Helsinkyje aptarta Lietuvos iniciatyva stiprinti kibernetinės gynybos sritį Europos Sąjungoje

Publikuota: 2017 m. lapkričio 7 d. antradienis

LR Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza susitikime su  Suomijos gynybos ministerijos nuolatiniu sekretoriumi Jukka Juusti  lapkričio 6 d. aptarė  Lietuvos ir Suomijos bendradarbiavimą  kibernetinės gynybos srityje,   kalbėjo apie galimybes stiprinti  kibernetinės gynybos sritį visoje Europos Sąjungoje. 

Viceministras pristatė Lietuvos iniciatyvą stiprinti kibernetines gynybos sritį  Europos Sąjungos formate inicijuojamo  nuolatinio struktūrizuoto bendradarbiavimo pagrindu.  Savo ruožtu  J.  Juusti  išreiškė paramą  Lietuvos siūlomam  projektui stiprinti abipusę  šalių pagalbą  ir kurti greitojo reagavimo kibernetines gynybos komandas.  Šis projektas bus pristatomas artėjančiame  ES gynybos ministrų  susitikime,  laukiama prie šio projekto prisijungiant ir daugiau Europos Sąjungos šalių.

Krašto apsaugos viceministras E. Kerza taip pat susitiko su  Suomijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretore Anne Sipiläinen, su kuria  aptarė saugumo situaciją regione, bendradarbiavimą kibernetinės gynybos srityje.

Lapkričio 6–7 d.  krašto apsaugos  viceministras E. Kerza drauge su  krašto apsaugos ministru Raimundu Karobliu dalyvauja Šiaurės ir Baltijos šalių gynybos ministrų  ir Šiaurės grupės šalių susitikime Helsinkyje, kuriame   aptariama saugumo situaciją regione, apsikeičiama informacija ir įžvalgomis apie grėsmes ir galimas bendras priemones joms atremti. Susitikimuose diskutuojama ir apie šalių dalyvavimą tarptautinėse misijose ir operacijose, NATO ir ES bendradarbiavimą stiprinant šalių saugumą.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Kaspersky Lab“ pristatė apsaugos priemonę „Windows“ ir „Mac“ kompiuteriams

„Kaspersky Lab“ pristatė saugaus ryšio sprendimą, skirtą „Windows“ ir „Mac“ kompiuteriams šifruoti duomenų srautus. skaityti »

Ką daryti, kad jūsų kompiuteris nereikalautų išpirkos?

Kaip jaustumėtės, jei vieną rytą netektumėte svarbių dokumentų, skaitmeninių nuotraukų, kuriose išsaugotos brangios akimirkos, vaizdo įrašų ? skaityti »

2017 m. pirmąjį ketvirtį išpirkos reikalaujančių virusų skaičius išaugo trigubai

Aptiktų mobiliųjų išpirkos reikalaujančių virusų skaičius pasiekė 218 625 per ketvirtį, palyginti su 61 832 ankstesnį ketvirtį. skaityti »

Daugiausiai nuo „WannaCry“ viruso nukentėjo kompiuteriai su „Windows 7“ operacine sistema

Dviejuose iš trijų kompiuterių, nukentėjusių nuo viruso „WannaCry“ atakos, buvo įdiegta operacinė sistema „Windows 7“ be saugumo sistemos atnaujinimų. skaityti »

„Swift“ atidarė kibernetinių grėsmių informacijos tarnybą

Tarptautinė tarpbankinė mokėjimų informacijos perdavimo ir įgyvendinimo sistema „Swift“ atidarė Informacijos mainų ir analizės centrą, skirtą informuoti „Swift“ tinklo bankus apie paskutines kibernetinio saugumo tendencijas. skaityti »

Būkite budrūs: sukurta nauja viruso „WannaCry“ versija

Pranešama, kad viruso „WannaCry“ kūrėjai išleido naują jo versiją, galinčią apeiti jo plitimą stabdantį domeną. skaityti »

Kibernetiniai nusikaltėliai sukūrė tikrą „darbo biržą“ – išpirkos reikalauti gali bet kas

Nuo viruso „WannaCry“ preliminariai nukentėjo daugiau nei 200 tūkst. kompiuterių, esančių 150 šalyse. skaityti »

Po visą pasaulį paplitęs virusas „WannaCry“ laikinai sustabdytas

Virusą „WannaCry“ laikinai sustabdė Didžiosios Britanijos programuotojas. skaityti »

Duomenys telefone: kokios technologijos apsaugos geriausiai?

Išmanusis telefonas mūsų dienomis yra ne tik susisiekimo, fotografavimo, vaizdo įrašų peržiūroms ar pramogoms skirta priemonė. skaityti »

Kas ketvirtam bankui sunku patikrinti interneto bankininkystės klientų tapatybę

Remiantis naujausios Finansų institucijų saugumo rizikos apklausos rezultatais, 24 proc. viso pasaulio bankų, teikdami skaitmeninės ir internetinės bankininkystės paslaugas, patiria sunkumų identifikuojant savo klientus. skaityti »