Kas ketvirtam bankui sunku patikrinti interneto bankininkystės klientų tapatybę

Publikuota: 2017 m. gegužės 11 d. ketvirtadienis

Remiantis naujausios Finansų institucijų saugumo rizikos apklausos rezultatais, 24 proc. viso pasaulio bankų, teikdami skaitmeninės ir internetinės bankininkystės paslaugas, patiria sunkumų identifikuojant savo klientus. Kadangi daugiau nei pusė bankų (59 proc.) numato augančius finansinius nuostolius dėl sukčiavimo per artimiausius trejus metus, naudotojo tapatybės patvirtinimas turėtų tapti svarbiausiu finansų įstaigų kibernetinio saugumo strategijų etapu, įspėja „Kaspersky Lab“.

Augant interneto ir mobiliosios bankininkystės paslaugų rinkai, klientai ne tik tampa finansinių sukčiavimų aukomis, bet ir jais pasinaudojama išpuoliuose prieš skaitmeninius bankų kanalus. Remiantis tyrimo rezultatais, 2016 m. 30 proc. bankų patyrė saugumo incidentų, kurie turėjo įtakos internetinėms bankininkystės paslaugoms.

Bankams būtinos saugumo technologijos, kurios nekenkia klientų patirčiai: 38 proc. apklaustų organizacijų patvirtino, kad pusiausvyros tarp prevencijos ir klientų patogumo paieškos yra vienas svarbiausių jų interesų.

„Skirtingai į saugius skaitmeninius ir mobiliojo ryšio kanalus žvelgiantys bankai natūraliai vengia spausti klientus. Internetinė bankininkystė turėtų išsaugoti pagrindinį savo pranašumą – galimybę finansinį sandorį atlikti per kelias sekundes. Štai kodėl mes kuriame technologijas, padedančias apsaugoti bankus ir jų klientus, bet nepridedančias papildomo saugumo veiksmų prie kasdienės vartotojo patirties“, – sako Aleksandras Ermakovičius (Alexander Ermakovich), „Kaspersky Lab“ sukčiavimo prevencijos skyriaus vadovas.

Be bankų naudojamų autentifikavimo veiksnių ir kitų saugumo procedūrų, „Kaspersky Lab“ pataria taikyti specialius sprendimus, kurie gali padėti nustatyti, ar asmuo yra autorizuotas, be papildomų vartotojo veiksmų. „Kaspersky Lab“ sukčiavimo prevencijos platforma (angl. Fraud Prevention platform) vartotojų elgseną, įrenginio, aplinkos ir sesijos informaciją debesyje kaupia ir analizuoja kaip anonimišką ir nuasmenintą. Rizikos autentifikavimo platforma (angl. Risk Based Authentication (RBA) įvertina galimą vartotojų riziką prisijungus, nepertraukiama anomalijų aptikimo sesija identifikuoja sąskaitos perėmimą, pinigų plovimą, automatines priemones ar bet kokius įtartinus procesus. Todėl platforma suteikia apsaugą ne tik prisijungimo etape, bet ir per pačią sesiją, o vartotojai išvengia papildomų autorizavimo etapų.

Išsamiau sužinoti apie „Kaspersky Lab“ sukčiavimo prevencijos platformą galite tinklalapyje.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Rastas būdas iššifruoti vienu pavojingiausių „Trojos“ virusų užkrėstus failus

„Kaspersky Lab“ išleido atnaujintą nemokamą paslaugą „RannohDecryptor“ kovoti su naujausio šifruotojo „CryptXXX“ – vieno plačiausiai paplitusių ir pavojingiausių šio tipo virusų – versijomis. skaityti »

„Danske Bank“ ragina gyventojus saugoti savo duomenis

Suaktyvėjus piktavalių asmenų bandymams išvilioti iš bankų klientų konfidencialią informaciją, susijusią su sąskaitomis, prisijungimo kodais, mokėjimo kortelėmis ir slaptažodžiais, „Danske Bank“ ragina gyventojus išlikti budrius ir šių duomenų niekam neatskleisti. skaityti »

Apsaugos sistemų rinka augs 4,6 proc. kasmet

Tyrimų bendrovės „IHS Markit“ duomenimis, 2015 m. duomenų apsaugos sistemų rinkos apimtis sudarė 60,3 mlrd. JAV dolerio. skaityti »

Saugumo prognozės 2017-iesiems

„Kaspersky Lab“ ekspertų nuomone, 2017 m. svarbiausi bus duomenų ir naudotojų asmeninio gyvenimo konfidencialumo išsaugojimo klausimai, taip pat saugumo lygio užtikrinimas naudojant virtualias valiutas. skaityti »

„Cisco Systems Inc.“ kuria savisaugos nuo kibernetinių atakų sistemą

„Cisco Systems Inc.“ kuria išmaniąją savisaugos sistemą, veikiančią dirbtinio intelekto pagrindu, kuri padėtų aptikti kenksmingą programinę įrangą. skaityti »

2016 m. grėsmių apžvalga: serveriai parduoti, globalūs kompiuterių zombių tinklai ir dėmesys mobiliesiems įrenginiams

2016 m. didžiausios pasaulio kibernetinės grėsmės buvo susijusios su pinigais, informacija ir noru žlugdyti. skaityti »

Kova su išpirkos reikalaujančiais virusais įgauna pagreitį

Pasaulinė kova su išpirkos reikalaujančiais virusais įgauna pagreitį, ir dabar prie projekto „No More Ransom“ („Jokių išpirkų“) prisijungė jau daugiau nei 30 naujų partnerių iš viešojo ir privataus sektorių. skaityti »

Kaip saugiai pirkti dovanas internete

Nors prekybos atstovai tikina, kad kalėdinė el. prekyba neprilygsta parduotuvių šturmui Juodąjį penktadienį, ieškantys dovanų internete turi būti itin atidūs ir šiuo periodu. skaityti »

Tobulėja „Android“ išpirkos reikalaujantys kenkėjai

„Android“ naudotojai atakuojami įvairių tipų naudos ieškančių kenksmingų programų, dažniausiai tarp jų pasitaiko vadinamieji „policijos kenkėjai“, bandantys įbauginti aukas sumokėti baudas, esą jų įrenginiuose buvo aptiktas nelegalus turinys. skaityti »

Išpuoliai prieš verslą vykdomi kas 40 sekundžių

2016 m. išpirkos reikalaujančių virusų išpuolių prieš verslą padaugėjo tris kartus – nuo išpuolių kas 2 minutes sausį iki kas 40 sekundžių spalį. skaityti »