„Kaspersky Lab“: kaip atsiranda aptiktų virusų pavadinimai?

Publikuota: 2012 m. lapkričio 22 d. ketvirtadienis

Apie virusų pavadinimus pasakoja Aleksandras Gostevas, „Kaspersky Lab“ pagrindinis antivirusų ekspertas.

Pavadinimą kenkėjiškai programai paprastai suteikia ją aptikęs ir išanalizavęs antivirusų ekspertas. Šiuo atveju tai gali būti ir būdingi raidžių junginiai, pastebėti kodo struktūroje. Jei kenkėjiškos programos autorius tyčia nurodo jos pavadinimą, ekspertai dažniausiai į tai nekreipia dėmesio.

Kitokia situacija yra su Gauss – sudėtinga kenkėjiška programa, neseniai aptikta Artimuosiuose Rytuose. Vienas iš „Trojos“ virusų modulių turėjo jo autorių suteiktą pavadinimą „Gauss“. Kadangi tai yra vienas svarbiausių kenkėjiškos programos elementų ir būtent jame realizuojamos bankinių duomenų vagystės galimybės, mes visą kenkėjišką kompleksą pavadinome pagal šį komponentą.

Verta paminėti, kad šios kenkėjiškos programos moduliai turi vidinius pavadinimus, kuriuos tikriausiai suteikia pagerbdami žymius matematikus ir filosofus, tokius kaip Kurtas Giodelis (Kurt Gödel), Johanas Karlas Frydrichas Gausas (Johann Karl Friedrich Gauss), Žozefas Luji Lagranžas (Joseph Louis Lagrange). Kodėl autoriai kenkėjiškas programas pavadino būtent taip? Galbūt jie norėjo pademonstruoti savo erudiciją ir intelektą.“

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„No More Ransom“ iniciatyva: daugiau nei 28 000 iššifruotų įrenginių

Prieš metus, 2016 m. liepos 25 d., Nyderlandų nacionalinė policija, Europolas, „McAfee“ ir „Kaspersky Lab“ pradėjo iniciatyvą „No More Ransom initiative“. skaityti »

Naujas pavojingas bankinis „Trojos“ virusas pasirengęs pulti

„Kaspersky Lab“ ekspertai aptiko „NukeBot“ – naują kenkėjišką programą, kuri skirta vogti internetinės bankininkystės klientų duomenis. skaityti »

Dėmesio: plinta apgaulingos SMS žinutės

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba informuoja, kad šiuo metu Lietuvoje plinta SMS pranešimai, kuriais piktavaliai siekia išgauti prisijungimo prie el. bankininkystės duomenis. skaityti »

Darbuotojų identifikacijai po oda įsiuvami lustai

Dvi įmonės jau eksperimentuoja savo darbuotojams po oda įsiūdamos mikroschemas. skaityti »

Ar pildosi 2017 m. saugumo prognozės?

Panašu, kad ekspertai nesuklydo prognozuodami išpirkos reikalaujančių kenkėjų gausą ir kitas saugumo grėsmes šiems metams. skaityti »

„Kaspersky Lab“ švenčia 20 metų jubiliejų

1989 m. jaunas programinės įrangos inžinierius nustatė, kad jo kompiuterį užpuolė nežinomas „Cascade“ virusas. Tas inžinierius – tai Eugenijus Kaspersky. skaityti »

„Mastercard“ investuoja į dirbtinio intelekto technologijas

„Mastercard“ įsigijo dirbtinio intelekto technologijas kuriančią įmonę „Brighterion“. skaityti »

Kibernetinio saugumo taryboje aptartas Nacionalinės kibernetinio saugumo strategijos rengimas

Liepos 12 d. įvyko jau penktasis nuo 2015 m. egzistuojančios Kibernetinio saugumo tarybos, vadovaujamos Tarybos pirmininko – Krašto apsaugos viceministro Edvino Kerzos – posėdis. skaityti »

Socialiniai tinklai darbe – kaip užtikrinti įmonės saugumą?

Remiantis „Cisco“ ataskaita, masinę auditoriją sutraukiantys internetiniai puslapiai, taip pat ir socialiniai tinklai, kelia ženklią grėsmę verslo duomenų saugumui. skaityti »

Interneto bankininkystės saugumo incidentai bankams kainuoja 1,8 mln. JAV dolerių

61 proc. kibernetinio saugumo incidentų, susijusių su internetine bankininkyste, puolamoms institucijoms pridaro papildomų išlaidų, įskaitant duomenų, prekių ženklo ar įmonės reputacijos praradimą, konfidencialios informacijos nutekėjimą ir t. t. skaityti »