Kaip planšetę padaryti saugią vaikams?

Publikuota: 2014 m. gruodžio 22 d. pirmadienis

Vis daugiau vaikų ir paauglių per Kalėdų ir Naujųjų metų šventes svajoja apie vieną ar kitą įrenginį. Tačiau tėvai atžalai pirkdami išmanųjį telefoną, planšetę ar nešiojamąjį kompiuterį privalo atminti, kad nekontroliuojami vaikai su įvairiais įrenginiais rankose ateityje gali sukelti nemažai problemų. „Kaspersky Lab“ ekspertai dalijasi patarimais, kaip „iPad“ paversti ne tik geidžiama, bet ir saugia dovana vaikams.

„iPad“ nustatymuose yra mažų gudrybių, kurios padės apsaugoti vaiką nuo pernelyg didelio susidomėjimo planšete ir netinkamo turinio, o tėvų piniginę – nuo netikėtų išlaidų.

Pirmiausia būtina pašalinti galimybę netyčia patekti į internetą. Skaityti dar nemokantys vaikai, netyčia paleidę naršyklę, gali pamatyti nevaikišką turinį. Kad to išvengtume, reikia „iOS“ nustatymuose rasti skyrių „Apribojimai“, kuriame yra išjungiklis „Safari“. Kai vaikai paaugs, bus galima jiems įdiegti specialią naršyklę, kurioje yra tinkamo turinio filtras. Jų netrūksta „App Store“, pavyzdžiui, „Kaspersky Safe Browser“.

Mobiliosios programėlės, ypač nemokami vaikų žaidimai, beveik visada turi vadinamųjų pirkinių. Vaikai gali iššvaistyti nemažas lėšas iš tėvų banko sąskaitos, jei nebus išjungta funkcija „Įtraukti pirkiniai“, kuri taip pat yra skyriuje „Apribojimai“.

Sudėtingiausias klausimas tėvams – kaip apriboti vaiko naudojimosi planšete  laiką. Anksčiau ši užduotis buvo sprendžiama taikant išorines programėles, bet tai buvo neefektyvu. Dabar „iOS 8“ nustatymų grupėje „Gidas prieiga“ atsirado įtraukta funkcija „Laiko limitas“. Šiuo instrumentu galima nustatyti planšetės darbo laiką, jam praėjus ekranas bus blokuojamas.

Galiausiai paskutinis patarimas – stenkitės nesinaudoti vaiko planšetės dirbdami ir bendraudami socialiniuose tinkluose. Nežinodamas ar juokais vaikas gali išsiųsti elektroninį laišką jūsų vardu, paskelbti nuotrauką „Facebook“ arba parašyti žinutę „Twitter“.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Baltijos šalių ir partnerių atstovai stiprino bendradarbiavimą sprendžiant pavojingus kibernetinius incidentus

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte. skaityti »

50 slaptažodžių per valandą: kaip galima sukompromituoti verslo tinklą su 20 JAV dolerių kainuojančiu įrenginiu

„Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė, kad galingą įsilaužimo įrankį per kelias valandas galima sukurti už maždaug 20 JAV dolerių. skaityti »

„Petya“ – ne virusas, o galingas naikinimo ginklas

Pradeda aiškėti, kad Ukrainą atakavęs virusas „Petya“ buvo sukurtas atrodyti kaip išpirkos reikalaujantis kenkėjas, bet pagrindinis jo tikslas buvo naikinti tam tikrų sistemų duomenis, į kurias programišiai nusitaikė tikslingai. skaityti »

Išpirkos reikalaujantys virusai pavojų kelia išsivysčiusioms rinkoms

Išpirkos reikalaujančių virusų platintojai daugiausia dėmesio skiria turtingoms šalims. Išsivysčiusiose rinkose ne tik aukštesnis pajamų lygis, bet ir pažangesnė mobiliojo ir elektroninio mokėjimo infrastruktūra. Pagal skaityti »

Paaiškėjo kompiuterinio viruso „Petya“ plitimo būdas Ukrainoje

Programišiai atakai panaudojo buhalterinės apskaitos programą „M.E.Doc“, kuri yra gana populiari Ukrainoje, naudojama skirtingose industrijose, įskaitant finansines institucijas. skaityti »

Pasaulį atakuoja virusas „Petya“

Birželio 27 d. pasaulį vėl atakavo „WannaCry“ tipo virusas – „Petya“. skaityti »

Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS ir rodyti vartotojams reklamas. skaityti »

Kibernetiniams įsilaužėliams rūpi ne tik pinigai

Internete kasdien pasirodo tūkstančiai naujų virusų atmainų, o didžioji jų dalis išnaudoja jau žinomus, tačiau vartotojų taip ir nepašalintus pažeidžiamumus. skaityti »

Gali pasikartoti „WannaCry“ atakų scenarijus: šįkart taikinyje – „Linux“

Saugumo ekspertai įspėja, kad po globalios „WannaCry“ atakos galime sulaukti dar vienos kenkėjų bangos. skaityti »

Programišiai pasitelkė „Instagram“ savo aukų šnipinėjimui

Kenksminga programa „Turla“ socialiniame tinkle „Instagram“ šnipinėja savo potencialias aukas. skaityti »