Išsiaiškinta, kuriame Europos mieste saugiausia studijuoti

Publikuota: 2014 m. spalio 9 d. ketvirtadienis

Įsibėgėjo mokslo metai ir visi studentai seniai grįžo į savo Alma mater. „Kaspersky Lab“ nutarė išsiaiškinti, ar saugūs miestai, kuriuose įsikūrę garsiausi pasaulio universitetai.

Į apklausą pateko aukštosios mokyklos, kurios yra neabejotinos lyderės nacionaliniu savo šalių lygiu ir užimančios aukščiausias Pasaulio universitetų akademinio reitingo eilutes. Šio reitingo viršūnėje 2014 m. išsidėsčiusios aukštosios mokyklos – tai Harvardo universitetas (nepakeičiamai pirmaujantis sąraše), Kembridžo universitetas (užėmęs penktąją vietą), Šveicarijos Ciuricho aukštoji technikos mokykla (19-a pozicija sąraše), Tokijo universitetas (21-oji vieta) ir Toronto universitetas (išsidėstęs 24-oje sąrašo eilutėje).   

Tačiau palyginus šiuos universitetinius miestus pagal kibernetinių grėsmių skaičių ir užkrėtimo kenkėjiška programine įranga lygį, reitingas apsiverčia tarsi veidrodyje.

Šveicarijos Ciuriche tuo pačiu periodu tinklo ir vietinio užkrėtimo riziką patyrė 27 proc. naudotojų. Toronte, užbaigiančiame pirmaujančių universitetų penketuką, su kibernetinėmis grėsmėmis buvo susidūręs beveik kas penktas naudotojas. O Tokijuje kompiuterinių incidentų skaičius yra du kartus mažesnis: čia 2014 m. užkrėtimo riziką patyrė apie 17 proc. vartotojų.

Ramiausia situacija susiklostė dviejuose Kembridžo universitetuose – Britanijos, to paties pavadinimo universiteto gimtinės, ir Amerikos, priklausančio Bostono miesto aglomeracijai ir esančio faktiškai didžiąja Harvardo universiteto dalimi. Kaip išsiaiškino „Kaspersky Lab“ ekspertai, per pastaruosius 2014 m. mėnesius bendrai 15 proc. Britanijos Kembridžo naudotojų susidūrė su tinklo ir vietinėmis grėsmėmis. Naujajame pasaulyje rodikliai dar žemesni: tik 9 proc. Amerikos Kembridžo naudotojų susidūrė su užkrėtimo internete ar vietinių grėsmių rizika.

„Nedidelis grėsmių skaičius neturi suklaidinti ir sukurti kibernetinės erdvės saugumo iliuzijos. Problema ta, kad kiekvieną dieną bendras kenkėjiškų programų skaičius auga, o jos pačios tampa sudėtingesnės. Apgavikai aktyviai naudoja neuždengtus teisėtos programinės įrangos pažeidžiamumus, apgaudinėja taikydami socialinę inžineriją, vagia asmeninius naudotojų duomenis ir reikalauja pinigų už prieigos prie failo arba viso renginio atkūrimą. Be to, naudotojui pakanka pasigauti vos vieną „Trojos“ virusą – ir jo kompiuterio saugumui bei privataus gyvenimo konfidencialumui gresia pavojus. Būtent todėl mes rekomenduojame taikyti specialius apsaugos sprendimus, galinčius sulaikyti bet kokius užkrėtimus ir užtikrinti vertingų duomenų saugumą“, – aiškina Jurijus Namestnikovas, „Kaspersky Lab“ antivirusų ekspertas.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kriptovaliutą kasantis kenkėjas naudojasi „Microsoft“ saugumo spraga

Nustatytas naujas kenkėjas, kuris pasinaudodamas užkrėstais „Windows“ interneto serveriais kasa virtualią valiutą „Monero“. skaityti »

Pavojingas bankininkystės trojanas vėl siaučia „Google Play“

Šių metų pradžioje aptiktas pavojingas „Android“ bankininkystės trojanas „BankBot“ sugrįžo į „Google Play“ su naujomis kenksmingomis funkcijomis. skaityti »

Interneto paslaugų tiekėjai galėjo dalyvauti šnipinėjimo kampanijose

Paaiškėjo, kad vartotojų šnipinėjimo kampanijose buvo naudojama naujausia gerai žinomos šnipinėjimo programos „FinFisher“, dar vadinamos „FinSpy“, versija. skaityti »

Programišiai „kasė“ virtualią valiutą rusiškose svetainėse

Virtualios valiutos kelia susidomėjimą ne tik siekiantiems užsidirbti vartotojams, bet ir kibernetiniams nusikaltėliams. skaityti »

Lietuva ES valstybėms siūlo kurti karinį Šengeną ir glaudžiau bendradarbiauti kibernetinės gynybos srityje

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis rugsėjo 6-7 dienomis dalyvavo Taline vykusiame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime, kuriame aptarė naująsias ES gynybos iniciatyvas ir praktinius bendradarbiavimo projektus. skaityti »

Piktavaliai pasinaudojo „Facebook“ reklamai platinti

Užpuolikai pasinaudojo „Facebook“ keitimosi žinutėmis programa ir socialine inžinerija kenkėjiškai „JavaScript“ programai platinti skaityti »

Kas skatina kibernetinių nusikaltimų augimą?

Europolo duomenimis, globalus kibernetinių nusikaltimų poveikis šiuo metu yra vertinamas 3 trilijonais JAV dolerių ir viršija pasaulinę narkotikų rinką. skaityti »

Sukčiai pasipelnė iš „WannaCry“ epidemijos

2017 m. antrąjį ketvirtį kibernetiniai nusikaltėliai įsitraukė į šlamštalaiškių platinimą, bandydami pasinaudoti visuomenės baime dėl „WannaCry“ išpirkos reikalaujančių virusų epidemijos gegužę. skaityti »

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mokymų projekto vadovė. skaityti »

Torentų keliami pavojai nuo piratavimo dar neatgrasė

Nepaisant didelio populiarumo tarp vartotojų, torentai išlieka vienu rizikingiausių veiklų internete. skaityti »