Kas bendro tarp Europolo ir Interpolo? „Kaspersky Lab“ technologijos ir ekspertizė

Publikuota: 2014 m. spalio 6 d. pirmadienis

„Kaspersky Lab“ bendradarbiavimas su Interpolu ir Europolu kovojant su kibernetiniu nusikalstamumu pereina į naują lygį. Rugsėjo 30 d. Eugenijus Kaspersky ir Ronaldas Noublas (Ronald Noble), Interpolo generalinis sekretorius, pasirašė sutartį, pagal kurią „Kaspersky Lab“ teiks savo produktus ir ekspertizę Interpolo specialiajam padaliniui Singapūre, tiriančiam nusikaltimus aukštųjų technologijų srityje. Be to, Eugenijus Kaspersky kartu su Troelsu Oertingu (Troels Oerting), Europos kovos su elektroniniu nusikalstamumu centro, priklausančio Europolui, direktoriumi, pasirašė memorandumą, kuris taps glaudesnio „Kaspersky Lab“ ir Europos Sąjungos teisėsaugos institucijos bendradarbiavimo pagrindu. Pasirašymo ceremonijos vyko Singapūre, kur nuo spalio 1­­–3 d. vyko Interpolo ir Europolo konferencija, skirta kibernetiniam nusikalstamumui pažaboti.

„Mūsų partnerystė su Interpolu ir Europolu – tai svarbus etapas tarptautinės kovos su kibernetiniu nusikalstamumu istorijoje ir unikalus visos pramonės laimėjimas. Toks privačių bendrovių bendradarbiavimas su valstybinėmis organizacijomis labai reikalingas priešinantis nuolat augančioms kibernetinėms grėsmėms ir tiesiogiai atitinka mūsų misiją gelbėti pasaulį. Didėjant rizikų, su kuriomis mes susiduriame dėl interneto ir informacinių technologijų plėtros, mastui ir sudėtingumui, mums būtina sujungti pajėgas su valstybinėmis ir tarptautinėmis institucijomis, taip pat kitomis privataus sektoriaus bendrovėmis“, – pabrėžė Eugenijus Kaspersky.

„Kaspersky Lab“ su Interpolu bendradarbiauja nuo 2013 m. balandžio. Pagal naują sutartį bendrovė teiks paslaugas ir ekspertizę grėsmėms aptikti, taip pat technologinę bazę kuriant specialaus Interpolo padalinio skaitmeninės kriminalistikos laboratoriją ir palaikant kitas naujo centro funkcijas. „Kaspersky Lab“ mokys Interpolo kariškius ir dalysis patirtimi analizuojant kenkėjiškas programas, skaitmeninius pėdsakus ir įrodymus, taip pat tiriant finansines grėsmes. Be to, vienas iš geriausių bendrovės antivirusų analitikų laikinai dirbs specialiajame Interpolo padalinyje.

„Sudėtingos ir nuolat evoliucionuojančios kibernetinės grėsmės reikalauja didelės techninės patirties, todėl su kibernetiniu nusikalstamumu kovojančioms teisėsaugos institucijoms labai svarbi įvairių sektorių specialistų pagalba. Interpolo ir „Kaspersky Lab“ sutartis – rimtas žingsnis vienijant pajėgas kovai su kibernetiniu nusikalstamumu. Tai įrodo, kad mes siūlome šiuolaikiškiausias saugumo užtikrinimo priemones“, – komentuoja Ronaldas Noublas.

Po ceremonijos Troelsas Oertingas abibendrino: „Tokie memorandumai – mūsų bendradarbiavimo su „Kaspersky Lab“ ribų plėtros užtikrinimas. Bendradarbiaudami siekiame išvengti kibernetinio saugumo incidentų Europoje ir už jos ribų. Labai svarbu sujungti mūsų pajėgas ir dalytis patirtimi bei žiniomis, kad pasiektume bendro tikslo – laisvos, skaidrios ir kartu saugios kibernetinės erdvės. Mes ką tik žengėme dar vieną didelį žingsnį šia kryptimi!“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kriptovaliutą kasantis kenkėjas naudojasi „Microsoft“ saugumo spraga

Nustatytas naujas kenkėjas, kuris pasinaudodamas užkrėstais „Windows“ interneto serveriais kasa virtualią valiutą „Monero“. skaityti »

Pavojingas bankininkystės trojanas vėl siaučia „Google Play“

Šių metų pradžioje aptiktas pavojingas „Android“ bankininkystės trojanas „BankBot“ sugrįžo į „Google Play“ su naujomis kenksmingomis funkcijomis. skaityti »

Interneto paslaugų tiekėjai galėjo dalyvauti šnipinėjimo kampanijose

Paaiškėjo, kad vartotojų šnipinėjimo kampanijose buvo naudojama naujausia gerai žinomos šnipinėjimo programos „FinFisher“, dar vadinamos „FinSpy“, versija. skaityti »

Programišiai „kasė“ virtualią valiutą rusiškose svetainėse

Virtualios valiutos kelia susidomėjimą ne tik siekiantiems užsidirbti vartotojams, bet ir kibernetiniams nusikaltėliams. skaityti »

Lietuva ES valstybėms siūlo kurti karinį Šengeną ir glaudžiau bendradarbiauti kibernetinės gynybos srityje

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis rugsėjo 6-7 dienomis dalyvavo Taline vykusiame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime, kuriame aptarė naująsias ES gynybos iniciatyvas ir praktinius bendradarbiavimo projektus. skaityti »

Piktavaliai pasinaudojo „Facebook“ reklamai platinti

Užpuolikai pasinaudojo „Facebook“ keitimosi žinutėmis programa ir socialine inžinerija kenkėjiškai „JavaScript“ programai platinti skaityti »

Kas skatina kibernetinių nusikaltimų augimą?

Europolo duomenimis, globalus kibernetinių nusikaltimų poveikis šiuo metu yra vertinamas 3 trilijonais JAV dolerių ir viršija pasaulinę narkotikų rinką. skaityti »

Sukčiai pasipelnė iš „WannaCry“ epidemijos

2017 m. antrąjį ketvirtį kibernetiniai nusikaltėliai įsitraukė į šlamštalaiškių platinimą, bandydami pasinaudoti visuomenės baime dėl „WannaCry“ išpirkos reikalaujančių virusų epidemijos gegužę. skaityti »

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mokymų projekto vadovė. skaityti »

Torentų keliami pavojai nuo piratavimo dar neatgrasė

Nepaisant didelio populiarumo tarp vartotojų, torentai išlieka vienu rizikingiausių veiklų internete. skaityti »