Įmonių kompiuteriuose – piratinių programų už šimtus tūkstančių litų

Publikuota: 2011 m. birželio 16 d. ketvirtadienis

Š.m. pirmąjį pusmetį programinės įrangos gamintojų asociacijos „Business Software Alliance“ (BSA) iniciatyva atlikti tyrimai parodė, kad vis dar nemažai įmonių naudojasi nelegalia programine produkcija. Patikrinimai rodo, kad dažniausiai piratinės programos aptinkamos reklamos ir projektavimo paslaugas teikiančiose įmonėse, o įmonių naudojamų nelegalios programinės įrangos vertė kartais siekia net 100 tūkstančių litų.

Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kituose Lietuvos miestuose per 2011 m. pirmąjį pusmetį BSA iniciatyva buvo patikrinta arti 20 Lietuvos įmonių. Tikrinimo tikslas buvo nustatyti, ar teisėtai naudojamasi įmonės kompiuteriuose esančia programine įranga. Policijos pareigūnų reidai atskleidė, kad dažnoje įmonėje aptinkama nelegalių programų. Kai kuriose patikrintose bendrovėse nelegalios programinės įrangos vertė siekė pusantro šimto tūkstančių litų. Tarp dažniausiai užfiksuojamų piratinių programų yra „Autodesk AutoCad“, „Adobe Photoshop“, „CorelDraw“, „Microsoft Office“ ir „Microsoft Windows“.  

Įmonių patikrinimus reguliariai atlieka specialiai apmokyti policijos pareigūnai. Įtarus, kad  visa ar dalis programinės įrangos naudojama neteisėtai, kompiuteriai paimami nuodugnesnei ekspertizei. Taip nustatomi nelegaliai naudojamų programų pavadinimai, jos gamintojai ir vertė.

Pasak BSA teisininkų, teisėsaugos pareigūnų atliekami įmonių patikrinimai dėl naudojamos programinės įrangos legalumo atliekami reguliariai.

„Intelektinės nuosavybės apsaugai ateityje skirsime dar daugiau dėmesio, todėl tokie patikrinimai tik dažnės,“ – sakė Lietuvos kriminalinės policijos biuro nusikaltimų tyrimo 2-osios valdybos Intelektinės nuosavybės apsaugos skyriaus viršininkas Robertas Šimulevičius.  

Š.m. gegužės pradžioje BSA pristatyti naujausi tyrimai parodė, kad skirtingai nuo kitų Europos šalių, Lietuvoje pastaraisiais metais piratavimo lygis nemažėjo ir šiuo metu siekia 54 procentus. Pasaulinis kompiuterių programinės įrangos piratavimo tyrimas atskleidė, kad praėjusiais metais Lietuvoje neteisėtai naudojamos kompiuterių programinės įrangos vertė išaugo 22,6 proc. – nuo 31 mln. iki 38 mln. JAV dolerių. Tai yra didžiausias rodiklis  Baltijos šalyse, palyginus su Latvija (30 mln. JAV dolerių) ir Estija (23 mln. JAV dolerių).  

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Per dvejus metus žala dėl nelicencijuotos programinės įrangos naudojimo išaugo beveik tris kartus

Kaip rodo programinės įrangos kūrėjus vienijančio „BSA l The Software Alliance“ (BSA) atstovų duomenys, vien per pirmąjį šių metų ketvirtį Lietuvos teisėsaugos institucijos pradėjo 7 naujas bylas dėl nelicencijuotos BSA narių programinės įrangos naudojimo bendrovių veikloje. skaityti »

Kriptovaliutą kasantis kenkėjas naudojasi „Microsoft“ saugumo spraga

Nustatytas naujas kenkėjas, kuris pasinaudodamas užkrėstais „Windows“ interneto serveriais kasa virtualią valiutą „Monero“. skaityti »

Pavojingas bankininkystės trojanas vėl siaučia „Google Play“

Šių metų pradžioje aptiktas pavojingas „Android“ bankininkystės trojanas „BankBot“ sugrįžo į „Google Play“ su naujomis kenksmingomis funkcijomis. skaityti »

Interneto paslaugų tiekėjai galėjo dalyvauti šnipinėjimo kampanijose

Paaiškėjo, kad vartotojų šnipinėjimo kampanijose buvo naudojama naujausia gerai žinomos šnipinėjimo programos „FinFisher“, dar vadinamos „FinSpy“, versija. skaityti »

Programišiai „kasė“ virtualią valiutą rusiškose svetainėse

Virtualios valiutos kelia susidomėjimą ne tik siekiantiems užsidirbti vartotojams, bet ir kibernetiniams nusikaltėliams. skaityti »

Lietuva ES valstybėms siūlo kurti karinį Šengeną ir glaudžiau bendradarbiauti kibernetinės gynybos srityje

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis rugsėjo 6-7 dienomis dalyvavo Taline vykusiame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime, kuriame aptarė naująsias ES gynybos iniciatyvas ir praktinius bendradarbiavimo projektus. skaityti »

Piktavaliai pasinaudojo „Facebook“ reklamai platinti

Užpuolikai pasinaudojo „Facebook“ keitimosi žinutėmis programa ir socialine inžinerija kenkėjiškai „JavaScript“ programai platinti skaityti »

Kas skatina kibernetinių nusikaltimų augimą?

Europolo duomenimis, globalus kibernetinių nusikaltimų poveikis šiuo metu yra vertinamas 3 trilijonais JAV dolerių ir viršija pasaulinę narkotikų rinką. skaityti »

Sukčiai pasipelnė iš „WannaCry“ epidemijos

2017 m. antrąjį ketvirtį kibernetiniai nusikaltėliai įsitraukė į šlamštalaiškių platinimą, bandydami pasinaudoti visuomenės baime dėl „WannaCry“ išpirkos reikalaujančių virusų epidemijos gegužę. skaityti »

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mokymų projekto vadovė. skaityti »

Torentų keliami pavojai nuo piratavimo dar neatgrasė

Nepaisant didelio populiarumo tarp vartotojų, torentai išlieka vienu rizikingiausių veiklų internete. skaityti »