Kalėdiniai sveikinimai – „dovana“ nuo programišių

Publikuota: 2012 m. gruodžio 18 d. antradienis

Šiuolaikinės Kalėdų šventės neįmanoma įsivaizduoti be technologijų. Dauguma jau pamiršo, kaip atrodo popierinis atvirukas, ir siunčia tik elektroninius. Būkite atidūs: tokiu metu sukčiai labai aktyviai siuntinėja elektroninius sveikinimo laiškus, kuriuose apstu grėsmingų „dovanų“, tokių kaip Trojos ir kiti virusai. „Kaspersky Lab“ parengė patarimus, kurie padės apsisaugoti nuo internetinių chuliganų.

Šventėmis džiaukitės atsargiai!

Netgi paprastas elektroninis laiškas gali sukelti rimtų padarinių, nes programišiai paprastai naudojasi dviem kenkėjiškų failų pateikimo metodais. Pats lengviausias būdas – pridėti užkrėstą failą prie sveikinimo laiško. Tad jūs negailestingai šalinkite tokius pranešimus!

Antras variantas – tai nuoroda, kuri tariamai atverčia atviruką. Paprastai ji atverčia tinklalapį su kenkėjiškomis programomis, kurios ieškos interneto naršyklės ir vartotojo kompiuterio operacinės sistemos silpnųjų vietų. Dažnai užkrėsti atvirukai siūlo įdiegti „Flash Player“, „kad būtų teisingai parodytas pranešimo turinys“. Kai vartotojas bando įdiegti siūlomą programą, virusas savarankiškai patenka į kompiuterį ir pereina į didžiulį virusų kiekį turintį tinklalapį.

Apsisaugokite nuo pavojaus

Norint apsisaugoti nereikia trinti visų elektroninių pranešimų ir vėl naudotis tik popieriniais atvirukais. Šiais laikais su sukčiais kovojama įvairiais būdais. Pirmiausia įsitikinkite, kad Jūsų kompiuteris apsaugotas šiuolaikiniu atnaujintu antivirusu – jis išgaudys kenkėjiškas programas joms dar nespėjus patekti į elektroninį paštą. Tokiais atvejais būtinas antivirusas, turintis saugios peržiūros „Safe Run Mode“ funkciją, kuri veikia kaip nematoma siena, patikimai apsauganti kompiuterį nuo programų, nieko bendra neturinčių su atliekama užduotimi. Antra, aiškiai mąstykite ir būkite budrūs. Jei Jūs gavote sveikinimą iš nepažįstamo žmogaus, vis dėlto neverta jo atsiversti.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„No More Ransom“ iniciatyva: daugiau nei 28 000 iššifruotų įrenginių

Prieš metus, 2016 m. liepos 25 d., Nyderlandų nacionalinė policija, Europolas, „McAfee“ ir „Kaspersky Lab“ pradėjo iniciatyvą „No More Ransom initiative“. skaityti »

Naujas pavojingas bankinis „Trojos“ virusas pasirengęs pulti

„Kaspersky Lab“ ekspertai aptiko „NukeBot“ – naują kenkėjišką programą, kuri skirta vogti internetinės bankininkystės klientų duomenis. skaityti »

Dėmesio: plinta apgaulingos SMS žinutės

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba informuoja, kad šiuo metu Lietuvoje plinta SMS pranešimai, kuriais piktavaliai siekia išgauti prisijungimo prie el. bankininkystės duomenis. skaityti »

Darbuotojų identifikacijai po oda įsiuvami lustai

Dvi įmonės jau eksperimentuoja savo darbuotojams po oda įsiūdamos mikroschemas. skaityti »

Ar pildosi 2017 m. saugumo prognozės?

Panašu, kad ekspertai nesuklydo prognozuodami išpirkos reikalaujančių kenkėjų gausą ir kitas saugumo grėsmes šiems metams. skaityti »

„Kaspersky Lab“ švenčia 20 metų jubiliejų

1989 m. jaunas programinės įrangos inžinierius nustatė, kad jo kompiuterį užpuolė nežinomas „Cascade“ virusas. Tas inžinierius – tai Eugenijus Kaspersky. skaityti »

„Mastercard“ investuoja į dirbtinio intelekto technologijas

„Mastercard“ įsigijo dirbtinio intelekto technologijas kuriančią įmonę „Brighterion“. skaityti »

Kibernetinio saugumo taryboje aptartas Nacionalinės kibernetinio saugumo strategijos rengimas

Liepos 12 d. įvyko jau penktasis nuo 2015 m. egzistuojančios Kibernetinio saugumo tarybos, vadovaujamos Tarybos pirmininko – Krašto apsaugos viceministro Edvino Kerzos – posėdis. skaityti »

Socialiniai tinklai darbe – kaip užtikrinti įmonės saugumą?

Remiantis „Cisco“ ataskaita, masinę auditoriją sutraukiantys internetiniai puslapiai, taip pat ir socialiniai tinklai, kelia ženklią grėsmę verslo duomenų saugumui. skaityti »

Interneto bankininkystės saugumo incidentai bankams kainuoja 1,8 mln. JAV dolerių

61 proc. kibernetinio saugumo incidentų, susijusių su internetine bankininkyste, puolamoms institucijoms pridaro papildomų išlaidų, įskaitant duomenų, prekių ženklo ar įmonės reputacijos praradimą, konfidencialios informacijos nutekėjimą ir t. t. skaityti »