Kaip apsaugoti vaikų įrenginius prieš mokyklą?

Publikuota: 2016 m. rugpjūčio 29 d. pirmadienis

Pasiruošimas naujiems mokslo metams netrukus baigsis – jau šią savaitę nuskambės rugsėjo 1-osios skambutis, ir vaikai, nešini naujomis kuprinėmis ir sąsiuviniais, pravers mokyklų duris. Kai kuriems jų tėvai nupirks naują kompiuterį ar telefoną – jei ne mokymuisi ir pamokų ruošimui, tai pramogoms po pamokų. „eScan“ saugumo ekspertai pataria, kaip apsaugoti vaikų įrenginius prieš mokyklą.

Pasak saugumo ekspertų, savo vaikų saugumu besirūpinantiems tėvams pravartu pagalvoti ne tik apie fizinę jų apsaugą, bet ir apsaugą internete, ypač, jei vaikams įduodami nauji įrenginiai, atveriantys naujas galimybes jauniausiems interneto naudotojams.

Pirmiausia tėvams patariama apsaugoti naujus įrenginius jiems skirtomis antivirusinėmis programomis, taip pat aktyvuoti įrenginyje integruotas apsaugos funkcijas, pavyzdžiui, ekrano užrakinimą slaptažodžiu. Kartu su vaiku galima peržiūrėti kompiuteryje ar išmaniajame telefone įdiegtas programas – nereikalingas ir nenaudojamas programas patariama pašalinti, o likusias būtinai atnaujinti.

Jei vaikas atsisiuntė ir įsidiegė įvairių žaidimų ar kitų pramoginio turinio programėlių, patariama patikrinti, ar jos visos yra legalios, atsisiųstos iš oficialių ir patikimų programėlių parduotuvių. Naudodami nelegalią programą gal ir sutaupysite keletą eurų, bet tuo pačiu galite įsidiegti virusų ir kitų kenkėjų.

„eScan“ saugumo ekspertai rekomenduoja tėvams kalbėtis su vaikais apie slaptažodžių svarbą ir saugų jų naudojimą: išmokykite savo vaikus kurti sudėtingus slaptažodžius arba naudotis slaptažodžių valdymo įrankiais. Būtina vaikus įspėti, kad jie nesidalintų savo slaptažodžiais su kitais žmonėmis.

Į pagalbą saugant vaikus internete galima pasitelkti ir papildomus įrankius, kaip tėvų kontrolės programėlės ar tokias apsaugos funkcijas turinčias antivirusines programas – blokuodami netinkamo turinio svetaines ir stebėdami, kokiuose puslapiuose lankosi vaikai, tėvai gali laiku užkirsti kelią galimiems pavojams.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Gemalto“ sustiprins „Samsung Pay“ saugumą

Saugumo sprendimų lyderė „Gemalto“ įdiegs papildomas apsaugos priemones į išmaniuosius telefonus „Samsung Galaxy S8“ skaityti »

Valandų valandos išmaniojo ekrane: kaip išsaugoti sveikas akis?

Vargu ar valandų skaičių, praleistą žiūrint į išmaniojo ekraną, pavyks sumažinti, todėl labai svarbu apsaugoti regėjimą. skaityti »

Lietuviams sunku išsiskirti su nebenaudojamais telefonais

Ekspertai atkreipia dėmesį saugumo dėlei namie esančius nebenaudojamus elektronikos prietaisus reguliariai patikrinti. skaityti »

„American Express“ ir „Visa“ kovos prieš sukčiavimus

„American Express“ ir „Visa“ paskelbė apie bekontakčių operacijų pokyčius, siekiant sustiprinti operacijų apsaugą. skaityti »

Kiekvienas išmaniojo įrenginio naudotojas privalo išmanyti skaitmeninę higieną

Išmaniuosiuose telefonuose, planšetiniuose kompiuteriuose ir kompiuteriuose nuolat didėja saugomos informacijos apimtis, tai kelia riziką dėl prastos naudotojų skaitmeninės higienos. skaityti »

„Windows 10“ palaikys interneto bankininkystės biometrijos sistemą

Didžiosios Britanijos bankas „Lloyds“, bendradarbiaudamas su „Microsoft“, ketina įdiegti veidų ir pirštų atspaudų atpažinimo technologiją interneto bankininkystėje. skaityti »

Kroviklis gali stebėti namus

Sukurtas įrenginys, vienu metu atliekantis elektroninių prietaisų kroviklio ir vaizdo stebėjimo kameros funkcijas. skaityti »

„Mastercard“ įsigijo apsaugos sistemų bendrovę „NuData Security“

Tarptautinė mokėjimo sistema „Mastecard“ įsigijo apsaugos sistemų bendrovę „NuData Security“. skaityti »

Londono oro uoste nebereikės pasų

Londono oro uoste Heathrow pradėta testuoti veidų atpažinimo sistema. skaityti »

Interneto svetainės išsiaiškins robotus nepastebimai

„Google“ paskelbė patobulinusi identifikacijos mechanizmą „reCAPTCHA“, gebantį skirti tikrus interneto naudotojus nuo interneto robotų. skaityti »