„Kaspersky Lab“ – apie užkrėtimo realiuoju laiku būdus

Publikuota: 2014 m. rugsėjo 4 d. ketvirtadienis

Prasidėjus naujiems mokslo metams „Kaspersky Lab“ specialistai nutarė priminti, kad saugi veikla virtualiame pasaulyje tokia pat svarbi kaip ir realiame. Daugelis girdėjo apie kenkėjiškus resursus realiuoju laiku, į kuriuos lengva patekti naršant internete, tačiau ne visi naudotojai žino apie užkrėtimo būdus, dar mažiau suvokia, kaip lengvai tai įvyksta. „Kaspersky Lab“ specialistai parengė dažniausiai pasitaikančių apgavikų visame pasaulyje vykdomų atakų apžvalgą.

Tinklo grėsmės įvairios ir dažnai neaiškios paprastiems naudotojams. Kiekvienas jų gali nepastebimai pasigauti išpirkų reikalautoją „Gimemo“ arba „Foreign“, tapti viruso „Andromeda“ dalimi, prarasti pinigus iš savo banko sąskaitos dėl „Trojos“ virusų „ZeuS/Zbot“ arba sukompromituoti savo slaptažodžius dėl šnipo „Fareit“. Daugeliu atvejų į kompiuterį įkraunama ir įdiegiama kenkėjiška programa, nors yra išimčių, kai taikomas apgavikų įkrautas HTML kodas.

Atakai pradėti užtenka, kad vartotojas pereitų į pavojingą resursą – tada iškart pradedama įkrauti kenkėjišką programą. Būtent šiam tikslui dažnai taikomi šlamštalaiškiai, SMS žinutės arba pasitelkiami socialiniai tinklai, kartais apgavikai savo tinklalapį iškelia į pirmuosius naršyklių puslapius. Alternatyvus būdas – įsilaužimas į populiarų teisėtą resursą arba reklaminius skydelius.

Virusas įkraunamas ir įdiegiamas dviem būdais. Pirmasis – paslėptas įkrovimas taikant naudotojo programinės įrangos pažeidžiamumus, pavyzdžiui, „Java“. Tam tikslui kibernetiniai nusikaltėliai panaudoja visą eksploitų tokių kaip „Blackhole“, rinkinį. Taip užkrėsto tinklalapio lankytojas gali nepastebėti įdiegimo proceso – jokių indikatorių paprastai neatsiranda. Antrasis – socialinės inžinerijos metodų taikymas, kad suklaidintas vartotojas pats įkrautų ir įdiegtų kenkėjišką programą, maskuojamą kaip „flash grotuvo atnaujinimai“ arba kitos populiarios programinės įrangos.

Įdiegta kenkėjiška programa gauna veiksmų laisvę. Dažniausiai apgavikų tikslas – pavogti mokėjimo informaciją arba kitus konfidencialius duomenis, kad užkrėstą kompiuterį galėtų prijungti prie kompiuterių zombių tinklo.

„Daugelis naudotojų mano, kad nuo interneto grėsmių apsisaugo būdami budrūs. Iš tiesų, dėmesys ir atsargumas – saugumo garantas, tačiau tai ne visada gelbsti. Pavyzdžiui, naudotojas per automatinių nuorodų seriją gali pakliūti į resursą, kuris taip pat automatiniu režimu pradės taikyti jo naršyklės išplėtimo pažeidžiamumus paslėptam įkrovimui įvykdyti. Mes sukaupėme didelę patirtį ir parengėme visų kenkėjiškų programų pateikimo internetu būdų apžvalgą. Be abejo, nuo kiekvieno jų apsaugo mūsų vartotojams skirtas sprendimas „Kaspersky Internet Security 2014 įvairiems įrenginiams“, – teigia Eugenijus Asejevas, „Kaspersky Lab“ antivirusinių turimų skyriaus vedėjas. 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Sustabdytas didžiausią grėsmę keliantis „botnet“ tinklas „Gamarue“ (1)

Saugumo sprendimų kompanija ESET drauge su „Microsoft“ tyrėjais, bendradarbiaujant su teisėsaugos agentūromis FTB, „Interpol“, „Europol“ ir kitais kibernetinės apsaugos ekspertais visame pasaulyje, sėkmingai sustabdė daugelį metų internete plitusį kenkėjiškų programų židinį „Gamarue“. skaityti »

Programišiai pergudravo „Google Play“ apsaugos mechanizmus (2)

Aptikta kenkėjiška programa, galinti apeiti programėlių parduotuvės „Google Play“ apsaugos mechanizmus. skaityti »

Sukčiai savo kėslams pasitelkė SEO optimizavimą

Sukčiai pasinaudodami SEO internete platina modifikuotą „Windows Movie Maker“ versiją. skaityti »

Helsinkyje aptarta Lietuvos iniciatyva stiprinti kibernetinės gynybos sritį Europos Sąjungoje

LR Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza susitikime su Suomijos gynybos ministerijos nuolatiniu sekretoriumi Jukka Juusti aptarė Lietuvos ir Suomijos bendradarbiavimą kibernetinės gynybos srityje, skaityti »

Paskelbta apie grėsmę „Wi-Fi“ tinklams: ką reikia žinoti ir kaip apsisaugoti

Spalio 16 dieną belgų mokslininkas Maty Vanhoefas viešai paskelbė apie belaidžio ryšio (angl. Wi-Fi) saugumo spragą, pavadinimu KRACK (angl. Key Reinstallation AttaCK). Ši WPA2 duomenų šifravimo protokolo apsaugos spraga yra visuose apsaugotuose „Wi-Fi“ tinkluose bei juos naudojančiuose įrenginiuose. skaityti »

Mokslininkai pasiūlė Žemę uždengti milžinišku skydu

Mūsų Visatoje yra daugybė pavojų, nuo kurių žmonija turi išmokti apsisaugoti. Nuolat kalbama apie būtinybę išmokti nukreipti asteroidus, tačiau ir be jų galime sulaukti didžiulės grėsmės iš kosmoso. skaityti »

Saugumo ekspertai iš viso pasaulio kviečiami įsilaužti į naftos perdirbimo įmonę

„Kaspersky Lab“ paskelbė tarptautinį saugumo konkursą „Capture the Flag“, kurio dalyviams suteikiama galimybė įsilaužti į naftos perdirbimo įmonę. skaityti »

15 komandų treniruojasi suvaldyti kibernetinius incidentus pratybose „Kibernetinis skydas 2017“

Šių metų spalio 2–4 d. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kituose Lietuvos miestuose įsikūrusios 15 kibernetinio saugumo specialistų komandų treniruojasi atremti ir suvaldyti kibernetinius incidentus. skaityti »

Lietuvos bankas įspėja apie neteisėtus ir rizikingus investavimo pasiūlymus

Pastaruoju metu vis daugiau žmonių skundžiasi nukentėję nuo neteisėtai ir nelegaliai veikiančių investavimo bendrovių. skaityti »

Pirštų atspaudų nuskaitymas – tik gavus sutikimą

Technologijoms sparčiai žengiant į priekį ir populiarėjant tapatybės nustatymui pagal pirštų atspaudus, teisininkai pataria atkreipti ypatingą dėmesį į asmens duomenų apsaugą. skaityti »