Kas bendro tarp Europolo ir Interpolo? „Kaspersky Lab“ technologijos ir ekspertizė

Publikuota: 2014 m. spalio 6 d. pirmadienis

„Kaspersky Lab“ bendradarbiavimas su Interpolu ir Europolu kovojant su kibernetiniu nusikalstamumu pereina į naują lygį. Rugsėjo 30 d. Eugenijus Kaspersky ir Ronaldas Noublas (Ronald Noble), Interpolo generalinis sekretorius, pasirašė sutartį, pagal kurią „Kaspersky Lab“ teiks savo produktus ir ekspertizę Interpolo specialiajam padaliniui Singapūre, tiriančiam nusikaltimus aukštųjų technologijų srityje. Be to, Eugenijus Kaspersky kartu su Troelsu Oertingu (Troels Oerting), Europos kovos su elektroniniu nusikalstamumu centro, priklausančio Europolui, direktoriumi, pasirašė memorandumą, kuris taps glaudesnio „Kaspersky Lab“ ir Europos Sąjungos teisėsaugos institucijos bendradarbiavimo pagrindu. Pasirašymo ceremonijos vyko Singapūre, kur nuo spalio 1­­–3 d. vyko Interpolo ir Europolo konferencija, skirta kibernetiniam nusikalstamumui pažaboti.

„Mūsų partnerystė su Interpolu ir Europolu – tai svarbus etapas tarptautinės kovos su kibernetiniu nusikalstamumu istorijoje ir unikalus visos pramonės laimėjimas. Toks privačių bendrovių bendradarbiavimas su valstybinėmis organizacijomis labai reikalingas priešinantis nuolat augančioms kibernetinėms grėsmėms ir tiesiogiai atitinka mūsų misiją gelbėti pasaulį. Didėjant rizikų, su kuriomis mes susiduriame dėl interneto ir informacinių technologijų plėtros, mastui ir sudėtingumui, mums būtina sujungti pajėgas su valstybinėmis ir tarptautinėmis institucijomis, taip pat kitomis privataus sektoriaus bendrovėmis“, – pabrėžė Eugenijus Kaspersky.

„Kaspersky Lab“ su Interpolu bendradarbiauja nuo 2013 m. balandžio. Pagal naują sutartį bendrovė teiks paslaugas ir ekspertizę grėsmėms aptikti, taip pat technologinę bazę kuriant specialaus Interpolo padalinio skaitmeninės kriminalistikos laboratoriją ir palaikant kitas naujo centro funkcijas. „Kaspersky Lab“ mokys Interpolo kariškius ir dalysis patirtimi analizuojant kenkėjiškas programas, skaitmeninius pėdsakus ir įrodymus, taip pat tiriant finansines grėsmes. Be to, vienas iš geriausių bendrovės antivirusų analitikų laikinai dirbs specialiajame Interpolo padalinyje.

„Sudėtingos ir nuolat evoliucionuojančios kibernetinės grėsmės reikalauja didelės techninės patirties, todėl su kibernetiniu nusikalstamumu kovojančioms teisėsaugos institucijoms labai svarbi įvairių sektorių specialistų pagalba. Interpolo ir „Kaspersky Lab“ sutartis – rimtas žingsnis vienijant pajėgas kovai su kibernetiniu nusikalstamumu. Tai įrodo, kad mes siūlome šiuolaikiškiausias saugumo užtikrinimo priemones“, – komentuoja Ronaldas Noublas.

Po ceremonijos Troelsas Oertingas abibendrino: „Tokie memorandumai – mūsų bendradarbiavimo su „Kaspersky Lab“ ribų plėtros užtikrinimas. Bendradarbiaudami siekiame išvengti kibernetinio saugumo incidentų Europoje ir už jos ribų. Labai svarbu sujungti mūsų pajėgas ir dalytis patirtimi bei žiniomis, kad pasiektume bendro tikslo – laisvos, skaidrios ir kartu saugios kibernetinės erdvės. Mes ką tik žengėme dar vieną didelį žingsnį šia kryptimi!“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Baltijos šalių ir partnerių atstovai stiprino bendradarbiavimą sprendžiant pavojingus kibernetinius incidentus

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte. skaityti »

50 slaptažodžių per valandą: kaip galima sukompromituoti verslo tinklą su 20 JAV dolerių kainuojančiu įrenginiu

„Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė, kad galingą įsilaužimo įrankį per kelias valandas galima sukurti už maždaug 20 JAV dolerių. skaityti »

„Petya“ – ne virusas, o galingas naikinimo ginklas

Pradeda aiškėti, kad Ukrainą atakavęs virusas „Petya“ buvo sukurtas atrodyti kaip išpirkos reikalaujantis kenkėjas, bet pagrindinis jo tikslas buvo naikinti tam tikrų sistemų duomenis, į kurias programišiai nusitaikė tikslingai. skaityti »

Išpirkos reikalaujantys virusai pavojų kelia išsivysčiusioms rinkoms

Išpirkos reikalaujančių virusų platintojai daugiausia dėmesio skiria turtingoms šalims. Išsivysčiusiose rinkose ne tik aukštesnis pajamų lygis, bet ir pažangesnė mobiliojo ir elektroninio mokėjimo infrastruktūra. Pagal skaityti »

Paaiškėjo kompiuterinio viruso „Petya“ plitimo būdas Ukrainoje

Programišiai atakai panaudojo buhalterinės apskaitos programą „M.E.Doc“, kuri yra gana populiari Ukrainoje, naudojama skirtingose industrijose, įskaitant finansines institucijas. skaityti »

Pasaulį atakuoja virusas „Petya“

Birželio 27 d. pasaulį vėl atakavo „WannaCry“ tipo virusas – „Petya“. skaityti »

Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS ir rodyti vartotojams reklamas. skaityti »

Kibernetiniams įsilaužėliams rūpi ne tik pinigai

Internete kasdien pasirodo tūkstančiai naujų virusų atmainų, o didžioji jų dalis išnaudoja jau žinomus, tačiau vartotojų taip ir nepašalintus pažeidžiamumus. skaityti »

Gali pasikartoti „WannaCry“ atakų scenarijus: šįkart taikinyje – „Linux“

Saugumo ekspertai įspėja, kad po globalios „WannaCry“ atakos galime sulaukti dar vienos kenkėjų bangos. skaityti »

Programišiai pasitelkė „Instagram“ savo aukų šnipinėjimui

Kenksminga programa „Turla“ socialiniame tinkle „Instagram“ šnipinėja savo potencialias aukas. skaityti »