Įmonių kompiuteriuose – piratinių programų už šimtus tūkstančių litų

Publikuota: 2011 m. birželio 16 d. ketvirtadienis

Š.m. pirmąjį pusmetį programinės įrangos gamintojų asociacijos „Business Software Alliance“ (BSA) iniciatyva atlikti tyrimai parodė, kad vis dar nemažai įmonių naudojasi nelegalia programine produkcija. Patikrinimai rodo, kad dažniausiai piratinės programos aptinkamos reklamos ir projektavimo paslaugas teikiančiose įmonėse, o įmonių naudojamų nelegalios programinės įrangos vertė kartais siekia net 100 tūkstančių litų.

Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kituose Lietuvos miestuose per 2011 m. pirmąjį pusmetį BSA iniciatyva buvo patikrinta arti 20 Lietuvos įmonių. Tikrinimo tikslas buvo nustatyti, ar teisėtai naudojamasi įmonės kompiuteriuose esančia programine įranga. Policijos pareigūnų reidai atskleidė, kad dažnoje įmonėje aptinkama nelegalių programų. Kai kuriose patikrintose bendrovėse nelegalios programinės įrangos vertė siekė pusantro šimto tūkstančių litų. Tarp dažniausiai užfiksuojamų piratinių programų yra „Autodesk AutoCad“, „Adobe Photoshop“, „CorelDraw“, „Microsoft Office“ ir „Microsoft Windows“.  

Įmonių patikrinimus reguliariai atlieka specialiai apmokyti policijos pareigūnai. Įtarus, kad  visa ar dalis programinės įrangos naudojama neteisėtai, kompiuteriai paimami nuodugnesnei ekspertizei. Taip nustatomi nelegaliai naudojamų programų pavadinimai, jos gamintojai ir vertė.

Pasak BSA teisininkų, teisėsaugos pareigūnų atliekami įmonių patikrinimai dėl naudojamos programinės įrangos legalumo atliekami reguliariai.

„Intelektinės nuosavybės apsaugai ateityje skirsime dar daugiau dėmesio, todėl tokie patikrinimai tik dažnės,“ – sakė Lietuvos kriminalinės policijos biuro nusikaltimų tyrimo 2-osios valdybos Intelektinės nuosavybės apsaugos skyriaus viršininkas Robertas Šimulevičius.  

Š.m. gegužės pradžioje BSA pristatyti naujausi tyrimai parodė, kad skirtingai nuo kitų Europos šalių, Lietuvoje pastaraisiais metais piratavimo lygis nemažėjo ir šiuo metu siekia 54 procentus. Pasaulinis kompiuterių programinės įrangos piratavimo tyrimas atskleidė, kad praėjusiais metais Lietuvoje neteisėtai naudojamos kompiuterių programinės įrangos vertė išaugo 22,6 proc. – nuo 31 mln. iki 38 mln. JAV dolerių. Tai yra didžiausias rodiklis  Baltijos šalyse, palyginus su Latvija (30 mln. JAV dolerių) ir Estija (23 mln. JAV dolerių).  

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Per dvejus metus žala dėl nelicencijuotos programinės įrangos naudojimo išaugo beveik tris kartus

Kaip rodo programinės įrangos kūrėjus vienijančio „BSA l The Software Alliance“ (BSA) atstovų duomenys, vien per pirmąjį šių metų ketvirtį Lietuvos teisėsaugos institucijos pradėjo 7 naujas bylas dėl nelicencijuotos BSA narių programinės įrangos naudojimo bendrovių veikloje. skaityti »

Sustabdytas didžiausią grėsmę keliantis „botnet“ tinklas „Gamarue“ (1)

Saugumo sprendimų kompanija ESET drauge su „Microsoft“ tyrėjais, bendradarbiaujant su teisėsaugos agentūromis FTB, „Interpol“, „Europol“ ir kitais kibernetinės apsaugos ekspertais visame pasaulyje, sėkmingai sustabdė daugelį metų internete plitusį kenkėjiškų programų židinį „Gamarue“. skaityti »

Programišiai pergudravo „Google Play“ apsaugos mechanizmus (2)

Aptikta kenkėjiška programa, galinti apeiti programėlių parduotuvės „Google Play“ apsaugos mechanizmus. skaityti »

Sukčiai savo kėslams pasitelkė SEO optimizavimą

Sukčiai pasinaudodami SEO internete platina modifikuotą „Windows Movie Maker“ versiją. skaityti »

Helsinkyje aptarta Lietuvos iniciatyva stiprinti kibernetinės gynybos sritį Europos Sąjungoje

LR Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza susitikime su Suomijos gynybos ministerijos nuolatiniu sekretoriumi Jukka Juusti aptarė Lietuvos ir Suomijos bendradarbiavimą kibernetinės gynybos srityje, skaityti »

Paskelbta apie grėsmę „Wi-Fi“ tinklams: ką reikia žinoti ir kaip apsisaugoti

Spalio 16 dieną belgų mokslininkas Maty Vanhoefas viešai paskelbė apie belaidžio ryšio (angl. Wi-Fi) saugumo spragą, pavadinimu KRACK (angl. Key Reinstallation AttaCK). Ši WPA2 duomenų šifravimo protokolo apsaugos spraga yra visuose apsaugotuose „Wi-Fi“ tinkluose bei juos naudojančiuose įrenginiuose. skaityti »

Mokslininkai pasiūlė Žemę uždengti milžinišku skydu

Mūsų Visatoje yra daugybė pavojų, nuo kurių žmonija turi išmokti apsisaugoti. Nuolat kalbama apie būtinybę išmokti nukreipti asteroidus, tačiau ir be jų galime sulaukti didžiulės grėsmės iš kosmoso. skaityti »

Saugumo ekspertai iš viso pasaulio kviečiami įsilaužti į naftos perdirbimo įmonę

„Kaspersky Lab“ paskelbė tarptautinį saugumo konkursą „Capture the Flag“, kurio dalyviams suteikiama galimybė įsilaužti į naftos perdirbimo įmonę. skaityti »

15 komandų treniruojasi suvaldyti kibernetinius incidentus pratybose „Kibernetinis skydas 2017“

Šių metų spalio 2–4 d. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kituose Lietuvos miestuose įsikūrusios 15 kibernetinio saugumo specialistų komandų treniruojasi atremti ir suvaldyti kibernetinius incidentus. skaityti »

Lietuvos bankas įspėja apie neteisėtus ir rizikingus investavimo pasiūlymus

Pastaruoju metu vis daugiau žmonių skundžiasi nukentėję nuo neteisėtai ir nelegaliai veikiančių investavimo bendrovių. skaityti »

Pirštų atspaudų nuskaitymas – tik gavus sutikimą

Technologijoms sparčiai žengiant į priekį ir populiarėjant tapatybės nustatymui pagal pirštų atspaudus, teisininkai pataria atkreipti ypatingą dėmesį į asmens duomenų apsaugą. skaityti »