Išmanieji telefonai atskleidžia PIN kodo kombinaciją

Publikuota: 2013 m. lapkričio 17 d. sekmadienis

Ar kada nors įsivaizdavote, kad Jūsų išmanusis telefonas gali atskleisti visas Jūsų paslaptis? Kembridžo universiteto mokslininkų sukurtas programinės įrangos paketas tinka visiems „Android“ programinę įrangą turintiems įrenginiams. Nuo šiol PIN kodas gali būti atpažintas naudojantis mikrofonu ir telefonine įmontuota fotokamera. 

Įdiegta programinė įranga „PIN Skimmer“ , aktyvuoja kamerą  ir ji „stebi“ vartotoją veidą. Naudotojo galvos padėtis ir telefono judėjimas – pirmas būdas padedantis išsiaiškinti PIN kodą. Mikrofonas ir paspaudimo garso įrašymas, tai antras žingsnis, kuris identifikuoja skaičių kombinaciją. Programa atpažįsta klaviatūros skleidžiamus garsus, o kamera – telefono padėtį. 

Naudodamiesi universitete paruoštomis darbo analizėmis, bei nulaužimo metodais, mokslininkai nustatė, kad 4 skaitmenų PIN kodas gali būti nulaužtas 50 proc. tikslumu iš penkių bandymų. 8 skaitmenų PIN kodas buvo atrakintas sunkiau: 60 proc. tikslumu iš dešimties bandymų. 

Spėjama, kad naudojantis šia technologija gali prasidėti masinė „nulaužimų banga“. Daugelis vartotojų PIN kodą naudoja tik atrakinti telefonui, bet vis dažniau jis yra naudojamas įvairiose aplikacijose. 

Gera naujiena yra ta, kad viskas šiais laikais yra ištaisoma. PIN kodo fiksavimo metodas gali būti visiškai užblokuotas pakeitus klaviatūros dydį arba naudojant kitą užrakinimo būdą.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Baltijos šalių ir partnerių atstovai stiprino bendradarbiavimą sprendžiant pavojingus kibernetinius incidentus

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte. skaityti »

50 slaptažodžių per valandą: kaip galima sukompromituoti verslo tinklą su 20 JAV dolerių kainuojančiu įrenginiu

„Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė, kad galingą įsilaužimo įrankį per kelias valandas galima sukurti už maždaug 20 JAV dolerių. skaityti »

„Petya“ – ne virusas, o galingas naikinimo ginklas

Pradeda aiškėti, kad Ukrainą atakavęs virusas „Petya“ buvo sukurtas atrodyti kaip išpirkos reikalaujantis kenkėjas, bet pagrindinis jo tikslas buvo naikinti tam tikrų sistemų duomenis, į kurias programišiai nusitaikė tikslingai. skaityti »

Išpirkos reikalaujantys virusai pavojų kelia išsivysčiusioms rinkoms

Išpirkos reikalaujančių virusų platintojai daugiausia dėmesio skiria turtingoms šalims. Išsivysčiusiose rinkose ne tik aukštesnis pajamų lygis, bet ir pažangesnė mobiliojo ir elektroninio mokėjimo infrastruktūra. Pagal skaityti »

Paaiškėjo kompiuterinio viruso „Petya“ plitimo būdas Ukrainoje

Programišiai atakai panaudojo buhalterinės apskaitos programą „M.E.Doc“, kuri yra gana populiari Ukrainoje, naudojama skirtingose industrijose, įskaitant finansines institucijas. skaityti »

Pasaulį atakuoja virusas „Petya“

Birželio 27 d. pasaulį vėl atakavo „WannaCry“ tipo virusas – „Petya“. skaityti »

Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS ir rodyti vartotojams reklamas. skaityti »

Kibernetiniams įsilaužėliams rūpi ne tik pinigai

Internete kasdien pasirodo tūkstančiai naujų virusų atmainų, o didžioji jų dalis išnaudoja jau žinomus, tačiau vartotojų taip ir nepašalintus pažeidžiamumus. skaityti »

Gali pasikartoti „WannaCry“ atakų scenarijus: šįkart taikinyje – „Linux“

Saugumo ekspertai įspėja, kad po globalios „WannaCry“ atakos galime sulaukti dar vienos kenkėjų bangos. skaityti »

Programišiai pasitelkė „Instagram“ savo aukų šnipinėjimui

Kenksminga programa „Turla“ socialiniame tinkle „Instagram“ šnipinėja savo potencialias aukas. skaityti »