„Kaspersky Lab“ aptiko SMS „Trojos“ virusą 66 pasaulio šalių

Publikuota: 2014 m. balandžio 29 d. antradienis

Pastaruoju metu mes stebime, kaip SMS „Trojos“ virusai plečia savo geografiją. Šiuo metu tarp „Kaspersky Lab“ dažniausiai aptinkamų mobiliųjų kenkėjiškų programų pirmąją vietą užima „Trojos“ virusas, gebantis siųsti SMS premium numeriais į 14 skirtingų pasaulio šalių. Tačiau tai ne riba: užfiksuotas naujas SMS „Trojos“ virusas „FakeInst.ef“, gresiantis 66 šalių vartotojams, taip pat ir JAV, nors anksčiau šioje šalyje „Kaspersky Lab“ nebuvo pastebėjusi panašių kenkėjiškų programų.

Šį „Trojos“ virusą „Kaspersky Lab“ specialistai aptiko 2013 m. vasarį, nuo to laiko plėtojama dar 14 įvairių jo versijų. Pirmosios modifikacijos gebėjo siųsti premium SMS tik Rusijoje, bet 2013 m. pirmojo pusmečio pabaigoje atsirado palaikymas dar 64 šalių, tarp kurių buvo Europos, Lotynų Amerikos ir Azijos valstybių. Remiantis debesų infrastruktūros „Kaspersky Security Network“ duomenimis, didžiausias „FakeInst.ef“ užkrėtimo atvejų skaičius fiksuojamas Kanadoje ir Rusijoje.

„Trojos“ virusas apsimeta pornografinės vaizdo medžiagos peržiūros priedu ir prašo vartotojo patvirtinti SMS siuntimą kaip mokestį už galimybę peržiūrėti mokamą turinį. Tačiau po sėkmingo žinutės siuntimo „FakeInst.ef“ tiesiog nukreipia vartotoją į tinklalapį, kurio turinys yra atviras.

„Trojos“ virusas iššifruoja savo konfigūracijos failą, kuriame saugomi reikalingi numeriai ir tarptautinio ryšio prefiksai. Šiame faile „FakeInst.ef“ išrenka tinkamus rodmenis pagal mobilųjį vartotojo šalies kodą, vėliau išsiunčia pranešimą. Be to, kenkėjiška programa nuolat kreipiasi į valdymo serverį nurodymų. Tarp komandų, kurias ji gali gauti, reikėtų išskirti SMS su parengtu tekstu siuntimą komandoje nurodytu numeriu ir ateinančių pranešimų perėmimą. Taip „FakeInst.ef“ gali tiesiog vogti visus ateinančius SMS pranešimus ir juos šalinti arba į juos atsakyti.

„Mes manome, kas „Trojos“ virusas buvo sukurtas Rusijos apgavikų. Beveik visų versijų „FakeInst.ef“ naudoja vieną iš dviejų valdymo serverių, užregistruotų žmogaus, nurodžiusio Maskvos adresą ir Rusijos telefono numerį, vardu. Tačiau nepaisant kilmės, „Trojos“ virusas tapo tikru kosmopolitu ir dabar gresia mobiliųjų įrenginių vartotojams visuose žemynuose. Ir ne jis vienas – būtent todėl išmaniesiems telefonams ir planšetėms būtina patikima apsauga“, – pabrėžė Romanas Unučekas, „Kaspersky Lab“ antivirusų ekspertas.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Sustabdytas didžiausią grėsmę keliantis „botnet“ tinklas „Gamarue“ (1)

Saugumo sprendimų kompanija ESET drauge su „Microsoft“ tyrėjais, bendradarbiaujant su teisėsaugos agentūromis FTB, „Interpol“, „Europol“ ir kitais kibernetinės apsaugos ekspertais visame pasaulyje, sėkmingai sustabdė daugelį metų internete plitusį kenkėjiškų programų židinį „Gamarue“. skaityti »

Programišiai pergudravo „Google Play“ apsaugos mechanizmus (2)

Aptikta kenkėjiška programa, galinti apeiti programėlių parduotuvės „Google Play“ apsaugos mechanizmus. skaityti »

Sukčiai savo kėslams pasitelkė SEO optimizavimą

Sukčiai pasinaudodami SEO internete platina modifikuotą „Windows Movie Maker“ versiją. skaityti »

Helsinkyje aptarta Lietuvos iniciatyva stiprinti kibernetinės gynybos sritį Europos Sąjungoje

LR Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza susitikime su Suomijos gynybos ministerijos nuolatiniu sekretoriumi Jukka Juusti aptarė Lietuvos ir Suomijos bendradarbiavimą kibernetinės gynybos srityje, skaityti »

Paskelbta apie grėsmę „Wi-Fi“ tinklams: ką reikia žinoti ir kaip apsisaugoti

Spalio 16 dieną belgų mokslininkas Maty Vanhoefas viešai paskelbė apie belaidžio ryšio (angl. Wi-Fi) saugumo spragą, pavadinimu KRACK (angl. Key Reinstallation AttaCK). Ši WPA2 duomenų šifravimo protokolo apsaugos spraga yra visuose apsaugotuose „Wi-Fi“ tinkluose bei juos naudojančiuose įrenginiuose. skaityti »

Mokslininkai pasiūlė Žemę uždengti milžinišku skydu

Mūsų Visatoje yra daugybė pavojų, nuo kurių žmonija turi išmokti apsisaugoti. Nuolat kalbama apie būtinybę išmokti nukreipti asteroidus, tačiau ir be jų galime sulaukti didžiulės grėsmės iš kosmoso. skaityti »

Saugumo ekspertai iš viso pasaulio kviečiami įsilaužti į naftos perdirbimo įmonę

„Kaspersky Lab“ paskelbė tarptautinį saugumo konkursą „Capture the Flag“, kurio dalyviams suteikiama galimybė įsilaužti į naftos perdirbimo įmonę. skaityti »

15 komandų treniruojasi suvaldyti kibernetinius incidentus pratybose „Kibernetinis skydas 2017“

Šių metų spalio 2–4 d. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kituose Lietuvos miestuose įsikūrusios 15 kibernetinio saugumo specialistų komandų treniruojasi atremti ir suvaldyti kibernetinius incidentus. skaityti »

Lietuvos bankas įspėja apie neteisėtus ir rizikingus investavimo pasiūlymus

Pastaruoju metu vis daugiau žmonių skundžiasi nukentėję nuo neteisėtai ir nelegaliai veikiančių investavimo bendrovių. skaityti »

Pirštų atspaudų nuskaitymas – tik gavus sutikimą

Technologijoms sparčiai žengiant į priekį ir populiarėjant tapatybės nustatymui pagal pirštų atspaudus, teisininkai pataria atkreipti ypatingą dėmesį į asmens duomenų apsaugą. skaityti »