Kas bendro tarp Europolo ir Interpolo? „Kaspersky Lab“ technologijos ir ekspertizė

Publikuota: 2014 m. spalio 6 d. pirmadienis

„Kaspersky Lab“ bendradarbiavimas su Interpolu ir Europolu kovojant su kibernetiniu nusikalstamumu pereina į naują lygį. Rugsėjo 30 d. Eugenijus Kaspersky ir Ronaldas Noublas (Ronald Noble), Interpolo generalinis sekretorius, pasirašė sutartį, pagal kurią „Kaspersky Lab“ teiks savo produktus ir ekspertizę Interpolo specialiajam padaliniui Singapūre, tiriančiam nusikaltimus aukštųjų technologijų srityje. Be to, Eugenijus Kaspersky kartu su Troelsu Oertingu (Troels Oerting), Europos kovos su elektroniniu nusikalstamumu centro, priklausančio Europolui, direktoriumi, pasirašė memorandumą, kuris taps glaudesnio „Kaspersky Lab“ ir Europos Sąjungos teisėsaugos institucijos bendradarbiavimo pagrindu. Pasirašymo ceremonijos vyko Singapūre, kur nuo spalio 1­­–3 d. vyko Interpolo ir Europolo konferencija, skirta kibernetiniam nusikalstamumui pažaboti.

„Mūsų partnerystė su Interpolu ir Europolu – tai svarbus etapas tarptautinės kovos su kibernetiniu nusikalstamumu istorijoje ir unikalus visos pramonės laimėjimas. Toks privačių bendrovių bendradarbiavimas su valstybinėmis organizacijomis labai reikalingas priešinantis nuolat augančioms kibernetinėms grėsmėms ir tiesiogiai atitinka mūsų misiją gelbėti pasaulį. Didėjant rizikų, su kuriomis mes susiduriame dėl interneto ir informacinių technologijų plėtros, mastui ir sudėtingumui, mums būtina sujungti pajėgas su valstybinėmis ir tarptautinėmis institucijomis, taip pat kitomis privataus sektoriaus bendrovėmis“, – pabrėžė Eugenijus Kaspersky.

„Kaspersky Lab“ su Interpolu bendradarbiauja nuo 2013 m. balandžio. Pagal naują sutartį bendrovė teiks paslaugas ir ekspertizę grėsmėms aptikti, taip pat technologinę bazę kuriant specialaus Interpolo padalinio skaitmeninės kriminalistikos laboratoriją ir palaikant kitas naujo centro funkcijas. „Kaspersky Lab“ mokys Interpolo kariškius ir dalysis patirtimi analizuojant kenkėjiškas programas, skaitmeninius pėdsakus ir įrodymus, taip pat tiriant finansines grėsmes. Be to, vienas iš geriausių bendrovės antivirusų analitikų laikinai dirbs specialiajame Interpolo padalinyje.

„Sudėtingos ir nuolat evoliucionuojančios kibernetinės grėsmės reikalauja didelės techninės patirties, todėl su kibernetiniu nusikalstamumu kovojančioms teisėsaugos institucijoms labai svarbi įvairių sektorių specialistų pagalba. Interpolo ir „Kaspersky Lab“ sutartis – rimtas žingsnis vienijant pajėgas kovai su kibernetiniu nusikalstamumu. Tai įrodo, kad mes siūlome šiuolaikiškiausias saugumo užtikrinimo priemones“, – komentuoja Ronaldas Noublas.

Po ceremonijos Troelsas Oertingas abibendrino: „Tokie memorandumai – mūsų bendradarbiavimo su „Kaspersky Lab“ ribų plėtros užtikrinimas. Bendradarbiaudami siekiame išvengti kibernetinio saugumo incidentų Europoje ir už jos ribų. Labai svarbu sujungti mūsų pajėgas ir dalytis patirtimi bei žiniomis, kad pasiektume bendro tikslo – laisvos, skaidrios ir kartu saugios kibernetinės erdvės. Mes ką tik žengėme dar vieną didelį žingsnį šia kryptimi!“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„No More Ransom“ iniciatyva: daugiau nei 28 000 iššifruotų įrenginių

Prieš metus, 2016 m. liepos 25 d., Nyderlandų nacionalinė policija, Europolas, „McAfee“ ir „Kaspersky Lab“ pradėjo iniciatyvą „No More Ransom initiative“. skaityti »

Naujas pavojingas bankinis „Trojos“ virusas pasirengęs pulti

„Kaspersky Lab“ ekspertai aptiko „NukeBot“ – naują kenkėjišką programą, kuri skirta vogti internetinės bankininkystės klientų duomenis. skaityti »

Dėmesio: plinta apgaulingos SMS žinutės

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba informuoja, kad šiuo metu Lietuvoje plinta SMS pranešimai, kuriais piktavaliai siekia išgauti prisijungimo prie el. bankininkystės duomenis. skaityti »

Darbuotojų identifikacijai po oda įsiuvami lustai

Dvi įmonės jau eksperimentuoja savo darbuotojams po oda įsiūdamos mikroschemas. skaityti »

Ar pildosi 2017 m. saugumo prognozės?

Panašu, kad ekspertai nesuklydo prognozuodami išpirkos reikalaujančių kenkėjų gausą ir kitas saugumo grėsmes šiems metams. skaityti »

„Kaspersky Lab“ švenčia 20 metų jubiliejų

1989 m. jaunas programinės įrangos inžinierius nustatė, kad jo kompiuterį užpuolė nežinomas „Cascade“ virusas. Tas inžinierius – tai Eugenijus Kaspersky. skaityti »

„Mastercard“ investuoja į dirbtinio intelekto technologijas

„Mastercard“ įsigijo dirbtinio intelekto technologijas kuriančią įmonę „Brighterion“. skaityti »

Kibernetinio saugumo taryboje aptartas Nacionalinės kibernetinio saugumo strategijos rengimas

Liepos 12 d. įvyko jau penktasis nuo 2015 m. egzistuojančios Kibernetinio saugumo tarybos, vadovaujamos Tarybos pirmininko – Krašto apsaugos viceministro Edvino Kerzos – posėdis. skaityti »

Socialiniai tinklai darbe – kaip užtikrinti įmonės saugumą?

Remiantis „Cisco“ ataskaita, masinę auditoriją sutraukiantys internetiniai puslapiai, taip pat ir socialiniai tinklai, kelia ženklią grėsmę verslo duomenų saugumui. skaityti »

Interneto bankininkystės saugumo incidentai bankams kainuoja 1,8 mln. JAV dolerių

61 proc. kibernetinio saugumo incidentų, susijusių su internetine bankininkyste, puolamoms institucijoms pridaro papildomų išlaidų, įskaitant duomenų, prekių ženklo ar įmonės reputacijos praradimą, konfidencialios informacijos nutekėjimą ir t. t. skaityti »