Kas ketvirtam bankui sunku patikrinti interneto bankininkystės klientų tapatybę

Publikuota: 2017 m. gegužės 11 d. ketvirtadienis

Remiantis naujausios Finansų institucijų saugumo rizikos apklausos rezultatais, 24 proc. viso pasaulio bankų, teikdami skaitmeninės ir internetinės bankininkystės paslaugas, patiria sunkumų identifikuojant savo klientus. Kadangi daugiau nei pusė bankų (59 proc.) numato augančius finansinius nuostolius dėl sukčiavimo per artimiausius trejus metus, naudotojo tapatybės patvirtinimas turėtų tapti svarbiausiu finansų įstaigų kibernetinio saugumo strategijų etapu, įspėja „Kaspersky Lab“.

Augant interneto ir mobiliosios bankininkystės paslaugų rinkai, klientai ne tik tampa finansinių sukčiavimų aukomis, bet ir jais pasinaudojama išpuoliuose prieš skaitmeninius bankų kanalus. Remiantis tyrimo rezultatais, 2016 m. 30 proc. bankų patyrė saugumo incidentų, kurie turėjo įtakos internetinėms bankininkystės paslaugoms.

Bankams būtinos saugumo technologijos, kurios nekenkia klientų patirčiai: 38 proc. apklaustų organizacijų patvirtino, kad pusiausvyros tarp prevencijos ir klientų patogumo paieškos yra vienas svarbiausių jų interesų.

„Skirtingai į saugius skaitmeninius ir mobiliojo ryšio kanalus žvelgiantys bankai natūraliai vengia spausti klientus. Internetinė bankininkystė turėtų išsaugoti pagrindinį savo pranašumą – galimybę finansinį sandorį atlikti per kelias sekundes. Štai kodėl mes kuriame technologijas, padedančias apsaugoti bankus ir jų klientus, bet nepridedančias papildomo saugumo veiksmų prie kasdienės vartotojo patirties“, – sako Aleksandras Ermakovičius (Alexander Ermakovich), „Kaspersky Lab“ sukčiavimo prevencijos skyriaus vadovas.

Be bankų naudojamų autentifikavimo veiksnių ir kitų saugumo procedūrų, „Kaspersky Lab“ pataria taikyti specialius sprendimus, kurie gali padėti nustatyti, ar asmuo yra autorizuotas, be papildomų vartotojo veiksmų. „Kaspersky Lab“ sukčiavimo prevencijos platforma (angl. Fraud Prevention platform) vartotojų elgseną, įrenginio, aplinkos ir sesijos informaciją debesyje kaupia ir analizuoja kaip anonimišką ir nuasmenintą. Rizikos autentifikavimo platforma (angl. Risk Based Authentication (RBA) įvertina galimą vartotojų riziką prisijungus, nepertraukiama anomalijų aptikimo sesija identifikuoja sąskaitos perėmimą, pinigų plovimą, automatines priemones ar bet kokius įtartinus procesus. Todėl platforma suteikia apsaugą ne tik prisijungimo etape, bet ir per pačią sesiją, o vartotojai išvengia papildomų autorizavimo etapų.

Išsamiau sužinoti apie „Kaspersky Lab“ sukčiavimo prevencijos platformą galite tinklalapyje.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Sustabdytas didžiausią grėsmę keliantis „botnet“ tinklas „Gamarue“

Saugumo sprendimų kompanija ESET drauge su „Microsoft“ tyrėjais, bendradarbiaujant su teisėsaugos agentūromis FTB, „Interpol“, „Europol“ ir kitais kibernetinės apsaugos ekspertais visame pasaulyje, sėkmingai sustabdė daugelį metų internete plitusį kenkėjiškų programų židinį „Gamarue“. skaityti »

Programišiai pergudravo „Google Play“ apsaugos mechanizmus

Aptikta kenkėjiška programa, galinti apeiti programėlių parduotuvės „Google Play“ apsaugos mechanizmus. skaityti »

Sukčiai savo kėslams pasitelkė SEO optimizavimą

Sukčiai pasinaudodami SEO internete platina modifikuotą „Windows Movie Maker“ versiją. skaityti »

Helsinkyje aptarta Lietuvos iniciatyva stiprinti kibernetinės gynybos sritį Europos Sąjungoje

LR Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza susitikime su Suomijos gynybos ministerijos nuolatiniu sekretoriumi Jukka Juusti aptarė Lietuvos ir Suomijos bendradarbiavimą kibernetinės gynybos srityje, skaityti »

Paskelbta apie grėsmę „Wi-Fi“ tinklams: ką reikia žinoti ir kaip apsisaugoti

Spalio 16 dieną belgų mokslininkas Maty Vanhoefas viešai paskelbė apie belaidžio ryšio (angl. Wi-Fi) saugumo spragą, pavadinimu KRACK (angl. Key Reinstallation AttaCK). Ši WPA2 duomenų šifravimo protokolo apsaugos spraga yra visuose apsaugotuose „Wi-Fi“ tinkluose bei juos naudojančiuose įrenginiuose. skaityti »

Mokslininkai pasiūlė Žemę uždengti milžinišku skydu

Mūsų Visatoje yra daugybė pavojų, nuo kurių žmonija turi išmokti apsisaugoti. Nuolat kalbama apie būtinybę išmokti nukreipti asteroidus, tačiau ir be jų galime sulaukti didžiulės grėsmės iš kosmoso. skaityti »

Saugumo ekspertai iš viso pasaulio kviečiami įsilaužti į naftos perdirbimo įmonę

„Kaspersky Lab“ paskelbė tarptautinį saugumo konkursą „Capture the Flag“, kurio dalyviams suteikiama galimybė įsilaužti į naftos perdirbimo įmonę. skaityti »

15 komandų treniruojasi suvaldyti kibernetinius incidentus pratybose „Kibernetinis skydas 2017“

Šių metų spalio 2–4 d. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kituose Lietuvos miestuose įsikūrusios 15 kibernetinio saugumo specialistų komandų treniruojasi atremti ir suvaldyti kibernetinius incidentus. skaityti »

Lietuvos bankas įspėja apie neteisėtus ir rizikingus investavimo pasiūlymus

Pastaruoju metu vis daugiau žmonių skundžiasi nukentėję nuo neteisėtai ir nelegaliai veikiančių investavimo bendrovių. skaityti »

Pirštų atspaudų nuskaitymas – tik gavus sutikimą

Technologijoms sparčiai žengiant į priekį ir populiarėjant tapatybės nustatymui pagal pirštų atspaudus, teisininkai pataria atkreipti ypatingą dėmesį į asmens duomenų apsaugą. skaityti »