai tinklai darbe – kaip užtikrinti įmonės saugumą?

Remiantis „Cisco“ ataskaita, masinę auditoriją sutraukiantys internetiniai puslapiai, taip pat ir socialiniai tinklai, kelia ženklią grėsmę verslo duomenų saugumui. skaityti »

Interneto bankininkystės saugumo incidentai bankams kainuoja 1,8 mln. JAV dolerių

61 proc. kibernetinio saugumo incidentų, susijusių su internetine bankininkyste, puolamoms institucijoms pridaro papildomų išlaidų, įskaitant duomenų, prekių ženklo ar įmonės reputacijos praradimą, konfidencialios informacijos nutekėjimą ir t. t. skaityti »