Kalėdiniai sveikinimai – „dovana“ nuo programišių

Publikuota: 2012 m. gruodžio 18 d. antradienis

Šiuolaikinės Kalėdų šventės neįmanoma įsivaizduoti be technologijų. Dauguma jau pamiršo, kaip atrodo popierinis atvirukas, ir siunčia tik elektroninius. Būkite atidūs: tokiu metu sukčiai labai aktyviai siuntinėja elektroninius sveikinimo laiškus, kuriuose apstu grėsmingų „dovanų“, tokių kaip Trojos ir kiti virusai. „Kaspersky Lab“ parengė patarimus, kurie padės apsisaugoti nuo internetinių chuliganų.

Šventėmis džiaukitės atsargiai!

Netgi paprastas elektroninis laiškas gali sukelti rimtų padarinių, nes programišiai paprastai naudojasi dviem kenkėjiškų failų pateikimo metodais. Pats lengviausias būdas – pridėti užkrėstą failą prie sveikinimo laiško. Tad jūs negailestingai šalinkite tokius pranešimus!

Antras variantas – tai nuoroda, kuri tariamai atverčia atviruką. Paprastai ji atverčia tinklalapį su kenkėjiškomis programomis, kurios ieškos interneto naršyklės ir vartotojo kompiuterio operacinės sistemos silpnųjų vietų. Dažnai užkrėsti atvirukai siūlo įdiegti „Flash Player“, „kad būtų teisingai parodytas pranešimo turinys“. Kai vartotojas bando įdiegti siūlomą programą, virusas savarankiškai patenka į kompiuterį ir pereina į didžiulį virusų kiekį turintį tinklalapį.

Apsisaugokite nuo pavojaus

Norint apsisaugoti nereikia trinti visų elektroninių pranešimų ir vėl naudotis tik popieriniais atvirukais. Šiais laikais su sukčiais kovojama įvairiais būdais. Pirmiausia įsitikinkite, kad Jūsų kompiuteris apsaugotas šiuolaikiniu atnaujintu antivirusu – jis išgaudys kenkėjiškas programas joms dar nespėjus patekti į elektroninį paštą. Tokiais atvejais būtinas antivirusas, turintis saugios peržiūros „Safe Run Mode“ funkciją, kuri veikia kaip nematoma siena, patikimai apsauganti kompiuterį nuo programų, nieko bendra neturinčių su atliekama užduotimi. Antra, aiškiai mąstykite ir būkite budrūs. Jei Jūs gavote sveikinimą iš nepažįstamo žmogaus, vis dėlto neverta jo atsiversti.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Baltijos šalių ir partnerių atstovai stiprino bendradarbiavimą sprendžiant pavojingus kibernetinius incidentus

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte. skaityti »

50 slaptažodžių per valandą: kaip galima sukompromituoti verslo tinklą su 20 JAV dolerių kainuojančiu įrenginiu

„Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė, kad galingą įsilaužimo įrankį per kelias valandas galima sukurti už maždaug 20 JAV dolerių. skaityti »

„Petya“ – ne virusas, o galingas naikinimo ginklas

Pradeda aiškėti, kad Ukrainą atakavęs virusas „Petya“ buvo sukurtas atrodyti kaip išpirkos reikalaujantis kenkėjas, bet pagrindinis jo tikslas buvo naikinti tam tikrų sistemų duomenis, į kurias programišiai nusitaikė tikslingai. skaityti »

Išpirkos reikalaujantys virusai pavojų kelia išsivysčiusioms rinkoms

Išpirkos reikalaujančių virusų platintojai daugiausia dėmesio skiria turtingoms šalims. Išsivysčiusiose rinkose ne tik aukštesnis pajamų lygis, bet ir pažangesnė mobiliojo ir elektroninio mokėjimo infrastruktūra. Pagal skaityti »

Paaiškėjo kompiuterinio viruso „Petya“ plitimo būdas Ukrainoje

Programišiai atakai panaudojo buhalterinės apskaitos programą „M.E.Doc“, kuri yra gana populiari Ukrainoje, naudojama skirtingose industrijose, įskaitant finansines institucijas. skaityti »

Pasaulį atakuoja virusas „Petya“

Birželio 27 d. pasaulį vėl atakavo „WannaCry“ tipo virusas – „Petya“. skaityti »

Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS ir rodyti vartotojams reklamas. skaityti »

Kibernetiniams įsilaužėliams rūpi ne tik pinigai

Internete kasdien pasirodo tūkstančiai naujų virusų atmainų, o didžioji jų dalis išnaudoja jau žinomus, tačiau vartotojų taip ir nepašalintus pažeidžiamumus. skaityti »

Gali pasikartoti „WannaCry“ atakų scenarijus: šįkart taikinyje – „Linux“

Saugumo ekspertai įspėja, kad po globalios „WannaCry“ atakos galime sulaukti dar vienos kenkėjų bangos. skaityti »

Programišiai pasitelkė „Instagram“ savo aukų šnipinėjimui

Kenksminga programa „Turla“ socialiniame tinkle „Instagram“ šnipinėja savo potencialias aukas. skaityti »