FTB skelbia išardę programišių grupuotę „Anonymous“

Publikuota: 2013 m. rugpjūčio 26 d. pirmadienis

Tarptautinė programišių grupuotė „Anonymous“ pastaruoju metu sumažino savo atakų mastą. FTB mano, kad suvaržyti grupuotės veiklą pavyko sulaikius pagrindinius jos aktyvistus.

Nuo 2010-ųjų pabaigos „Anonymous“ išgarsėjo atakomis prieš JAV kompanijas ir valstybines institucijas. Programišiai vogė duomenis, juos viešino ar tiesiog stabdydavo tinklalapių darbą.

Tačiau pernai sulaikius penkis įtakingos atšakinės programišių grupuotės „Lulz Security“ narius, grupuotėje „Anonymous“ išaugo vidinis nepasitikėjimas vieni kitais, teigia FTB kibernetinio saugumo padalinio atstovas Austinas Berglas iš Niujorko.

Sulaikyti įtariamuosius padėjo svarbus informatorius Hectoras Monseguras, slapyvardžiu „Sabu“, kurį FTB sulaikė kiek anksčiau, ir jis sutiko padėti agentams pričiupti kitus programišius. Baimė, kad ir kiti grupuotės nariai gali būti išdavikai, išaugino vidinį nepasitikėjimą.

McGillo universiteto (Kanada) profesorė Gabriella Coleman, tyrinėjanti „Anonymous“ veiklą, pritaria, kad narių sulaikymai turėjo didelę įtaką grupuotės darbui. Tačiau, jos teigimu, „Anonymous“ tebėra labai gyvybinga.

Paklaustas, kaip buvo susektas H. Monseguras, FTB atstovas užsiminė, kad net geriausi programišiai kartais padaro klaidų. Tad nors jie puikiai moka paslėpti savo kompiuterių IP adresus, „Sabu“ kartą užsimiršo ir to pakako, kad FTB išsiaiškintų jo gyvenamąją vietą. Vyras buvo sulaikytas Manhatane.

 

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Buvo įsilaužta į KTU duomenų bazę, paviešinta informacija

Naujienų portalas Delfi.lt, kuris remiasi neprisistačiusio skaitytojo ir portalo cyberwarnernews.info informacija, teigia, jog šią savaitę buvo įsilaužtą į Kauno Technologijos Universiteto Karjeros centro duomenų bazę. Įsilaužėliams pavykto pavogti studentų prisijungimų duomenis. skaityti »

Baltijos šalių ir partnerių atstovai stiprino bendradarbiavimą sprendžiant pavojingus kibernetinius incidentus

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte. skaityti »

50 slaptažodžių per valandą: kaip galima sukompromituoti verslo tinklą su 20 JAV dolerių kainuojančiu įrenginiu

„Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė, kad galingą įsilaužimo įrankį per kelias valandas galima sukurti už maždaug 20 JAV dolerių. skaityti »

„Petya“ – ne virusas, o galingas naikinimo ginklas

Pradeda aiškėti, kad Ukrainą atakavęs virusas „Petya“ buvo sukurtas atrodyti kaip išpirkos reikalaujantis kenkėjas, bet pagrindinis jo tikslas buvo naikinti tam tikrų sistemų duomenis, į kurias programišiai nusitaikė tikslingai. skaityti »

Išpirkos reikalaujantys virusai pavojų kelia išsivysčiusioms rinkoms

Išpirkos reikalaujančių virusų platintojai daugiausia dėmesio skiria turtingoms šalims. Išsivysčiusiose rinkose ne tik aukštesnis pajamų lygis, bet ir pažangesnė mobiliojo ir elektroninio mokėjimo infrastruktūra. Pagal skaityti »

Paaiškėjo kompiuterinio viruso „Petya“ plitimo būdas Ukrainoje

Programišiai atakai panaudojo buhalterinės apskaitos programą „M.E.Doc“, kuri yra gana populiari Ukrainoje, naudojama skirtingose industrijose, įskaitant finansines institucijas. skaityti »

Pasaulį atakuoja virusas „Petya“

Birželio 27 d. pasaulį vėl atakavo „WannaCry“ tipo virusas – „Petya“. skaityti »

Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS ir rodyti vartotojams reklamas. skaityti »

Kibernetiniams įsilaužėliams rūpi ne tik pinigai

Internete kasdien pasirodo tūkstančiai naujų virusų atmainų, o didžioji jų dalis išnaudoja jau žinomus, tačiau vartotojų taip ir nepašalintus pažeidžiamumus. skaityti »

Gali pasikartoti „WannaCry“ atakų scenarijus: šįkart taikinyje – „Linux“

Saugumo ekspertai įspėja, kad po globalios „WannaCry“ atakos galime sulaukti dar vienos kenkėjų bangos. skaityti »

Programišiai pasitelkė „Instagram“ savo aukų šnipinėjimui

Kenksminga programa „Turla“ socialiniame tinkle „Instagram“ šnipinėja savo potencialias aukas. skaityti »