Kalėdiniai sveikinimai – „dovana“ nuo programišių

Publikuota: 2012 m. gruodžio 18 d. antradienis

Šiuolaikinės Kalėdų šventės neįmanoma įsivaizduoti be technologijų. Dauguma jau pamiršo, kaip atrodo popierinis atvirukas, ir siunčia tik elektroninius. Būkite atidūs: tokiu metu sukčiai labai aktyviai siuntinėja elektroninius sveikinimo laiškus, kuriuose apstu grėsmingų „dovanų“, tokių kaip Trojos ir kiti virusai. „Kaspersky Lab“ parengė patarimus, kurie padės apsisaugoti nuo internetinių chuliganų.

Šventėmis džiaukitės atsargiai!

Netgi paprastas elektroninis laiškas gali sukelti rimtų padarinių, nes programišiai paprastai naudojasi dviem kenkėjiškų failų pateikimo metodais. Pats lengviausias būdas – pridėti užkrėstą failą prie sveikinimo laiško. Tad jūs negailestingai šalinkite tokius pranešimus!

Antras variantas – tai nuoroda, kuri tariamai atverčia atviruką. Paprastai ji atverčia tinklalapį su kenkėjiškomis programomis, kurios ieškos interneto naršyklės ir vartotojo kompiuterio operacinės sistemos silpnųjų vietų. Dažnai užkrėsti atvirukai siūlo įdiegti „Flash Player“, „kad būtų teisingai parodytas pranešimo turinys“. Kai vartotojas bando įdiegti siūlomą programą, virusas savarankiškai patenka į kompiuterį ir pereina į didžiulį virusų kiekį turintį tinklalapį.

Apsisaugokite nuo pavojaus

Norint apsisaugoti nereikia trinti visų elektroninių pranešimų ir vėl naudotis tik popieriniais atvirukais. Šiais laikais su sukčiais kovojama įvairiais būdais. Pirmiausia įsitikinkite, kad Jūsų kompiuteris apsaugotas šiuolaikiniu atnaujintu antivirusu – jis išgaudys kenkėjiškas programas joms dar nespėjus patekti į elektroninį paštą. Tokiais atvejais būtinas antivirusas, turintis saugios peržiūros „Safe Run Mode“ funkciją, kuri veikia kaip nematoma siena, patikimai apsauganti kompiuterį nuo programų, nieko bendra neturinčių su atliekama užduotimi. Antra, aiškiai mąstykite ir būkite budrūs. Jei Jūs gavote sveikinimą iš nepažįstamo žmogaus, vis dėlto neverta jo atsiversti.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Kaspersky Lab“ pristatė apsaugos priemonę „Windows“ ir „Mac“ kompiuteriams

„Kaspersky Lab“ pristatė saugaus ryšio sprendimą, skirtą „Windows“ ir „Mac“ kompiuteriams šifruoti duomenų srautus. skaityti »

Ką daryti, kad jūsų kompiuteris nereikalautų išpirkos?

Kaip jaustumėtės, jei vieną rytą netektumėte svarbių dokumentų, skaitmeninių nuotraukų, kuriose išsaugotos brangios akimirkos, vaizdo įrašų ? skaityti »

2017 m. pirmąjį ketvirtį išpirkos reikalaujančių virusų skaičius išaugo trigubai

Aptiktų mobiliųjų išpirkos reikalaujančių virusų skaičius pasiekė 218 625 per ketvirtį, palyginti su 61 832 ankstesnį ketvirtį. skaityti »

Daugiausiai nuo „WannaCry“ viruso nukentėjo kompiuteriai su „Windows 7“ operacine sistema

Dviejuose iš trijų kompiuterių, nukentėjusių nuo viruso „WannaCry“ atakos, buvo įdiegta operacinė sistema „Windows 7“ be saugumo sistemos atnaujinimų. skaityti »

„Swift“ atidarė kibernetinių grėsmių informacijos tarnybą

Tarptautinė tarpbankinė mokėjimų informacijos perdavimo ir įgyvendinimo sistema „Swift“ atidarė Informacijos mainų ir analizės centrą, skirtą informuoti „Swift“ tinklo bankus apie paskutines kibernetinio saugumo tendencijas. skaityti »

Būkite budrūs: sukurta nauja viruso „WannaCry“ versija

Pranešama, kad viruso „WannaCry“ kūrėjai išleido naują jo versiją, galinčią apeiti jo plitimą stabdantį domeną. skaityti »

Kibernetiniai nusikaltėliai sukūrė tikrą „darbo biržą“ – išpirkos reikalauti gali bet kas

Nuo viruso „WannaCry“ preliminariai nukentėjo daugiau nei 200 tūkst. kompiuterių, esančių 150 šalyse. skaityti »

Po visą pasaulį paplitęs virusas „WannaCry“ laikinai sustabdytas

Virusą „WannaCry“ laikinai sustabdė Didžiosios Britanijos programuotojas. skaityti »

Duomenys telefone: kokios technologijos apsaugos geriausiai?

Išmanusis telefonas mūsų dienomis yra ne tik susisiekimo, fotografavimo, vaizdo įrašų peržiūroms ar pramogoms skirta priemonė. skaityti »

Kas ketvirtam bankui sunku patikrinti interneto bankininkystės klientų tapatybę

Remiantis naujausios Finansų institucijų saugumo rizikos apklausos rezultatais, 24 proc. viso pasaulio bankų, teikdami skaitmeninės ir internetinės bankininkystės paslaugas, patiria sunkumų identifikuojant savo klientus. skaityti »